Ronneby OK- Ol-skytte sprint, WC 3+SC 1lö 2011-05-21 13:42
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr Namn                       Klubb                         Land    Skj1  Skj2       Tid 



H50  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1     29 Mattus Tapani              IFK Lidingös Skid o OK        SWE     4        1     29:05 
    2     28 Wickbom Hans               I 19 IF                       SWE     3        4     30:52 
    3     26 Valtersson Peter           Anderstorps OK                SWE     2        0     31:49 
    4     30 Tellqvist Mats             Halmstad OK                   SWE     3        1     32:53 
    5     25 Christiansen Ole           Danmark                       DEN     3        3     40:41 
    6     27 Nilsson Yngve              OK Gipen                      SWE     5        3     42:58 



H40  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1     35 Mandahl Hans               Östra Almby FK                SWE     3        3     33:56 
    2     32 Pihl Kent                  HPRD/Køpenhavn                DEN     4        1     34:12 
    3     36 Pedersen Jørgen            HPRD/Køpenhavn                DEN     5        1     34:56 
    4     34 Saxe Knudsen Niels-Cristia HPRD/Køpenhavn                DEN     4        4     35:29 
    5     33 Josefsson Lars             Anderstorps OK                SWE     3        5     46:10 



H21  (20/20)   Preliminär resultatlista  1 

    1     16 Eklöv Johan                Tumba-Mälarhöjden OK          SWE     5        3     26:51 
    2     10 Nielsen Ulrik              Danmark                       DEN     2        3     27:06 
    3     19 Bergman Isak               Bredaryds SOK                 SWE     0        2     27:37 
    4      1 Kantarp Robbin             P 10 IF                       SWE     1        5     27:40 
    5      3 Lidström Johan             Göteborg-Majorna OK           SWE     3        1     30:07 
    6      8 Davidsson Andreas          OK Klemmingen                 SWE     2        5     30:55 
    7     20 Karlsson Björn             Halmstad Garnisons IF         SWE     4        3     31:14 
    8     15 Soldagg Lars               OK Klemmingen                 SWE     4        1     31:20 
    9      4 Larsson Tony               Bredaryds SOK                 SWE     3        3     31:50 
   10     18 Wallström Nichlas          Göteborg-Majorna OK           SWE     4        4     33:11 
   11     11 Ahlqvist Martin            Göteborg-Majorna OK           SWE     0        2     33:15 
   12      2 Lyngby Claus               Danmark                       DEN     2        3     33:20 
   13     17 Moses Jensen Jes           Danmark                       DEN     4        4     34:57 
   14      6 MacLassen Johan            Danmark                       DEN     2        0     35:12 
   15     12 Bergström Pontus           OK Österåker                  SWE     1        1     35:18 
   16     13 Sundström Rickard          I 19 IF                       SWE     3        3     35:23 
   17     14 Schwartz Søren             Danmark                       DEN     3        3     39:29 
   18      5 Bernhard Rikard            P 4 IF                        SWE     5        4     41:47 

           9 Boström Anders             Tumba-Mälarhöjden OK          SWE     2        3  Ej godk. 
           7 Wistrand Björn             P 10 IF                       SWE                 ej start 



H20  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1     38 Sandström Johan            OK Gipen                      SWE     2        1     28:20 
    2     40 Pihl Rolf                  HPRD/Køpenhavn                DEN     3        1     40:33 
    3     39 Andersen Jeppe             Danmark                       DEN     2        2     53:19 

          41 Axelsson Patrik            Tumba-Mälarhöjden OK          SWE                 ej start 



H14  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1     44 Olsson Linus               OK Gipen                      SWE     5        5     25:29 

          45 Borg Isak                  OK Gipen                      SWE                 ej start 



H12  (1/1)     Preliminär resultatlista  1 

    1     46 Giselsson Simon            Ronneby OK                    SWE     5        4     15:15 



D50  (2/2)     Preliminär resultatlista  1 

    1     71 Rasmussen Mona             Danmark                       DEN     2        2     32:05 
    2     72 Boström Eva                Tumba-Mälarhöjden OK          SWE     2        1     48:50 



D21  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1     54 Eklöf Emelie               Bredaryds SOK                 SWE     5        2     27:04 
    2     56 Ericson Ellen              Alfta-Ösa OK                  SWE     5        3     28:44 
    3     63 Andersson Emma             P 10 IF                       SWE     4        2     28:50 
    4     64 Svensson Carina            Bredaryds SOK                 SWE     3        2     29:21 
    5     61 Fransson Ellinor           P 10 IF                       SWE     4        3     30:23 
    6     59 Schmiterlöw Anna           P 4 IF                        SWE     5        2     31:06 
    7     57 Reime Lea                  Danmark                       DEN     2        2     31:13 
    8     52 Møller Nielsen Mette       Danmark                       DEN     4        4     32:34 
    9     51 Wallström Frida            Göteborg-Majorna OK           SWE     4        4     32:40 
   10     60 Rex Desiré                 Göteborg-Majorna OK           SWE     5        3     34:05 
   11     58 Björk Annika               Dalregementet                 SWE     0        1     34:50 
   12     53 Westling Helena            Häverödals SK                 SWE     2        3     35:12 
   13     62 Balslev Christina          Danmark                       DEN     4        0     43:25 
   14     55 Møller Eva                 AKIF                          DEN     1        0   1:01:59 



D12  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1     77 Johannesson Hanna          Ronneby OK                    SWE     4        5     13:50 
    2     76 Josefsson Sofie            Anderstorps OK                SWE     5        5     15:07 
    3     78 Josefsson Elise            Anderstorps OK                SWE     5        4     15:13 
    4     75 Ericsson Tova              Ronneby OK                    SWE     4        5     20:58 



Propaganda  (1 Preliminär resultatlista  1 

    1     81 Areskoug J Kristina        Anderstorps OK                SWE     4        5     24:43