Ol-skytte Masstart, WC 4+SC 2, Ronneby OKmå 2011-05-23 16:43
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr Namn                       Klubb                       Land    räff Ligg Träff Stå       Tid 



H50  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1     29 Mattus Tapani              IFK Lidingös Skid o OK      SWE         9         0         61:11 
    2     26 Valtersson Peter           Anderstorps OK              SWE         6         1         67:39 
    3     28 Wickbom Hans               I 19 IF                     SWE         4         6         71:24 
    4     30 Tellqvist Mats             Halmstad OK                 SWE         8         1         72:27 
    5     27 Nilsson Yngve              OK Gipen                    SWE         7         5         74:27 
    6     25 Christiansen Ole           Danmark                     DEN         7         4         99:02 



H40  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1     32 Pihl Kent                  HPRD/Køpenhavn              DEN         8         4         91:50 
    2     37 Hartmann Dirk              SV Mietraching              GER         0         1         99:25 
    3     35 Mandahl Hans               Östra Almby FK              SWE         3         5        103:29 
    4     36 Pedersen Jørgen            HPRD/Køpenhavn              DEN         7         4        105:11 
    5     34 Saxe Knudsen Niels-Cristia HPRD/Køpenhavn              DEN         7         5        107:20 



H21  (23/23)   Preliminär resultatlista  1 

    1      1 Kantarp Robbin             P 10 IF                     SWE         7         4         92:11 
    2     22 Jönsson Emil               Halmstad Garnisons IF       SWE         4         2         92:14 
    3     16 Eklöv Johan                Tumba-Mälarhöjden OK        SWE         7         7         92:23 
    4     10 Nielsen Ulrik              Danmark                     DEN         8         5         94:24 
    5     19 Bergman Isak               Bredaryds SOK               SWE         1         2         97:44 
    6      4 Larsson Tony               Bredaryds SOK               SWE         6         8         99:35 
    7      8 Davidsson Andreas          OK Klemmingen               SWE         6         7        101:26 
    8      3 Lidström Johan             Göteborg-Majorna OK         SWE         8         4        105:13 
    9     11 Ahlqvist Martin            Göteborg-Majorna OK         SWE         8         6        106:15 
   10     18 Wallström Nichlas          Göteborg-Majorna OK         SWE         5         7        106:19 
   11     15 Soldagg Lars               OK Klemmingen               SWE         9         7        107:46 
   12     20 Karlsson Björn             Halmstad Garnisons IF       SWE         7         8        108:31 
   13      2 Lyngby Claus               Danmark                     DEN         7         3        109:46 
   14      6 MacLassen Johan            Danmark                     DEN         4         7        109:52 
   15      9 Boström Anders             Tumba-Mälarhöjden OK        SWE         7         5        117:20 
   16     13 Sundström Rickard          I 19 IF                     SWE         7         8        123:53 
   17     21 Svensson Jan-Olov          Halmstad Garnisons IF       SWE         5         5        125:38 
   18     14 Schwartz Søren             Danmark                     DEN         8         7        133:51 
   19      5 Bernhard Rikard            P 4 IF                      SWE         6         7        139:39 
   20     17 Moses Jensen Jes           Danmark                     DEN         6         5        142:04 

          12 Bergström Pontus           OK Österåker                SWE         1         6      Ej godk. 
          38 Sandström Johan            OK Gipen                    SWE         4         1      Ej godk. 
           7 Wistrand Björn             P 10 IF                     SWE                          ej start 



H20  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

          41 Axelsson Patrik            Tumba-Mälarhöjden OK        SWE                          ej start 



H18  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1     40 Pihl Rolf                  HPRD/Køpenhavn              DEN         4         4        105:07 
    2     39 Andersen Jeppe             Danmark                     DEN         2         6        125:55 



H14  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1     43 Johannesson Henrik         Ronneby OK                  SWE         4         5         32:59 
    2     44 Olsson Linus               OK Gipen                    SWE         3                   62:00 

          45 Borg Isak                  OK Gipen                    SWE                          ej start 



D50  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1     71 Rasmussen Mona             Danmark                     DEN         5         1         68:17 
    2     72 Boström Eva                Tumba-Mälarhöjden OK        SWE         7         4        109:33 



D21  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1     54 Eklöf Emelie               Bredaryds SOK               SWE         7         5         80:21 
    2     64 Svensson Carina            Bredaryds SOK               SWE         6         6         80:56 
    3     51 Wallström Frida            Göteborg-Majorna OK         SWE         8         9         83:25 
    4     61 Fransson Ellinor           P 10 IF                     SWE         9         7         86:09 
    5     63 Andersson Emma             P 10 IF                     SWE         7         4         88:17 
    6     57 Reime Lea                  Danmark                     DEN         7         8         93:06 
    7     52 Møller Nielsen Mette       Danmark                     DEN         9         6         93:48 
    8     60 Rex Desiré                 Göteborg-Majorna OK         SWE        10         8         95:55 
    9     58 Björk Annika               Dalregementet               SWE         5         5        101:22 
   10     53 Westling Helena            Häverödals SK               SWE         8         7        105:54 
   11     62 Balslev Christina          Danmark                     DEN         6         1        148:27 

          55 Møller Eva                 AKIF                        DEN         5         2      Ej godk. 
          59 Schmiterlöw Anna           P 4 IF                      SWE                         ej fullf. 
          56 Ericson Ellen              Alfta-Ösa OK                SWE                          ej start 



D12  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1     75 Ericsson Tova              Ronneby OK                  SWE         5                   73:15 
    2     76 Josefsson Sofie            Anderstorps OK              SWE         5         5         74:18 
    3     78 Josefsson Elise            Anderstorps OK              SWE         5         4         75:58