Kalendern

September år 2017     [Uppdatera kalendern]    iCalendar

DatTräningAnsvarig/InfoAvresa
01      
02 NybroSkejten 10 km Nybro 11:00
Tjejmilen 10 km, Gärdet 13:00
DM medeldistans Karlskrona SOK avresa 9.15 Stadshuset     [anmälan]
Nybro SKI
Hässelby/SpårvägensFK
 
03 NybroRullen 43/22/11/6,2/4/2 km Nybro 09:30
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
DM stafett Karlskrona SOK avresa 8.15 Stadshuset     [anmälan]
Nybro SKI
Skidkommittén
 
04 Ungdoms- och nybörjarorientering Trollsjön 18:00
   
05 Möte skidkommittén Karlsnäsgården 18:30
Löpträning G-klavens parkering 18:00
Skidkommittén  
06      
07 OL-träning, Roland Karlsson
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
.
Skidkommittén
 
08 DM natt Ronneby OK     [anmälan]
   
09 Stockholm Halvmarathon 21,1 km 15:30
Salsjörundan
Hässelby SK/Spårvägens FK/Turebergs FK  
10 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
DM långdistans Brosö avresa 8.00 Stadshuset     [anmälan]
Skidkommittén  
11 Ungdoms- och nybörjarorientering Silverforsen 18:00
   
12 Löpträning G-klavens parkering kl 18:00
   
13 Rullskidträning för ungdomar Kockumsområdet, Kallinge 18:00
Ingemar Ericsson  
14 OL-träning, Persborg, Birgitta Olsson
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
.
Skidkommittén
 
15 USM Sprint     [anmälan]
   
16 SM långdistans kval Örebro     [anmälan]
Ungdoms-SM Umeå     [anmälan]
Kalmarträffen långdistans avresa 8.45 Stadshuset     [anmälan]
   
17 Skidgång/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
Mardrömmen Dackestugan, Rödeby 11:00
SM långdistans final Örebro     [anmälan]
Ungdoms-SM stafett Umeå     [anmälan]
Klubbmästerskap Rullskidor
Skidkommittén
Team Blekinge LF
 
18 Ungdoms- och nybörjarorientering Brunnshallarna 18:00
   
19 Löpträning G-klavens parkering kl 18:00
   
20 Rullskidträning för ungdomar Kockumsområdet, Kallinge 18:00
Ingemar Ericsson  
21 OL-träning, samling Sörbycentret, start från 17:30
Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
Per H
Skidkommittén
 
22 SM medeldistans kval Örebro     [anmälan]
Veteran-SM sprint Motala     [anmälan]
   
23 SM medeldistans final Örebro     [anmälan]
Veteran-SM medel Motala     [anmälan]
U-serie final Orion     [anmälan]
   
24 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 09:30
SM stafett Örebro     [anmälan]
Veteran-SM lång Motala     [anmälan]
Skidkommittén  
25 Ungdoms- och nybörjarträning Snäckebacken 18:00
   
26 Löpträning G-klavens parkering Kl 18
   
27      
28 Rullskidor/löpning/stavgång Karlsnäs 17:30
OL-träning
Skidkommittén  
29      
30 Arbetsdag på skidspåren, Samling 08.00
Skidkommittén  

© Ronneby OK (http://www.rok.nu) 2017