Kalendern

November år 2019     [Uppdatera kalendern]    iCalendar

DatTräningAnsvarig/InfoAvresa
01      
02 PreO i Åhus     [anmälan]
Öppna Danska Mästerskapen, Klassisk
   
03 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Silpingeloppet 10/3,6/1,1 km Silpinge 10:00

Råbockalången     [anmälan]
Öppna Danska Mästerskapen, Sprint
Skidkommittén
FIF Gnistan
 
04 Rullskidor, Järnbruksområdet Kallinge, 18.00
Skidkommittén  
05 Löpträning 18.00 Bäckahästen
   
06 Bålstabilitet 18:00 höstpremiär Fredriksbergsskolan
   
07 Fysträning Karlsnäs, 18:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 2     [anmälan]
Skidkommittén  
08 O-event avresa 14.30
O-event Sprint by Night     [anmälan]
   
09 Jämjöhalvan 21,1/10/5 km Jändelskolan, Jämjö 10:30
O-event Downhill sprint     [anmälan]
Team Blekinge LF  
10 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
O-event Zoorienteringen     [anmälan]
Skidkommittén  
11 Rullskidor, Soft Center Ronneby, 18.00
Skidkommittén  
12 Löpträning 18.00 Bäckahästen
   
13 Bålstabilitet 18:00 Fredriksbergsskolan
   
14 Fysträning Karlsnäs, 18:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 3     [anmälan]
Skidkommittén  
15 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
Ukom  
16 Arbetsdag på skidspåren 09.00
PreO, Karlshamn     [anmälan]
Skidkommittén  
17 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Söndagsdistans från Karlsnäs 10:00
PreO, DM Blekinge ROK     [anmälan]
Skidkommittén
Alexander
 
18 Rullskidor, Järnbruksområdet Kallinge, 18.00
Skidkommittén  
19 Löpträning 18.00 Bäckahästen
Möte Karlsnäskommittén kl.18.00, Karlsnäsgården

Jan W
 
20 Pölder Sport, Karlsnäs, 18:30
Bålstabilitet 18:00 Fredriksbergsskolan
Skidkommittén  
21 Styrelsemöte, Karlsnäsgården 18:00
Fysträning Karlsnäs, 18:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 4     [anmälan]
Skidkommittén  
22 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
Ukom  
23      
24 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Skinkskubbet     [anmälan]
Skidkommittén  
25 Rullskidor, Järnbruksområdet Kallinge, 18.00
Skidkommittén  
26 Löpträning 18.00 Bäckahästen
   
27 Bålstabilitet 18:00 Fredriksbergsskolan
   
28 Fysträning Karlsnäs, 18:00
Östra Blekinges nattcup deltävling 5     [anmälan]
Skidkommittén  
29 Innebandy Snäckebacksskolan 18:00
Ukom  
30      

 

Ronneby OK
Skärvgölsvägen 2
372 92 Kallinge
E-post: rok@rok.nu
Klubbgård
Karlsnäsgården
Telefon 0457-460016
Mer information om bokning
Webansvarig Utskriftsformat
Jon Engkvist
footer