Ungdomsserienon 2008-09-03 19:43
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                                    Klubb                               Tid 



H16  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Edvinsson Björn                         Ronneby OK                        38:18 
    2 Tovesson Viktor                         OK Orion                          41:18 
    3 Henriksson Fredrik                      Ronneby OK                        41:58 
    4 Fredriksson Gustav                      OK Orion                          43:32 

      Johansson Sam                           OK Dacke                       ej start 
      Andersson André                         Ronneby OK                     ej start 
      Hedberg Olof                            Ronneby OK                     ej start 
      Svensson Arvid                          Ronneby OK                     ej start 
      Nelsson Tobias                          Ronneby OK                     ej start 



H14  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Johansson Anton                         OK Orion                          25:48 
    2 Olsson Emil                             OK Orion                          29:46 
    3 Andersson Erik                          OK Orion                          31:08 
    4 Edvinsson Per                           Ronneby OK                        31:26 
    5 Persson Philip                          OK Orion                          31:45 
    6 Henrysson Andreas                       OK Dacke                          37:30 
    7 Nilsson Jacob                           Ronneby OK                        39:33 

      Johansson Alexander                     OK Orion                       ej start 
      Lindbom Jakob                           OK Orion                       ej start 



H12  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Wahlbom Theodor                         OK Orion                          19:40 
    2 Johannesson Henrik                      Ronneby OK                        21:09 
    3 Bökman Lucas                            Ronneby OK                        21:20 
    4 Andersson Casper                        Ronneby OK                        33:46 

      Månsson Niklas                          Ronneby OK                     ej start 



H10  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Johansson Oscar                         OK Dacke                          14:31 
    2 Pettersson Emil                         OK Dacke                          16:01 
    3 Johansson Melker                        OK Orion                          16:08 
    4 Jonsson Andreas                         OK Orion                          20:32 
    5 Lind David                              Ronneby OK                        23:16 
    6 Henrysson Albin                         OK Dacke                          23:57 
    7 Olsson Love                             Ronneby OK                        24:03 
    8 Giselsson Samuel                        Ronneby OK                        40:02 

      Östberg Adam                            OK Orion                       ej start 
      Karlsson Björn                          OK Dacke                       ej start 



D16  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Pettersson Maja                         OK Dacke                          35:17 
    2 Aspvall Margrete                        Ronneby OK                        39:07 
    3 Andersson Maja                          OK Dacke                          41:27 
    4 Andersson Anna                          OK Orion                          42:22 
    5 Jonsson Anna                            Ronneby OK                        47:18 
    6 Iversen Gabriela                        Ronneby OK                        50:01 
    7 Smedenmark Karin                        Ronneby OK                        54:13 
    8 Fredriksson Martina                     OK Dacke                        1:13:04 

      Olausson Elaine                         OK Orion                       ej start 
      Tedblad Malin                           OK Dacke                       ej start 



D14  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Håkansson Carolin                       OK Orion                          40:09 
    2 Tovesson Johanna                        OK Orion                          40:33 
    3 Pettersson Sanna                        OK Dacke                          42:32 
    4 Ågren Rebecca                           Ronneby OK                        44:10 
    5 Smedenmark Julia                        Ronneby OK                        58:42 

      Berglin Elin                            OK Dacke                       ej start 
      Bökman Cajsa                            Ronneby OK                     ej start 



D12  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Johansson Tilda                         OK Orion                          21:15 
    2 Pettersson Moa                          OK Dacke                          21:17 
    3 Fredriksson Caroline                    OK Dacke                          32:30 
    4 Ågren Lovisa                            Ronneby OK                        43:00 

      Berglin Linnea                          OK Dacke                       ej start 
      Ahltoft Evelina                         Ronneby OK                     ej start 



D10  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Carlsson Myrra                          OK Orion                          17:04 
    2 Lindbom Linnea                          OK Orion                          17:55 
    3 Wahlbom Ellen                           OK Orion                          21:08 
    4 Ivansson Emmie                          OK Orion                          21:46 
    5 Oskarsson Annie                         Skogsvandrarna                    21:56 
    6 Letterkrantz Isabelle                   OK Dacke                          23:41 

      Johansson Denise                        OK Dacke                       Ej godk. 
      Olsson Thea                             Ronneby OK                     Ej godk. 
      Eriksson Tova                           Ronneby OK                     ej start 



U4  (2/2)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Pettersson Jonathan                     OK Dacke                        1:19:33 

      Månsson Peter                           Ronneby OK                     ej start 



U3  (7/7)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Johansson Amanda                        OK Dacke                          32:49 
    2 Pettersson Lukas                        OK Orion                          51:30 
    3 Hedberg Karl                            Ronneby OK                        55:28 

      Ivansson Victor                         OK Orion                       ej start 
      Karlsson Sanna                          OK Orion                       ej start 
      Karlsson Cecilia                        OK Dacke                       ej start 
      Adolfsson Elin                          Ronneby OK                     ej start 



U2  (40/40)    Preliminär resultatlista  1 

    1 Borg Isac                               Ronneby OK                        17:59 
    2 Jonsson Nicke                           Ronneby OK                        18:31 
    3 Andersson Kajsa                         OK Orion                          19:06 
    4 Karlsson Sofie                          Ronneby OK                        20:04 
    5 Mathias Blomster                        Ronneby OK                        20:10 
    6 Fransson Axel                           OK Dacke                          22:53 
    7 Månsson Anton                           OK Orion                          23:50 
    8 Carlsson Love                           OK Orion                          24:22 
    9 Remskog Gustav                          Ronneby OK                        25:01 
   10 Mark Elin                               OK Orion                          25:32 
   11 Arvid Blomster                          Ronneby OK                        27:04 
   12 Hagskär Alma                            Ronneby OK                        27:31 
   13 Fredriksson David                       OK Orion                          27:49 
   14 Eriksson Viktor                         Ronneby OK                        28:43 
   15 Johannesson Hanna                       Ronneby OK                        29:50 
   16 Berglin Ebba                            OK Dacke                          30:01 
   17 Andersson Fabian                        Ronneby OK                        30:49 
   17 Karlsson Louise                         Ronneby OK                        30:49 
   19 Arvidsson Ida                           Ronneby OK                        30:55 
   20 Haller Gustav                           OK Dacke                          36:25 
   21 Karlsson Isabelle                       Ronneby OK                        40:16 
   22 Lidbom Adam                             OK Orion                          46:18 

      Thoren Aron                             Ronneby OK                     Ej godk. 
      Romin Viktor                            OK Orion                       ej start 
      Svensson Oskar                          OK Orion                       ej start 
      Haller Anton                            OK Dacke                       ej start 
      Nilsson Gustav                          OK Dacke                       ej start 
      Wilhelmsson Johanna                     OK Dacke                       ej start 
      Corneliusson Elina                      OK Dacke                       ej start 
      Johansson Lovisa                        OK Dacke                       ej start 
      Corneliusson Lovisa                     OK Dacke                       ej start 
      Andersson Adam                          OK Dacke                       ej start 
      Karlsson Elina                          OK Dacke                       ej start 
      Håkansson Herman                        Ronneby OK                     ej start 
      Adolfsson Johan                         Ronneby OK                     ej start 
      Jedhammar Emma                          Ronneby OK                     ej start 
      Bökman Vanja                            Ronneby OK                     ej start 
      Giselsson Simon                         Ronneby OK                     ej start 
      Vendela Melin                           Ronneby OK                     ej start 
      Glivesson Anton                         Ronneby OK                     ej start 



INSKOLNING  (3 Preliminär resultatlista  1 

      Lennartsson Johannes                    OK Dacke                          Godk. 
      Arvidsson Emil                          Ronneby OK                        Godk. 
      Lind Johanna                            Ronneby OK                        Godk. 
      Johansson Leo                           OK Orion                          Godk. 
      Lennartsson Alexander                   OK Dacke                          Godk. 
      Jonsson Linda                           OK Orion                          Godk. 
      Eriksson Oskar                          Ronneby OK                        Godk. 
      Oskarsson Elin                          Skogsvandrarna                    Godk. 
      Oskarsson Elsie                         Skogsvandrarna                    Godk. 
      Haller Rebecka                          OK Dacke                          Godk. 
      Larsson Emma                            OK Dacke                          Godk. 
      Kembring Martin                         OK Dacke                          Godk. 
      Karlsson Lisa                           Ronneby OK                        Godk. 
      Lennartsson Linus                       OK Dacke                          Godk. 
      Berglin Frida                           OK Dacke                          Godk. 
      Larsson Hugo                            OK Dacke                          Godk. 
      Thoren Embla                            Ronneby OK                        Godk. 

      Andersson Klara                         OK Orion                       ej start 
      Flygare Robin                           OK Orion                       ej start 
      Flygare Elina                           OK Orion                       ej start 
      Gruvberger Maja                         OK Orion                       ej start 
      Norrgård Jennifer                       OK Orion                       ej start 
      Norrgård Zackarias                      OK Orion                       ej start 
      Widell Ebba                             OK Orion                       ej start 
      Wilhelmsson Jakob                       OK Dacke                       ej start 
      Karlsson Leo                            OK Dacke                       ej start 
      Karlsson Moa                            OK Dacke                       ej start 
      Hallberg Moa                            OK Dacke                       ej start 
      Hallberg Joel                           OK Dacke                       ej start 
      Fransson Felicia                        OK Dacke                       ej start 
      Håkansson Wilma                         Ronneby OK                     ej start 
      Sunnegård-Ring Hanna                    Ronneby OK                     ej start 
      Månsson Saina                           Ronneby OK                     ej start 



Öppen 3  (5/5) Preliminär resultatlista  1 

    1 Oskarsson Fredrik                       Skogsvandrarna                    38:08 
    2 Olsson Ida                              OK Orion                          40:20 
    3 Jonsson Christina                       OK Orion                          41:31 
    4 Persson Per-Ivar                        OK Orion                          44:23 
    5 Gustavsson Gunilla                      OK Orion                          46:44 



Öppen 5  (5/5) Preliminär resultatlista  1 

    1 Fager Emil                              OK Orion                          35:24 
    2 Andersson Mats                          OK Orion                          37:41 
    3 Johansson Martin                        OK Orion                          39:24 
    4 Fager Kenneth                           OK Dacke                          49:34 

      Forsstedt Lars                          OK Orion                       Ej godk. 



H 17-20  (1/1) Preliminär resultatlista  1 

    1 Nilsson Jon                             Ronneby OK                        48:49 



D 17-20  (2/2) Preliminär resultatlista  1 

      Öman Maja                               OK Dacke                       ej start 
      Frisk Julia                             OK Orion                       ej start