ROK-ARRANGEMANG     Uppdaterad:
 

RESULTATLISTA RONNEBYKAVLEN 1998-03-22

KLASSVAL

HERRAR ÖPPEN | DAMER | H180 | H135 | D135 | H20 | D20 | H16 | D16 | HD12 | PROP |

                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     Öppen                    42 anmälda lag  4 sträckor  4 str. Gaffl.
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  NYBRO OK Lag 1                
           MÅRTEN JONSSON           46.59     6   BC      2   46.59    6
           FREDRIK KARLSSON         32.56     2   FG      2   79.55    3
           HENRIC HÖGLIND           34.36     4   EH      2  114.31    4
           HÅKAN PETERSSON          44.45     1   AD      1  159.16     

        2  PAN-KRISTIANSTAD Lag 1        
           PETER HANSEN             46.49     3   BC      1   46.49    3
           THOMAS H-NIELSEN         34.53     6   EH      4   81.42    4
           JOHAN MODIG              31.49     1   FG      1  113.31    1
           ANDREAS NILSSON          45.52     2   AD      2  159.23     

        3  OK ORION Lag 1                
           HENRIK BERLIN            46.48     2   BD      1   46.48    2
           NIKLAS BRATT             32.49     1   FH      1   79.37    1
           YURI OMELCHENKO          33.56     2   EG      1  113.33    2
           MAGNUS GRANQVIST         46.21     3   AC      1  159.54     

        4  OK ORION Lag 2                
           PATRIC NILSSON           46.21     1   AC      1   46.21    1
           DANIEL GRAHN             33.33     3   FG      3   79.54    2
           MARTIN JOHANSSON         34.26     3   EH      1  114.20    3
           LARS-OLA LARSSON         49.45     7   BD      7  164.05     

        5  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           DANIEL NILSSON           47.17    10   BC      5   47.17   10
           PER ANDREASSON           35.20     8   EG      3   82.37    7
           OLOF NILSSON             37.44    11   FH      8  120.21    6
           LINUS KAISAJUNTTI        47.19     4   AD      3  167.40     

        6  OK ORION Lag 3                
           PETER SANDQUIST          47.11     8   BC      3   47.11    8
           ANDERS HÅKANSSON         34.44     4   FH      2   81.55    6
           MATS ANDERSSON           34.56     5   EG      2  116.51    5
           JOHAN KÄLLSAND           50.56    11   AD      5  167.47     

        7  PAN-KRISTIANSTAD Lag 2        
           JÖRGEN MODIG             46.58     5   BD      3   46.58    5
           ZOLTAN FAZAKAS           36.40    11   EG      5   83.38    9
           PER-ÅKE NILSSON          36.47     7   FH      3  120.25    7
           HÅKAN ERIKSSON           49.23     6   AC      6  169.48     

        8  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           MARTIN SÖDERBERG         46.54     4   BD      2   46.54    4
           JENS NILSSON             35.58    10   EH      6   82.52    8
           FREDRIK SMEDBERG         37.46    12   FG      6  120.38    8
           JONAS PILBLAD            49.18     5   AC      5  169.56     



        9  VÄREND GN Lag 1               
           TOMMY NILSSON            47.16     9   BC      4   47.16    9
           MIKAEL JOHANSSON         37.54    16   FG      7   85.10   10
           JOHN CARLSSON            35.36     6   EH      5  120.46    9
           PATRIK SJÖKVIST          51.19    12   AD      7  172.05     

       10  FK GÖINGARNA Lag 1            
           ANDERS HULTGREN          50.26    16   BC      7   50.26   16
           MARTIN GRANQVIST         34.57     7   FG      4   85.23   11
           ANDERS SELIN             37.23    10   EH      7  122.46   10
           MAGNUS LARSSON           49.51     8   AD      4  172.37     

       11  BOXHOLM-MJÖLBY OL Lag 1       
           ANDERS MOLIN             51.40    20   AC      8   51.40   20
           OSKAR GUSTAFSSON         35.57     9   EG      4   87.37   12
           MATTIAS HOLMBERG         37.12     9   FH      6  124.49   11
           MATS JOHANSSON           50.00    10   BD      8  174.49     

       12  PAN-KRISTIANSTAD Lag 3        
           JÖRGEN OLSSON            47.06     7   AC      3   47.06    7
           JAKOB HANSEN             34.45     5   EH      3   81.51    5
           PER WIKSTRÖM             45.11    24   FG     15  127.02   13
           MATS PERSSON             51.52    15   BD     11  178.54     

       13  VÄXJÖ OK Lag 1                
           MAGNUS ERICSSON          48.20    15   BD      6   48.20   15
           PER LENANDER             40.15    18   FG     10   88.35   13
           MAGNUS MÅNSSON           38.25    14   EH      8  127.00   12
           CHRISTIAN ENBERG         53.27    17   AC     13  180.27     

       14  NYBRO OK Lag 2                
           JAKOB JAKOBSSON          53.08    24   AD      9   53.08   24
           VÅGE RINDSTIG            37.43    14   FG      5   90.51   16
           MICHAEL ADAMSSON         39.57    17   EH     10  130.48   14
           ANDERS MÅRTENSSON        53.52    19   BC      9  184.40     

       15  OK ORION Lag 4                
           JOHAN HÅKANSSON          57.48    35   AD     14   57.48   35
           LARS CARLSSON            37.44    15   EG      6   95.32   23
           STEFAN BERGLIN           36.49     8   FH      4  132.21   15
           KENT OLSSON              54.30    20   BC     11  186.51     

       16  LINKÖPINGS OK                 
           KENT KARLSSON            50.55    17   BD      9   50.55   17
           MICHAEL HERTIN           41.50    20   EG      8   92.45   17
           HENRIK SANDBERG          46.12    26   FH     15  138.57   20
           HÅKAN OLSSON             49.52     9   AC      7  188.49     



       17  HÄSTVEDA OK Lag 1             
           OLA PETTERSSON           51.04    19   BD     10   51.04   19
           NIKLAS EDVARDSSON        47.04    33   FH     16   98.08   27
           HÅKAN ERIKSSON           40.03    18   EG      7  138.11   18
           PATRIK ROSÉN             51.40    13   AC      8  189.51     

       18  FARUM OK                      
           JESPER JENSEN            48.11    13   BD      4   48.11   13
           ANDERS SCHMIDT           52.24    36   EG     16  100.35   32
           HELGE LANG PEDERSEN      39.20    15   FH      9  139.55   21
           LARS CHRISTIANSEN        53.41    18   AC     14  193.36     

       19  OK VILSE 87                   
           STEFAN BENGTSSON         57.50    36   AD     15   57.50   36
           OLA JÖNSSON              44.35    30   EH     16  102.25   34
           TORE TJERNLUND           40.20    19   FG     11  142.45   27
           THOMAS HENMYR            51.42    14   BC      8  194.27     

       20  EKSJÖ SOK                     
           STEFAN NILSSON           47.23    12   BC      6   47.23   12
           JOHAN KARLSSON           48.12    35   EH     18   95.35   24
           ANDREAS WINBLAD          43.15    23   FG     13  138.50   19
           PETER SVAHN              56.09    21   AD     12  194.59     

       21  GOTLANDS BRO OK               
           PETER FALK               56.16    30   AD     13   56.16   30
           MATTIAS WESTFÄLT         36.51    12   FH      5   93.07   19
           SAMUEL SAMUELSSON        47.38    29   EG     13  140.45   22
           HÅKAN MATTSSON           56.13    22   BC     12  196.58     

       22  IFK LINKÖPING                 
           ERIK HELANDER            56.46    33   BC     13   56.46   33
           HENRIK NORD              42.12    22   FH     11   98.58   28
           JESPER ERIKSSON          47.25    28   EG     12  146.23   31
           HENRIK MARMELID          52.12    16   AD      8  198.35     

       23  FK FINN                       
           VAKANT                   51.55    22   AC     11   51.55   22
           VAKANT                   42.35    23   EH     14   94.30   22
           VAKANT                   38.11    13   FG      8  132.41   17
           VAKANT                   66.29    29   BD     17  199.10     

       24  KALMAR OK Lag 1               
           MAGNUS PETTERSSON        53.50    26   AD     11   53.50   26
           ANDERS THOR              41.53    21   EG      9   95.43   26
           MIKAEL HAGSTRÖM          48.55    30   FH     17  144.38   30
           TOBIAS BORGER            57.13    23   BC     14  201.51     



       25  FK VITTUS                     
           OLOF INGEMARSSON         56.24    31   BD     13   56.24   31
           HENRIK NILSSON           44.10    29   FG     14  100.34   31
           BO SVENSSON              41.39    21   EH     12  142.13   26
           MARTIN BYGGETH           59.40    24   AC     19  201.53     

       26  HÄSTVEDA OK Lag 2             
           OLA ERIKSSON             56.45    32   AC     16   56.45   32
           FREDRIK KIVIVUORI        42.43    24   FG     12   99.28   29
           TOBIAS KILLANDER         42.27    22   EH     13  141.55   25
           TOMAS ROSÉN              66.13    28   BD     16  208.08     

       27  KINNASTRÖMS SK                
           FREDRIK STENSON          50.59    18   AD      6   50.59   18
           TORGNY PETTERSSON        43.10    26   EH     15   94.09   21
           SANDRA PETTERSSON        50.23    31   FG     18  144.32   29
           JOHAN MARS               63.47    26   BC     15  208.19     

       28  KEXHOLMS SK                   
           ANDERS ERIKSSON          56.51    34   AC     17   56.51   34
           THOMAS ERIKSSON          45.21    31   EG     11  102.12   33
           TOMAS KARLSSON           46.09    25   FH     14  148.21   32
           BJÖRN KARLSSON           60.08    25   BD     14  208.29     

       29  FK ÅSEN                       
           ERIK BENGTSSON           47.21    11   AC      4   47.21   11
           KRISTIAN BENGTSSON       42.51    25   FH     12   90.12   15
           FREDRIK PERSSON          54.11    35   EG     17  144.23   28
           MAGNUS EMILSSON          66.08    27   BD     15  210.31     

       30  VÄXJÖ OK Lag 2                
           ANDERS PERSSON           52.30    23   AC     12   52.30   23
           GLEN HÅKANSSON           37.19    13   FH      7   89.49   14
           MAGNUS PORLE             51.41    34   EG     15  141.30   24
           LALLE ANDERSSON          74.17    31   BD     18  215.47     

       31  NYBRO OK Lag 3                
           PETER ACKEBJER           48.16    14   BD      5   48.16   14
           DANIEL RUNEMALM          47.23    34   FG     17   95.39   25
           AGNE PETTERSSON          56.09    36   EH     20  151.48   33
           LASSE LUNDQUIST          76.29    32   AC     20  228.17     

       32  OK DACKE Lag 1                
           CONNY SÖDERSTRÖM         58.24    37   AC     18   58.24   37
           MAGNUS JOHANSSON         44.04    27   FH     13  102.28   35
           CLAES NEDFORS            56.10    37   EG     18  158.38   34
           JIMMY MÅRTENSSON         81.25    33   BD     19  240.03     


           33  VÄREND GN Lag 2               
           MIKAEL ANDERSSON         65.32    39   AD     17   65.32   39
           PER ANDREASSON           46.22    32   FG     16  111.54   37
           BJÖRN LILJENGREN         47.10    27   EH     17  159.04   35
           JOHAN SKOGMALM           86.58    34   BC     17  246.02     

     Följande lag har löpare med i omstart. Det innebär att de hamnar efter
     alla lag som genomfört kavlen normalt. Slutresultatet är baserat på
     den tid alla löpare i laget tillsammans tillbringat på banan.


       34  HÄSSLEHOLMS OK                
           JAN PETERSEN             62.48    38   AD     16   62.48   38
           ANDREAS BIRGERSSON       56.38    38   FH     18  119.26   38
           PER ANDÉN                51.36    33   EG     14  171.02   37
           FREDRIK LARSSON          67.25    30   BC     16  238.27     

           LITHE VILSE                   
           JAN JOHANSSON            51.54    21   AC     10   51.54   21
           ANDERS ÖSTBERG           41.19    19   EH     11   93.13   20
           HÅKAN ÖSTBERG            39.23    16   FG      9  132.36   16
           Ej start                                                     

           OK SKOGSFALKEN Lag 3          
           MAGNUS FRANZEN           56.04    28   AC     15   56.04   28
           OLA SÖDERBERG            44.05    28   EG     10  100.09   30
           ANDERS BLOMQVIST         40.39    20   FH     10  140.48   23
           Ej start                                                     

           KALMAR OK Lag 2               
           VAKANT                   56.15    29   BD     12   56.15   29
           VAKANT                   53.16    37   EH     19  109.31   36
           VAKANT                   51.13    32   FG     19  160.44   36
           Ej start                                                     

           BOXHOLM-MJÖLBY OL Lag 2       
           JOEL BIRATH              53.49    25   AD     10   53.49   25
           TORBJÖRN CARLSSON        39.13    17   EH      9   93.02   18
           Ej start                                                     

           LESSEBO OK                    
           HANS JENSEN              54.00    27   BC     10   54.00   27
           Felstämplat                                                  

           OK DACKE Lag 2                
           Ej start                                                     



           FK GÖINGARNA Lag 2            
           Ej start                                                     

           KALMAR OK Lag 3               
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 3                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 4                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 5                  
           Ej start        

TILL KLASSVAL

                                                
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     Damer                    21 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  OK ORION Lag 1                
           MALIN SVENSSON           35.21     2   C       2   35.21    2
           JENNY WALLSTEN           35.56     1   B       1   71.17    1
           CECILIA NILSSON          39.27     1   AL      1  110.44     

        2  NYBRO OK Lag 1                
           MARIA EKLUND             35.13     1   C       1   35.13    1
           LENA GUMMESSON           42.11     3   A       3   77.24    2
           ANNA SVENSSON            46.15     3   BL      2  123.39     

        3  LINKÖPINGS OK Lag 1           
           MARIA OLOFSSON           37.51     4   A       1   37.51    4
           NINA GUNNARSSON          44.22     5   B       3   82.13    5
           ANNA MÅRSELL             46.27     4   CL      1  128.40     

        4  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           ANNA ANDREASSON          39.29     6   C       4   39.29    6
           BIRGITTA OLSSON          48.15    14   A      12   87.44    7
           CHRISTINA SMEDBERG       44.14     2   BL      1  131.58     

        5  FK GÖINGARNA Lag 1            
           ELINA NILSSON            37.59     5   C       3   37.59    5
           ELNA MARTINSSON          42.43     4   A       6   80.42    4
           CAMILLA SVENSSON         51.43     6   BL      3  132.25     



        6  NYBRO OK Lag 2                
           HELENA KUMLIN            37.27     3   B       2   37.27    3
           HELENA KARLSSON          41.15     2   A       2   78.42    3
           KAROLINA KARLSSON        60.48    13   CL      6  139.30     

        7  OK ORION Lag 2                
           MARIA PERSSON            42.22     7   A       4   42.22    7
           ANNE JOHANSSON           46.45    10   B       5   89.07    8
           KRISTINA DAVIDSSON       50.45     5   CL      2  139.52     

        8  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           KERSTIN ARNESSON         47.42    13   B       7   47.42   13
           JENNIE JOHANSSON         46.20     7   A       8   94.02   12
           REBECKA JOHANSSON        54.17     7   CL      3  148.19     

        9  FK GÖINGARNA Lag 2            
           STINA NILSSON            47.46    14   B       8   47.46   14
           CAROLINE SVENSSON        46.46    11   A       9   94.32   13
           KERSTIN PERSSON          54.57     8   CL      4  149.29     

       10  SOL TRANÅS                    
           ANNIKA IVARSSON          42.24     8   A       5   42.24    8
           PETRA KÄCK               48.08    13   B       9   90.32    9
           ANNA ADOLFSSON           59.02    12   CL      5  149.34     

       11  BOXHOLM-MJÖLBY OL             
           BODIL WALFRIDSSON        42.53     9   A       7   42.53    9
           ELIN GUSTAFSSON          44.39     6   B       4   87.32    6
           ANNA LINDGREN            63.43    14   CL      7  151.15     

       12  OK VILSE 87 Lag 1             
           THERESE SVENSSON         47.30    12   A      11   47.30   12
           THERESE NILSSON          46.29     8   C       5   93.59   11
           ELLINOR SVENSSON         58.36    11   BL      5  152.35     

       13  LINKÖPINGS OK Lag 2           
           KARIN BACKTEMAN          47.05    11   B       6   47.05   11
           LINNEA SVENSSON          47.32    12   C       7   94.37   14
           INGRID JOHANSSON         58.06    10   AL      2  152.43     

       14  VÄXJÖ OK Lag 2                
           LISEL ARVIDSSON          48.06    15   C       8   48.06   15
           CECILIA FROHM            55.51    15   A      13  103.57   15
           CECILIA HEDSTIG          57.31     9   BL      4  161.28     

       15  EKSJÖ SOK                     
           MONICA KOLLBERG          48.43    16   B      10   48.43   16
           BIRGITTA LÖÖF            57.54    17   C      10  106.37   16
           JENNIE LÖÖF              64.00    15   AL      3  170.37     



       16  OK VILSE 87 Lag 2             
           MALIN HANSSON            51.46    17   C       9   51.46   17
           ELNA BURHEN              56.24    16   B      11  108.10   17
           ANNA-KARIN BENGTSSON     83.26    16   AL      4  191.36     

           HÄSTVEDA OK                   
           MARIE ROSÉN              47.00    10   A      10   47.00   10
           LINDA GUNNARSSON         46.36     9   C       6   93.36   10
           Ej start                                                     

           OK DACKE                      
           MARIE JOHANSSON          58.50    18   A      14   58.50   18
           Ej start                                                     

           LESSEBO OK                    
           Ej start                                                     

           OK ORION Lag 3                
           Ej start                                                     

           VÄXJÖ OK Lag 1                
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 3                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                      

TILL KLASSVAL

                                  
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     H135                     28 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  FK ÅSEN                       
           BENGT AHLSTEDT           47.01    12   CF      5   47.01   12
           MATS SKÄPPEGÅRD          42.30     1   BD      1   89.31    1
           STEFAN JOHANSSON         41.39     2   AE      1  131.10     

        2  SOK VILJAN                    
           GÖRAN SVENSON            40.09     2   CF      1   40.09    2
           HANS SVENSON             49.41     6   BE      5   89.50    2
           STEFAN CARLSSON          43.35     4   AD      2  133.25     



        3  OK VILSE 87 Lag 1             
           PER-ARNE HÖÖG            41.09     4   AD      1   41.09    4
           ANDERS PERSSON           48.53     4   BE      3   90.02    3
           BENGT PALM               44.15     5   CF      4  134.17     

        4  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           WILLY OLSSON             37.24     1   CD      1   37.24    1
           ROLF ANDRÉASSON          58.36    20   AE      6   96.00    6
           KENNETH KAISAJUNTTI      42.20     3   BF      2  138.20     

        5  OK KOMPASSEN                  
           KEN RAGNARSSON           46.05     9   AF      1   46.05    9
           AGNE BENGTSSON           47.46     3   CE      2   93.51    5
           LARS PERSSON             48.19     9   BD      5  142.10     

        6  ALVESTA SOK Lag 1             
           HANS SJÖGREN             54.19    20   AD      7   54.19   20
           ÅKE KARLSSON             47.31     2   BE      2  101.50   13
           KJELL BENGTSSON          40.43     1   CF      2  142.33     

        7  VÄXJÖ AIS                     
           SVEN-OLOF LARSSON        47.34    13   AF      2   47.34   13
           NILS KARLSSON            51.06    10   CD      4   98.40   10
           CONNY BERGGREN           45.30     7   BE      1  144.10     

        8  EKSJÖ SOK                     
           CHRISTER FOLKESSON       41.03     3   CF      3   41.03    3
           SVEN KARLSSON            51.01     9   BE      7   92.04    4
           GUNNAR KARLSSON          52.45    14   AD      6  144.49     

        9  KALMAR OK                     
           VAKANT                   49.27    15   AF      3   49.27   15
           VAKANT                   48.56     5   CD      2   98.23    8
           VAKANT                   49.25    10   BE      4  147.48     

       10  OK VILSE 87 Lag 3             
           HÅKAN HENMYR             44.11     8   BF      3   44.11    8
           RUNE SVENSSON            54.25    16   AE      4   98.36    9
           JONNY SVENSSON           50.54    12   CD      3  149.30     

       11  OK VILSE 87 Lag 2             
           ROGER THÖRN              42.35     6   BD      2   42.35    6
           LEIF NILSSON             54.54    18   CE      6   97.29    7
           LARS SVENSSON            53.10    15   AF      5  150.39     

       12  NYBRO OK                      
           JAN-ERIK GUMMESSON       46.40    11   BD      4   46.40   11
           KENNETH KARLSSON         52.51    15   CE      5   99.31   12
           LEIF LINDSTRÖM           52.31    13   AF      4  152.02     



       13  LINKÖPINGS OK                 
           PER JOHANSSON            48.15    14   AD      4   48.15   14
           LARS ÖSTLIN              50.30     8   BE      6   98.45   11
           YNGVE PETTERSSON         55.18    18   CF      9  154.03     

       14  SÖLVESBORGS OK                
           MATS MAGNUSSON           42.37     7   CE      1   42.37    7
           ANDERS WETTERLING        67.24    26   BF      7  110.01   21
           MATS JÖNSSON             45.01     6   AD      3  155.02     

       15  ALVESTA SOK Lag 2             
           MATS ARNESSON            46.16    10   BD      3   46.16   10
           RUNE GUSTAVSSON          55.52    19   CE      7  102.08   15
           MATS ARNESSON            53.15    16   AF      6  155.23     

       16  VÄXJÖ OK                      
           JAN-OLOF ENGSTRÖM        58.07    22   AD      9   58.07   22
           KALLE LINDQVIST          54.35    17   BE      8  112.42   22
           INGEMAR JOHANSSON        47.44     8   CF      6  160.26     

       17  EMMABODA VOK                  
           ANDERS ANDREASSON        55.38    21   AF      7   55.38   21
           GÖTE GUSTAVSSON          51.38    12   CE      4  107.16   18
           KENT EKDAHL              53.51    17   BD      7  161.07     

       18  OK DACKE Lag 1                
           TOMMY OLSSON             41.13     5   BF      1   41.13    5
           AYMONN ANDERSSON         60.45    23   AE      8  101.58   14
           BERTH BERGQVIST          59.56    22   CD      7  161.54     

       19  VÄREND GN                     
           KARL-ERIK LENNARTSSON    52.51    18   CF      7   52.51   18
           ERLING EKELÖF            51.26    11   BD      6  104.17   17
           JOHN-ERIK BERGSTRAND     59.00    21   AE      7  163.17     

       20  FK VITTUS Lag 2               
           BENGT STRINDHAGEN        49.58    16   CE      3   49.58   16
           BERTIL PERSSON           59.10    21   BF      5  109.08   19
           LENNART SOHLIN           56.02    19   AD      8  165.10     

       21  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           ÅKE OHLSON               64.26    26   CE      8   64.26   26
           SVEN GYBERG              51.49    13   BF      4  116.15   23
           JAN SVENSSON             50.10    11   AD      5  166.25     

       22  FK VITTUS Lag 1               
           LENNART BOHMAN           59.17    23   CD      6   59.17   23
           THOMAS ALMQVIST          49.51     7   AE      2  109.08   19
           CHRISTER NILSSON         66.16    24   BF      6  175.24     



       23  OK SKOGSFALKEN Lag 3          
           SVEN-OLLE SÖDERBERG      61.17    24   CF     10   61.17   24
           BRODDE NILSSON           59.18    22   BD      8  120.35   25
           KENNETH LARSSON          56.59    20   AE      5  177.34     

       24  STIGMÄNNEN                    
           OWE NILSSON              52.05    17   CD      5   52.05   17
           LARS GUNNAR BENGTSSON    52.04    14   AE      3  104.09   16
           LARS SVENSSON            74.25    26   BF      8  178.34     

       25  OK DACKE Lag 2                
           KENTH MATTISSON          52.56    19   CF      8   52.56   19
           ALF SVENSSON             64.15    25   BE      9  117.11   24
           CHRISTER WALLIN          61.49    23   AD     10  179.00     

       26  OK SKOGSFALKEN Lag 4          
           KENTH SVENSSON           63.14    25   AF      8   63.14   25
           RONNY CARLSSON           62.59    24   CD      8  126.13   26
           SVEN JONASSON            73.53    25   BE     10  200.06     

           BOXHOLM-MJÖLBY OL             
           Felstämplat                                                  

           SOL TRANÅS                    
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 3                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start       

TILL KLASSVAL

                                                 
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     D135                      9 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  OK VILSE 87 Lag 1             
           EVA BERGSTRAND           41.40     1   B       1   41.40    1
           GUNNEL MÅNSSON           42.33     1   A       1   84.13    1
           MARGARETHA SVENSSON      39.43     1   C       1  123.56     



        2  OK VILSE 87 Lag 2             
           ELSA SVENSSON            45.44     3   A       2   45.44    3
           KERSTIN TJERNLUND        44.02     2   C       2   89.46    2
           AGNETA ALBERTSSON        54.25     4   B       6  144.11     

        3  OK SKOGSFALKEN                
           LENA SÖDERBERG           44.04     2   C       3   44.04    2
           INGEGERD NILSSON         64.17     6   A       7  108.21    4
           MARGRET CARLSSON         50.26     3   B       2  158.47     

        4  VÄXJÖ AIS                     
           BRITT RANGERT            53.35     7   C       4   53.35    7
           MARIANN SVENSSON         56.25     4   A       5  110.00    5
           SIV LARSSON              55.58     5   B       7  165.58     

        5  NYBRO OK                      
           ROS-MARI KARLSSON        51.23     5   B       3   51.23    5
           VANJA GUMMESSON          68.00     8   C       7  119.23    7
           KRISTINA RUNEMALM        49.38     2   A       3  169.01     

        6  EMMABODA VOK                  
           GUN-BRITT FRANSSON       51.15     4   A       4   51.15    4
           MONICA PÅHLSTORP         52.54     3   B       5  104.09    3
           EJBRITT ALLERTH          67.57     7   C       6  172.06     

        7  VÄXJÖ OK                      
           ANN-MARI PERSSON         51.34     6   B       4   51.34    6
           KARIN LINDQVIST          65.30     7   A       8  117.04    6
           LISA KUMLIN              68.45     8   C       8  185.49     

        8  OK VILSE 87 Lag 3             
           KERSTIN HENMYR           61.59     8   C       5   61.59    8
           MARIANNE BLIGÅRD         61.38     5   B       8  123.37    8
           SIW BLOMKVIST            62.29     6   A       6  186.06     

           VÄREND GN                     
           MARGARETA LINDGREN       99.09     9   A       9   99.09    9
           SIW EKELÖF               70.15     9   B       9  169.24    9
           Utgått                                                       

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

TILL KLASSVAL

                      R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     H180                     10 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  VÄXJÖ OK Lag 1                
           HAGBERT PERSSON          39.04     3   B       2   39.04    3
           HARRY WULFF              46.42     5   A      10   85.46    5
           JAN-OVE HEDSTIG          35.38     2   C       1  121.24     

        2  LESSEBO OK Lag 1              
           LARS ANDREASSON          40.23     8   B       3   40.23    8
           LARS BENKTZON            45.16     3   A       7   85.39    4
           GERTH SÄLLSTRÖM          37.08     4   C       3  122.47     

        3  OK ORION                      
           LEIF SJÖGREN             39.05     4   A       3   39.05    4
           GÖSTA LINGE              41.52     1   B       4   80.57    2
           OWE SVENSSON             42.25     5   C       6  123.22     

        4  LESSEBO OK Lag 2              
           KURT BERGSTRAND          39.07     5   A       4   39.07    5
           EVALD JOHANSSON          48.39     7   C       8   87.46    6
           STIG KARLSSON            36.58     3   B       1  124.44     

        5  SOK VILJAN                    
           JAN-ERIK NILSSON         36.32     1   C       2   36.32    1
           ARNE KARLSSON            44.21     2   A       6   80.53    1
           GÖRAN GABRIELSSON        47.59     7   B       6  128.52     

        6  EKSJÖ SOK                     
           BÖRJE SELTIN             46.04    10   B       5   46.04   10
           ARNE ENVALL              48.59     8   C       9   95.03    9
           KYÖSTI TURTIAINEN        35.34     1   A       1  130.37     

        7  VÄXJÖ OK Lag 2                
           ULF ESKILSSON            43.52     9   A       5   43.52    9
           RAIMO SALMINEN           47.02     6   C       7   90.54    7
           JOHAN JANSSON            52.24     8   B       7  143.18     

        8  OK DACKE                      
           KARL-ERIK JOHANSSON      39.09     6   C       4   39.09    6
           ANTON BERGQVIST          58.23    10   B       9   97.32   10
           HELMER NILSSON           46.24     6   A       9  143.56     

        9  FK VITTUS                     
           LENNART BERGQVIST        39.21     7   C       5   39.21    7
           SVEN LUNDBERG            45.30     4   A       8   84.51    3
           SVEN SVENSSON            62.23     9   B      10  147.14     

       10  ALVESTA SOK                   
           BENGT NILSSON            38.54     2   A       2   38.54    2
           VALLE WERNERSSON         55.33     9   B       8   94.27    8
           ERIK JOHANSSON           66.32    10   C      10  160.59     



           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start  

TILL KLASSVAL

                                                      
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     H20                      18 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  STIGMÄNNEN                    
           MATTIAS NORDIN           37.45     1   B       1   37.45    1
           RIKARD GUNNARSSON        34.55     1   C       1   72.40    1
           GABRIEL BENGTSSON        45.15     7   A       9  117.55     

        2  EKSJÖ SOK                     
           MARCUS FÄRG              39.14     3   A       3   39.14    3
           FREDRIK HERDIN           42.41     5   B       7   81.55    2
           DANIEL KARLSSON          39.57     2   C       2  121.52     

        3  OK VILSE 87 Lag 1             
           PER-ÅKE BLIGÅRD          45.20    12   C      10   45.20   12
           HENRIK JOHANSSON         41.31     4   B       5   86.51    7
           RICKARD SVENSSON         37.59     1   A       1  124.50     

        4  LINKÖPINGS OK Lag 1           
           ESBJÖRN KJELL            41.58     9   C       8   41.58    9
           JONAS SVERNESTAM         43.04     7   A       6   85.02    4
           TOBIAS KJELL             41.00     4   B       3  126.02     

        5  OK NJUDUNG                    
           ANDREAS ERNSTAD          39.13     2   A       2   39.13    2
           MATTIAS BJÖRKLUND        46.53    10   B      12   86.06    6
           ANDREAS ENGLUND          42.09     6   C       9  128.15     

        6  VÄXJÖ OK                      
           JOHAN LENANDER           40.31     4   A       4   40.31    4
           KARL SLÄTTORP            50.32    13   C      14   91.03   10
           BJÖRN PERSSON            41.06     5   B       4  132.09     

        7  VÄREND GN                     
           KARL PALM                41.54     7   C       6   41.54    7
           NILS ÖRLANDER            49.52    12   A      16   91.46   11
           KARL LINDGREN            40.26     3   B       2  132.12     



        8  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           JOHAN PERSSON            41.02     5   C       5   41.02    5
           ROBERT ANDRÉASSON        42.59     6   A       5   84.01    3
           DANIEL JENVEN            49.58    14   B      15  133.59     

        9  OK KOMPASSEN                  
           HENRIK IRWE              47.43    15   A      12   47.43   15
           JONAS BENGTSSON          40.07     2   C       3   87.50    8
           HÅKAN BENGTSSON          46.38    10   B      11  134.28     

       10  FK ÅSEN                       
           ANDERS JÖNSSON           45.12    10   A       8   45.12   10
           FREDRIK PERSSON          40.51     3   C       4   86.03    5
           DAVID BENGTSSON          49.36    13   B      14  135.39     

       11  FK GÖINGARNA                  
           ANDERS FRICK             45.38    14   B      10   45.38   14
           JOAKIM FERM              46.50     9   C      11   92.28   12
           MARCUS SVENSSON          46.09     9   A      11  138.37     

       12  KALMAR OK                     
           RASMUS WESTERGREN        41.52     6   B       6   41.52    6
           JESPER DANIELSSON        54.10    16   C      16   96.02   13
           MAGNUS JOHANSSON         45.19     8   A      10  141.21     

       13  LINKÖPINGS OK Lag 2           
           DANIEL EDSTAM            50.05    18   B      16   50.05   18
           HENRIK PETTERSSON        48.48    11   A      15   98.53   15
           FREDRIK SANDBERG         47.47    11   C      12  146.40     

       14  GOTLANDS BRO OK               
           MARCUS GARDELIUS         41.57     8   C       7   41.57    8
           DAVID HÄGG               60.24    18   B      18  102.21   17
           DANIEL HÄGG              47.55    12   A      13  150.16     

       15  FK VITTUS                     
           TOBIAS ALMQVIST          49.20    17   B      13   49.20   17
           PETER SVENSSON           56.45    17   A      17  106.05   18
           KRISTIAN AHLSTRÖM        50.13    15   C      13  156.18     

       16  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           HENRIK OTTOSSON          45.17    11   B       8   45.17   11
           OSKAR LINDFORS           44.13     8   A       7   89.30    9
           FREDRIK CEDERBERG        67.03    17   C      17  156.33     

       17  OK ORION                      
           ROBIN SÖDERSTRÖM         45.32    13   B       9   45.32   13
           ANDREAS NILSSON          52.59    14   C      15   98.31   14
           JOHAN MYREN              58.21    16   A      18  156.52     




           OK VILSE 87 Lag 2             
           KRISTIAN BORGSTRÖM       47.56    16   A      14   47.56   16
           PETER HOLM               53.48    15   B      17  101.44   16
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 3                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start  

TILL KLASSVAL

                                                      
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     D20                       6 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  OK SKOGSFALKEN                
           SOFIA OLSSON             39.50     1   A       1   39.50    1
           EMMA OHLSON              46.40     3   C       2   86.30    2
           LINA SVENSSON            42.18     3   B       2  128.48     

        2  OK KOMPASSEN                  
           CHRISSIE SCHÖLIN         39.52     2   B       1   39.52    2
           MALIN ANDERSSON          44.37     1   C       1   84.29    1
           CAROLINA NILSSON         47.28     4   A       4  131.57     

        3  SÖLVESBORGS OK                
           BIRGITTA HÅKANSSON       47.21     4   C       3   47.21    4
           MARIE BOHMAN             45.22     2   B       4   92.43    3
           EMMA TRYGGESSON          41.19     2   A       3  134.02     

        4  VÄXJÖ OK                      
           ULRIKA JOHANSSON         42.58     3   B       3   42.58    3
           REBECKA FALK             67.46     6   C       4  110.44    4
           ANNA PERSSON             39.58     1   A       2  150.42     

        5  ALVESTA SOK                   
           ANNA BENGTSSON           56.54     5   A       5   56.54    5
           CHARLOTTA KARLSSON       64.10     5   B       6  121.04    6
           VAKANT                   68.18     5   C       5  189.22     

        6  OK ORION                      
           KATRIN ROS               59.42     6   B       5   59.42    6
           NINNI JONASSON           56.56     4   A       6  116.38    5
           SANDRA HÅKANSSON         89.17     6   C       6  205.55     



           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start    

TILL KLASSVAL

                                                    
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     H16                      24 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  OK ÄLME                       
           ANDREAS JANSSON          30.13     2   BC      1   30.13    2
           HENRIK JANSSON           26.20     5   E       5   56.33    3
           BJÖRN LILJEQUIST         33.37     2   AD      3   90.10     

        2  OK VILSE 87 Lag 1             
           JOHAN SVENSSON           32.03     4   AD      2   32.03    4
           HENRIK SVENNINGSSON      24.15     2   E       2   56.18    1
           HENRIK SVENSSON          35.28     4   BC      3   91.46     

        3  FK GÖINGARNA                  
           JONAS NYBERG             31.59     3   AD      1   31.59    3
           NILS SVENSSON            24.32     3   E       3   56.31    2
           THOMAS FRICK             35.48     5   BC      4   92.19     

        4  OK VILSE 87 Lag 2             
           FREDRIK NILSSON          35.11     6   BD      1   35.11    6
           JOHAN BURHEN             26.00     4   E       4   61.11    4
           KALLE INGVARSSON         34.52     3   AC      3   96.03     

        5  SOK VILJAN Lag 1              
           ANDERS MÖLLER            42.46    10   AD      5   42.46   10
           HENRIC CARLSSON          24.01     1   E       1   66.47    6
           ERIK LENNARTSSON         31.43     1   BC      2   98.30     

        6  SOL TRANÅS                    
           MATTIAS KÄCK             39.21     8   AC      4   39.21    8
           ELISABET LARSSON         33.19     8   E       8   72.40    7
           MARTIN FAGERLUND         40.00     7   BD      3  112.40     

        7  OK VILSE 87 Lag 3             
           JOHAN HÖÖG               44.44    12   AC      6   44.44   12
           EMIL INGVARSSON          31.59     6   E       6   76.43   11
           TOBIAS NILSSON           43.15     8   BD      4  119.58     



        8  OK DACKE                      
           HENRIK KARLSSON          38.18     7   BD      2   38.18    7
           RASMUS OLSSON            36.38    12   E      12   74.56    9
           NILS NEDFORS             45.41    10   AC      7  120.37     

        9  VÄREND GN                     
           JOHAN ANDREASSON         43.46    11   AD      6   43.46   11
           GUNNAR MOQVIST           32.55     7   E       7   76.41   10
           ERIK MOQVIST             47.41    12   BC      7  124.22     

       10  VÄXJÖ OK                      
           ERIK JOHANSSON           47.44    14   BD      5   47.44   14
           HENRIK LARSSON           36.55    13   E      13   84.39   13
           PER-ANDERS KUMLIN        44.43     9   AC      5  129.22     

       11  LESSEBO OK Lag 2              
           DANIEL LINDAHL           33.56     5   AC      2   33.56    5
           NIKLAS MYREFELT          40.25    16   E      16   74.21    8
           LINUS MYREFELT           63.25    17   BD      7  137.46     

       12  OK SKOGSFALKEN                
           SEBASTIAN LARSSON        57.17    16   BC      9   57.17   16
           PETTER PETTERSSON        47.51    18   E      18  105.08   19
           EMIL FOHLIN              39.50     6   AD      4  144.58     

       13  JÄRFÄLLA OK                   
           DAVID STRIDFELDT         42.39     9   BC      5   42.39    9
           STEFAN GRADIN            56.21    20   E      20   99.00   16
           TOMAS UNESTAD            47.16    11   AD      7  146.16     

       14  LESSEBO OK Lag 1              
           RICHARD ELMGREN          63.26    17   BD      8   63.26   17
           JONAS KARLSSON           37.21    15   E      15  100.47   17
           CHRISTIAN JOHANSSON      52.10    14   AC      8  152.57     

       15  NYBRO OK                      
           TOM KARLSSON             65.51    19   AD      9   65.51   19
           ULRIK LANG               37.03    14   E      14  102.54   18
           TOBIAS EVENTORN          50.10    13   BC      8  153.04     

       16  SOK VILJAN Lag 2              
           DANIEL GUNNARSSON        63.28    18   BD      9   63.28   18
           FREDRIK ROSENQVIST       35.16    11   E      11   98.44   15
           MATTIAS OLSSON           56.23    15   AC      9  155.07     

       17  LINKÖPINGS OK                 
           JACOB PÄLVÄRINNE         68.14    20   BC     10   68.14   20
           ANDREAS BJÄRKMAR         45.29    17   E      17  113.43   20
           FREDRIK LÖVGREN          61.34    16   AD      8  175.17     



           GOTLANDS BRO OK               
           MAX SAMUELSSON           30.12     1   AC      1   30.12    1
           TOMAS LÖVKVIST           34.00     9   E       9   64.12    5
           Ej start                                                     

           ALVESTA SOK Lag 2             
           JACOB GUSTAVSSON         47.11    13   BC      6   47.11   13
           STEFAN KARLSSON          34.09    10   E      10   81.20   12
           Ej start                                                     

           FK VITTUS                     
           HENRIK SKÄRLIND          48.18    15   BD      6   48.18   15
           LENA JÄRVHOLM            48.07    19   E      19   96.25   14
           Ej start                                                     

           ALVESTA SOK Lag 1             
           Felstämplat                                                  

           KALMAR OK                     
           Ej start                                                     

           OK ORION                      
           Ej start                                                     

           STIGMÄNNEN                    
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 3                  
           Ej start     

TILL KLASSVAL

                                                   
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     D16                      14 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  FK GÖINGARNA Lag 1            
           ERIKA NILSSON            32.36     1   AC      1   32.36    1
           CHARLOTTA NILSSON        24.30     1   E       1   57.06    1
           KAJSA NILSSON            29.02     1   BD      1   86.08     



        2  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           LINA PERSSON             32.57     2   BD      2   32.57    2
           LENA PERSSON             27.42     2   E       2   60.39    2
           ANNA OLSSON              38.15     4   AC      2   98.54     

        3  FK GÖINGARNA Lag 2            
           LISA SVENSSON            38.02     5   BC      2   38.02    5
           HELENA NYBERG            29.52     4   E       4   67.54    4
           EMILIA NILSSON           34.32     2   AD      1  102.26     

        4  ÅLEMS OK                      
           KARIN BOMAN              35.27     3   BC      1   35.27    3
           ÅSA GUSTAVSSON           32.29     9   E       9   67.56    5
           ANNA MAGNUSSON           36.20     3   AD      2  104.16     

        5  LESSEBO OK                    
           ELIN BERGQVIST           38.03     6   BC      3   38.03    6
           LISA PALM                31.56     7   E       7   69.59    7
           MARIA CARLSTRÖM          39.42     5   AD      3  109.41     

        6  FK VITTUS                     
           MARLENE ALMQVIST         37.46     4   BD      3   37.46    4
           LOUISE JOHANSSON         32.01     8   E       8   69.47    6
           ÅSA JÄRVHOLM             42.02     6   AC      5  111.49     

        7  OK ÄLME                       
           ELIN NECKÉN              43.20    12   BC      4   43.20   12
           MARIA GUSTAFSSON         33.19    10   E      10   76.39   10
           HANNA JOHANSSON          44.13     7   AD      6  120.52     

        8  VÄXJÖ OK Lag 1                
           ANNA KARLSSON            38.05     7   BD      4   38.05    7
           ANNA BRITTESLAND         31.55     6   E       6   70.00    8
           JESSICA GREEN            61.02    10   AC      7  131.02     

        9  JÄRFÄLLA OK                   
           STINA LINDQVIST          39.32     9   AC      4   39.32    9
           KARIN BOSTRÖM            28.08     3   E       3   67.40    3
           KARIN PETTERS            63.45    12   BD      5  131.25     

       10  FK GÖINGARNA Lag 3            
           CATHARINA SVENSSON       45.22    13   AD      7   45.22   13
           ANNA PERSSON             31.05     5   E       5   76.27    9
           PAULINA GÖTH             58.24     9   BC      6  134.51     

       11  OK ORION                      
           CHARLOTTE ROS            39.45    10   AD      4   39.45   10
           REBECKA MATTISSON        50.31    12   E      12   90.16   12
           JESSIKA RAGNARSSON       46.50     8   BC      5  137.06     



       12  SÖLVESBORGS OK                
           CECILIA HÅKANSSON        40.12    11   AD      5   40.12   11
           CAJSA NILSSON            43.41    11   E      11   83.53   11
           ANNIKA MAGNUSSON         62.10    11   BC      7  146.03     

       13  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           INGRID SÖDERBERG         46.37    14   AC      6   46.37   14
           EMMA CEDERBERG           60.09    13   E      13  106.46   13
           EMMA HENRIKSSON          83.13    13   BD      6  189.59     

           VÄXJÖ OK Lag 2                
           MARTINA NÄSSLIN          39.31     8   AC      3   39.31    8
           Diskvalificerad                                              

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start 

TILL KLASSVAL

                                                       
                           R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     HD12                     22 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  LINKÖPINGS OK Lag 1           
           LINNEA KJELL             19.13     1   A       1   19.13    1
           ERIK BACKTEMAN           19.27     1   B       3   38.40    1
           JOSEFINE LINDSTRÖM       20.28     5   C       4   59.08     

        2  FK VITTUS Lag 1               
           TOMMY GARTING            21.44    10   A      11   21.44   10
           SUSANNE JOHANSSON        20.40     5   C       6   42.24    8
           GUSTAV STRINDHAGEN       16.48     1   B       1   59.12     

        3  SOK VILJAN                    
           MARTIN SVENSSON          20.25     6   B       4   20.25    6
           JOSEFINE CARLSSON        21.05    10   A       9   41.30    5
           HENRIK OLSSON            17.47     3   C       1   59.17     

        4  LESSEBO OK                    
           ANTON BERGQVIST          19.36     4   C       2   19.36    4
           KRISTINA MYREFELT        22.01    12   B       9   41.37    6
           FRIDA BAKKMAN            19.20     4   A       4   60.57     
           CAROLIN JOHANSSON        22.01    12              Str.  2



        5  ALVESTA SOK Lag 1             
           RASMUS KARLSSON          19.15     3   A       3   19.15    3
                                    21.02     9   B       7   40.17    3
           EMMA GUSTAVSSON          20.43     8   C       7   61.00     
           FRIDA ARNESSON            0.00     0              Str.  2

        6  OK VILSE 87                   
           VIKTOR HENMYR            19.14     2   A       2   19.14    2
           LENA BENGTSSON           20.53     7   B       5   40.07    2
           TIM BJÖRKMAN             22.52     9   C      11   62.59     
           VAKANT                    0.00     0                0.00     
           NICLAS TJERNLUND         21.00     8              Str.  2

        7  LINKÖPINGS OK Lag 2           
           ELIN LINDSTRÖM           22.06    13   B      10   22.06   13
           ANTON ÖSTLIN             20.25     2   C       3   42.31    9
           LINNEA ÖSTLIN            20.37     6   A       7   63.08     
           EMMA JOHANSSON           29.58    17              Str.  2

        8  OK ÄLME                       
           ERIK LILJEQVIST          23.57    15   B      11   23.57   15
           LINA NECKÉN              20.34     3   C       5   44.31   10
           JAKOB ASSARSSON          20.40     7   A       8   65.11     

        9  FK GÖINGARNA Lag 1            
           JOSEF GÖTH               23.53    14   C      12   23.53   14
           OLA NYBERG               26.04    14   A      13   49.57   12
           VIKTOR NILSSON           16.51     2   B       2   66.48     
           MARTIN PERSSON            0.00     0              Str.  2

       10  OK ORION                      
           LINNEA EWÖ               20.54     8   B       6   20.54    8
           LINN OLSSON              21.25    11   A      10   42.19    7
           CHRISTIAN EVERHULT       25.07    10   C      13   67.26     

       11  JÄRFÄLLA OK                   
           FREDRIK NORBERG          21.02     9   B       7   21.02    9
           JOEL BERGLUND            25.16    13   C      14   46.18   11
           SANNA SUNDÉLIUS          28.14    11   A      15   74.32     

       12  ALVESTA SOK Lag 2             
           ANDERS SVENSSON          25.33    18   B      13   25.33   18
           LARS CRONA               26.24    15   C      15   51.57   13
           RICKARD GUSTAVSSON       38.51    13   A      17   90.48     
           JONATHAN ÖSTLING         26.39    16              Str.  2

       13  NYBRO OK                      
           DAVID RUNEMALM           20.46     7   C       8   20.46    7
           MATHIAS JONSSON          20.36     4   A       6   41.22    4
           HANNES ANDERSSON         58.07    16   B      17   99.29     
           OSKAR STENSSON           20.43     6              Str.  2



       14  SOL TRANÅS                    
           JAKOB LINDSTAM           20.21     5   A       5   20.21    5
           CAMILLA KÄCK             45.25    21   C      17   65.46   16
           KARL BENGTSSON           33.50    12   B      14   99.36     
           EMMA LARSSON             45.26    22              Str.  2

       15  KINNASTRÖMS SK                
           EMMA HALLENBERG          24.02    16   B      12   24.02   16
           ROBIN LÖVGREN            36.56    18   A      16   60.58   14
           JENNIE RUNESSON          43.15    15   C      16  104.13     
           SIMON SEIBOTH            36.59    20              Str.  2

       16  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           DENNIS HANSSON           26.33    19   A      14   26.33   19
           ANN-MARIE HANSSON        54.01    23   C      19   80.34   17
           LINUS PILBLAD            40.56    14   B      16  121.30     
           LINN KAISAJUNTTI         54.04    24              Str.  2

       17  FK VITTUS Lag 3               
           SIMON HELLMAN            24.10    17   A      12   24.10   17
           STINA SOHLIN             36.57    19   B      15   61.07   15
           SANNA CRONHOLM           76.04    17   C      20  137.11     

           OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           STEFAN JOHANSSON         51.27    20   C      18   51.27   20
           REBECKA OLSSON           70.33    25   B      18  122.00   18
           Felstämplat                                                  

           FK VITTUS Lag 2               
           EMIL FAGER               21.45    11   C       9   21.45   11
           Felstämplat                                                  

           VÄXJÖ OK                      
           EMELIE HELLEBLAD         22.04    12   C      10   22.04   12
           Felstämplat                                                  

           FK GÖINGARNA Lag 2            
           Ej start                                                     

           KALMAR OK                     
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 1                  
           Ej start                                                     

           VAKANT Lag 2                  
           Ej start                                                     

TILL KLASSVAL

    
                          R E S U L T A T L I S T A
     RONNEBYKAVLEN                       98-03-22
     ========================================================================
     PROP                     34 anmälda lag  3 sträckor  3 sträckor gafflade
     ========================================================================
     Plac                         Sträck- Sträck- Ban-  Ban-  Växl- Växl-
                                  tid     plac.   alt.  plac  tid   plac

        1  SOL TRANÅS Lag 1              
           SVEN KÄCK                34.33     5   B       5   34.33    5
           BENGT LARSSON            44.11     5   A       8   78.44    5
           MARTIN KÄCK              31.52     1   C       1  110.36     

        2  OK ORION Lag 1                
           KRISTER WAHLSTRÖM        35.09     6   B       6   35.09    6
           INGMAR WAHLSTRÖM         39.06     3   C       6   74.15    3
           PER-IVAN ENGSTRÖM        38.57     3   A       5  113.12     

        3  OK ORION Lag 2                
           ULF JOHANSSON            34.12     1   C       2   34.12    1
           DANIEL OSCARSSON         37.35     1   A       3   71.47    1
           KARIN PETTERSSON         48.03     9   B      16  119.50     

        4  OK VILSE 87                   
           INGMAR OLSSON            35.33     8   B       7   35.33    8
           DANIEL ERICSON           40.27     4   C       7   76.00    4
           MÅRTEN LINDBERG          49.01    13   A      13  125.01     

        5  FK GÖINGARNA Lag 2            
           FREDRIK PERSSON          34.28     2   B       2   34.28    2
           JOHAN PERSSON            37.52     2   A       4   72.20    2
           KENNETH PERSSON          58.30    19   C      24  130.50     

        6  LINKÖPINGS OK Lag 1           
           ANNA LILJEGREN           45.59    20   C      12   45.59   20
           KARIN ÖSTLIN             53.18    15   A      15   99.17   18
           HÅKAN SAMOR              33.52     2   B       1  133.09     

        7  KALMAR OK                     
           LEIF KRÜGER              34.31     4   B       4   34.31    4
           JOAKIM LINDELL           47.24    10   A      11   81.55    6
           EMIL EKBLOM              53.48    16   C      20  135.43     

        8  ANDRARUMS IF                  
           ROGER OLSSON             48.49    22   A      12   48.49   22
           MATTS TENLAND            45.55     7   B      12   94.44   15
           GÖRAN EDGARSSON          41.02     4   C       8  135.46     

        9  IFK STOCKARYD Lag 1           
           ALF JOAKIMSSON           36.31    10   A       2   36.31   10
           LEIF JOAKIMSSON          50.50    12   C      18   87.21    9
           JENS BERNHARDSSON        48.32    10   B      17  135.53     

       10  OK DACKE Lag 1                
           BENGT-ÅKE FRANSSON       40.57    15   A       7   40.57   15
           LARS-ERIK ENARSSON       46.45     8   C      13   87.42   11
           PETER CHRISTENSEN        48.43    11   B      18  136.25     



       11  LESSEBO OK Lag 3              
           MARIA LINDAHL            40.40    14   A       6   40.40   14
           GÖSTA NILSSON            47.01     9   B      15   87.41   10
           GÖRAN LUNDGREN           48.53    12   C      14  136.34     

       12  OK SKOGSFALKEN Lag 2          
           ANDERS WIBERG            45.29    18   A       9   45.29   18
           JOSEFINE OLSSON          49.54    11   B      19   95.23   16
           ÖRJAN CHRISTENSSON       41.57     5   C      10  137.20     

       13  SKOGSVANDRARNA                
           ÅKE LARSSON              38.23    13   C       5   38.23   13
           FREDRIK OSKARSSON        55.54    19   A      19   94.17   14
           EVERT OSKARSSON          46.50     8   B      14  141.07     

       14  OK ORION Lag 4                
           JOHAN SWARTZ             35.24     7   A       1   35.24    7
           ANNIKA MYREN             61.03    22   C      25   96.27   17
           JENS SÖDERSTRÖM          46.19     7   B      13  142.46     

       15  FK VITTUS                     
           STEFAN SVENSSON          37.50    12   C       4   37.50   12
           LINDA INGEMARSSON        54.52    18   A      17   92.42   13
           KENNETH FAGER            51.05    14   B      20  143.47     

       16  LESSEBO OK Lag 2              
           JENNY ANDERSSON          37.13    11   C       3   37.13   11
           CARINA NILSSON           45.36     6   B      11   82.49    7
           ELISABETH OLSBERG        62.05    20   A      21  144.54     

       17  FK GÖINGARNA Lag 1            
           THOMAS NILSSON           41.26    16   C       9   41.26   16
           GERT NYBERG              66.14    26   A      23  107.40   21
           MARIE JÖNSSON            44.19     6   B       9  151.59     

       18  LINKÖPINGS OK Lag 2           
           MATTIAS SAMUELSSON       34.29     3   B       3   34.29    3
           MONIKA EDSTAM            53.32    16   A      16   88.01   12
           KAJSA JOHANSSON          63.59    21   C      26  152.00     

       19  SOL TRANÅS Lag 2              
           CHARLOTTE DUFVA          49.06    24   C      16   49.06   24
           CHRISTINA LARSSON        53.03    14   A      14  102.09   19
           VIVIANNE LINDSTAM        52.24    15   B      21  154.33     

       20  IFK STOCKARYD Lag 2           
           ROLAND BERNHARDSSON      45.41    19   C      11   45.41   19
           EMELI AXELSSON           64.34    25   B      26  110.15   23
           JOHAN SJÖBERG            55.17    17   A      18  165.32     



       21  VÄXJÖ OK Lag 2                
           ANDERS JOHANSSON         36.14     9   B       8   36.14    9
           INGEMAR ERLANDSSON       51.00    13   C      19   87.14    8
           JESSICA GREEN            80.50    23   A      25  168.04     

       22  STIGMÄNNEN                    
           PETER HOLMGREN           58.30    27   A      20   58.30   27
           THOMAS JOHANSSON         57.44    20   C      22  116.14   26
           ANN-SOPHIE NILSSON       58.10    18   B      23  174.24     

       23  OK SKOGSFALKEN Lag 1          
           MATS PERSSON             53.57    26   C      21   53.57   26
           ANDERS JENVEN            53.49    17   B      22  107.46   22
           CHRISTER CEDERBERG       67.53    22   A      24  175.39     

           EKSJÖ SOK                     
           ANDREAS FRISK            44.31    17   B      10   44.31   17
           EMMA FRISK               57.50    21   C      23  102.21   20
           Ej start                                                     

           OK DACKE Lag 2                
           ANDERS PETTERSSON        48.56    23   C      15   48.56   23
           BJÖRN STRÖMDAHL          62.23    23   B      24  111.19   24
           Ej start                                                     

           KINNASTRÖMS SK Lag 1          
           BARBRO HALLENBERG        50.38    25   C      17   50.38   25
           LIZKULLA PETTERSSON      64.08    24   A      22  114.46   25
           Ej start                                                     

           JÄRFÄLLA OK                   
           JONAS GRADIN             64.26    28   B      25   64.26   28
           ANNA ANVRET              66.39    27   C      27  131.05   27
           Ej start                                                     

           VÄXJÖ OK Lag 1                
           ANDERS JOHANSSON         47.15    21   A      10   47.15   21
           Ej start                                                     

           LESSEBO OK Lag 1              
           Felstämplat                                                  

           IFK STOCKARYD Lag 3           
           Utgått                                                       

           OK DACKE Lag 3                
           Ej start                                                     



           KINNASTRÖMS SK Lag 2          
           Ej start                                                     

           OK ORION Lag 3                
           Ej start                                                     

           OK SKOGSFALKEN Lag 3          
           Ej start