Ungdomsserien 2009 höstenon 2009-08-26 20:40
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (7)       4770 m                      

    1          Anton Johansson                  1 OK Orion                     31:01          
    2          Björn Edvinsson                  1 Ronneby OK                   32:29          
    3          Viktor Tovesson                  1 OK Orion                     38:29          
    4          Gustav Fredriksson               1 OK Orion                     38:53          
    5          André Andersson                  1 Ronneby OK                   56:45          

               Emil Olsson                      1 OK Orion                  ej start          
               Jacob Nilsson                    1 Ronneby OK                ej start          



H14  (8)       4140 m                      

    1          Erik Andersson                   1 OK Orion                     26:18          
    2          Per Edvinsson                    1 Ronneby OK                   27:10          
    3          Philip Persson                   1 OK Orion                     29:14          
    4          Theodor Wahlbom                  1 OK Orion                     29:43          
    5          Jakob Lindbom                    1 OK Orion                     32:34          
    6          Alexander Johansson              1 OK Orion                     43:03          
    7          Andreas Henrysson                1 OK Dacke                     49:47          

               Lucas Bökman                     1 Ronneby OK                ej start          



H12  (8)       2790 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                   15:53          
    2          Melker Johansson                 1 OK Orion                     17:32          
    3          Albin Henrysson                  1 OK Dacke                     19:29          
    4          Alexander Graad                  1 Ronneby OK                   49:27          

               Casper Andersson                 1 Ronneby OK                ej start          
               Love Olsson                      1 Ronneby OK                ej start          
               Niklas Månsson                   1 Ronneby OK                ej start          
               Hampus Armstrong                 1 OK Orion                  ej start          



H10  (9)       2160 m                      

    1          Andreas Jonsson                  1 OK Orion                     11:41          
    2          Oscar Johansson                  1 OK Dacke                     11:53          
    3          Emil Pettersson                  1 OK Dacke                     12:54          
    4          Mathias Blomster                 1 Ronneby OK                   17:52          
    5          Niklas Jonsson                   1 Ronneby OK                   18:04          
    6          Adam Östberg                     1 OK Orion                     18:30          
    7          David Lind                       1 Ronneby OK                   18:31          
    8          Martin Nilsson                   1 OK Orion                     20:06          
    9          Isac Borg                        1 Ronneby OK                   23:50          



D16  (6)       4410 m                      

    1          Carolin Håkansson                1 OK Orion                     49:47          
    2          Rebecca Ågren                    1 Ronneby OK                   61:52          

               Hanna Lindbom                    1 OK Orion                  ej start          
               Maja Andersson                   1 OK Dacke                  ej start          
               Anna Jonsson                     1 Ronneby OK                ej start          
               Margarete Aspvall                1 Ronneby OK                ej start          



D14  (12)      3430 m                      

    1          Tilda Johansson                  1 OK Orion                     25:20          
    2          Sanna Pettersson                 1 OK Dacke                     27:39          
    3          Moa Pettersson                   1 OK Dacke                     28:19          
    4          Elin Berglin                     1 OK Dacke                     31:13          
    5          Johanna Tovesson                 1 OK Orion                     31:24          
    6          Amanda Johansson                 1 OK Dacke                     34:57          
    7          Caroline Fredriksson             1 OK Dacke                     39:04          
    8          Julia Smedenmark                 1 Ronneby OK                   41:13          

               Cajsa Bökman                     1 Ronneby OK                ej start          
               Evelina Ahltoft                  1 Ronneby OK                ej start          
               Anna Böthum                      1 Ronneby OK                ej start          
               Linnea Böthum                    1 Ronneby OK                ej start          



D12  (6)       2790 m                      

    1          Myrra Carlsson                   1 OK Orion                     22:18          
    2          Linnea Berglin                   1 OK Dacke                     25:05          
    3          Linnea Lindbom                   1 OK Orion                     26:43          
    4          Annie Oskarsson                  1 Skogsvandrarna               31:28          

               Emmie Ivansson                   1 OK Orion                  ej start          
               Isabelle Letterkrantz            1 OK Dacke                  ej start          



D10  (7)       2160 m                      

    1          Kajsa Andersson                  1 OK Orion                     19:04          
    2          Tova Eriksson                    1 Ronneby OK                   21:47          
    3          Ellen Wahlbom                    1 OK Orion                     22:38          
    4          Elin Oskarsson                   1 Skogsvandrarna               24:02          
    5          Hanna Johannesson                1 Ronneby OK                   24:20          
    6          Denise Johansson                 1 OK Dacke                     24:37          
    7          Elsie Oskarsson                  1 Skogsvandrarna               50:37          



U3  (2)        2630 m                      

    1          Lukas Pettersson                 1 OK Orion                     25:14          

               Victor Ivansson                  1 OK Orion                  ej start          



U2  (44)       2060 m                      

    1          Herman Håkansson                 1 Ronneby OK                   14:04          
    2          Adam Lidbom                      1 OK Orion                     14:10          
    3          Anton Glivesson                  1 Ronneby OK                   14:38          
    4          Leo Johansson                    1 OK Orion                     14:44          
    5          Johannes Lennartsson             1 OK Dacke                     15:38          
    6          Gustav Remskog                   1 Ronneby OK                   15:42          
    7          Simon Giselsson                  1 Ronneby OK                   15:57          
    8          Elin Mark                        1 OK Orion                     16:03          
    9          David Fredriksson                1 OK Orion                     16:06          
   10          Arvid Kronmar                    1 FK Vittus                    16:13          
   11          Ebba Berglin                     1 OK Dacke                     16:20          
   12          Alexander Lennartsson            1 OK Dacke                     17:29          
   13          Alma Hagskär                     1 Ronneby OK                   17:35          
   14          Albin Lilja                      1 Ronneby OK                   17:38          
   15          Fabian Andersson                 1 Ronneby OK                   21:03          
   16          Arvid Blomster                   1 Ronneby OK                   21:21          
   17          Aron Thore´n                     1 Ronneby OK                   21:23          
   18          Lovisa Johansson                 1 OK Dacke                     21:25          
   19          Louise Karlsson                  1 Ronneby OK                   22:45          
   20          Ida Andersson                    1 Ronneby OK                   22:54          
   21          Emil Andersson                   1 Ronneby OK                   23:35          
   22          Marcus Fransson                  1 Ronneby OK                   23:54          
   23          Johanna Lind                     1 Ronneby OK                   24:05          
   24          Isabell Karlsson                 1 Ronneby OK                   24:31          
   25          Oskar Eriksson                   1 Ronneby OK                   25:28          
   26          Stella Währner                   1 Ronneby OK                   25:38          
   27          Linus Lennartsson                1 OK Dacke                     31:47          
   28          Samuel Giselsson                 1 Ronneby OK                   37:46          

               Robin Flygare                    1 OK Orion                  ej start          
               Elina Flygare                    1 OK Orion                  ej start          
               Maja Gruvberger                  1 OK Orion                  ej start          
               Love Carlsson                    1 OK Orion                  ej start          
               Anton Månsson                    1 OK Orion                  ej start          
               Gustav Nylander                  1 OK Dacke                  ej start          
               Adina Karlsson Sellden           1 OK Dacke                  ej start          
               Eric Nilsson                     1 OK Dacke                  ej start          
               Gustav Haller                    1 OK Dacke                  ej start          
               Gustav Nilsson                   1 OK Dacke                  ej start          
               Anton Haller                     1 OK Dacke                  ej start          
               Miranda Boström                  1 OK Dacke                  ej start          
               Helena Boström                   1 OK Dacke                  ej start          
               Nicke Jonsson                    1 Ronneby OK                ej start          
               Emma Jedhammar                   1 Ronneby OK                ej start          
               Gustav Jedhammar                 1 Ronneby OK                ej start          



INSKOLNING  (3 2050 m                      

               Axel Fransson                    1 OK Dacke                     Godk.          
               Klara Andersson                  1 OK Orion                     Godk.          
               Gustav Vallbo                    1 OK Orion                     Godk.          
               Hugo Larsson                     1 OK Dacke                     Godk.          
               Jon Somehagen                    1 OK Dacke                     Godk.          
               Matilda Graad                    1 Ronneby OK                   Godk.          
               Emma Larsson                     1 OK Dacke                     Godk.          
               Lisa Karlsson                    1 Ronneby OK                   Godk.          
               Johanna Wilhelmsson              1 OK Dacke                     Godk.          
               Ebba Widell                      1 OK Orion                     Godk.          
               Maja Fransson                    1 Ronneby OK                   Godk.          
               Agnes Berlin                     1 OK Orion                     Godk.          
               Frida Berglin                    1 OK Dacke                     Godk.          
               Felicia Fransson                 1 OK Dacke                     Godk.          
               Oliver Månsson                   1 OK Dacke                     Godk.          
               Embla Thore´n                    1 Ronneby OK                   Godk.          

               Jakob Wilhelmsson                1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Linda Jonsson                    1 OK Orion                  ej start          
               Ellen Holgersson                 1 OK Orion                  ej start          
               Elsa Granevik                    1 OK Orion                  ej start          
               Gunnar Granevik                  1 OK Orion                  ej start          
               Viktor Kronmar                   1 OK Dacke                  ej start          
               Lova Nilsson                     1 OK Dacke                  ej start          
               Gustav Andersson                 1 OK Dacke                  ej start          
               Alice Nilsson                    1 OK Dacke                  ej start          
               Rebecka Haller                   1 OK Dacke                  ej start          
               Martin Kembring                  1 OK Dacke                  ej start          
               Moa Hallberg                     1 OK Dacke                  ej start          
               Joel Hallberg                    1 OK Dacke                  ej start          
               Karl Andersson                   1 OK Dacke                  ej start          
               Saina Månsson                    1 Ronneby OK                ej start          
               Wilma Håkansson                  1 Ronneby OK                ej start          



Öppen 5  (9)   4490 m                      

    1          Stefan Berglin                   1 OK Dacke                     28:42 B        
    2          Lisa Petterson                   1 OK Dacke                     31:47 B        
    3          Mats Andersson                   1 OK Orion                     32:01 B        
    4          Eva Petterson                    1 OK Dacke                     37:57 B        
    5          Tobias Persson                   1 Skogsvandrarna               39:11          
    6          Gunilla Gustavsson               1 OK Orion                     51:36          
    7          Malin Tedblad                    1 OK Dacke                     56:40          
    8          Maja Öhman                       1 OK Dacke                     58:21          
    9          Åke Östberg                      1 OK Orion                     62:39