Ronneby OK 2005-08-13lö 2005-08-13 12:59
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H75  (3)       3080 m                      

    1          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                 46:46 S        
    2          Sture Jansson             27    14 Emmaboda Verda OK            56:59 S        

               Gustaf Almqvist           24    14 OK Älme                   ej start          



H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                     51:19 S        
    2          Sven Svensson             31     1 FK Vittus                    54:59 S        
    3          Johan Jansson             34    14 Växjö OK                     65:42 S        
    4          Evald Johansson           34    14 Lessebo OK                   70:25 S        
    5          Bertil Johnsson           34    14 OK Gränsen                   70:58 S        
    6          Alf Karlsson              31    14 Lessebo OK                   93:14          

               Nils Henmyr               34     1 OK Vilse 87               ej start          
               Harry Ahlqvist            24    14 Växjö OK                  ej start          



H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK     39:18 S        
    2          Stig Karlsson             40    14 Torsås OK                    40:51 S        
    3          Leif Sjögren              37     1 OK Orion                     46:47 S        
    4          Bo Svensson               40    13 Tockarps IK                  47:27 S        
    5          Sven Gyberg               39     1 OK Skogsfalken               48:07 S        
    6          Kurt Bergstrand           39    14 Lessebo OK                   48:46 S        
    7          Hans Falk                 40    14 Värend GN OL                 70:49          

               Owe Svensson              38     1 OK Orion                  Ej godk.          
               Sivert Axelsson           37    14 Kalmar OK                 ej start          



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                  48:34 S        
    2          Björn Linnersjö           42     1 OK Orion                     49:22 S        
    3          Göte Gustafsson           44    14 Emmaboda Verda OK            50:29 S        
    4          Göran Bengtsson           44     7 IK Trenne Ullared            52:30 S        
    5          Kent Ekdahl               45    14 Emmaboda Verda OK            53:36 S        
    6          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                   53:40 S        
    6          Anders Buhré              42    14 Nybro OK                     53:40 S        
    8          Rudi Olvenmyr             45     1 FK Vittus                    53:51 S        
    9          Lars Henriksson           44    14 OK Älme                      56:31 S        
   10          Leif Lindström            43    14 Nybro OK                     56:47 S        
   11          Raimo Salminen            41    14 Växjö OK                     57:21 S        
   12          Gerth Sällström           43    14 Lessebo OK                   59:23 S        
   13          Kenneth Karlsson          45    14 Nybro OK                     59:30 S        
   14          Bengt Bergkvist           41     1 Stigmännen Karlshamns OK     62:40 S        
   15          John-Erik Bergstrand      42    14 Värend GN OL                 71:16 B        
   16          Ingemar Andersson         44     1 OK Orion                     74:18          
   17          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK     74:48          
   18          Kenneth Arvidsson         43    14 Alvesta SOK                  82:40          

               Erling Ekelöf             42    14 Värend GN OL              Ej godk.          
               Gunnar Johansson          42     1 OK Orion                  ej start          
               Tommy Persson             45    14 Växjö OK                  ej start          



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                     44:49 S        
    2          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö Allmänna IS            49:28 S        
    3          Lars-Åke Åberg            47    14 Kalmar OK                    52:35 S        
    4          Krister Nilsson           49    14 Växjö OK                     53:54 S        
    5          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK     54:17 S        
    6          Eric Tenland              47    13 Andrarums IF                 55:15 S        
    7          Lennart Bohman            46     1 FK Vittus                    56:24 S        
    8          Jörgen Fransson           47    14 Emmaboda Verda OK            59:39 S        
    9          Lars Gunnar Bengtsson     48     1 Stigmännen Karlshamns OK     60:15 S        
   10          Håkan Nilsson             47    13 Malmö OK                     62:39 S        
   11          Gunnar Lindahl            48    14 Lessebo OK                   73:44          
   12          Arne Johansson            47    14 OK Älme                      78:19          
   13          Thomas Johansson          49     1 Stigmännen Karlshamns OK     86:53          

               Sven-Olle Söderberg       50     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Lennart Andersson         48     1 OK Orion                  Ej godk.          



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                  49:11 S        
    2          Per-Arne Evaldsson        53    13 OK Gynge                     51:47 S        
    3          Christer Kaisajuntti      54     1 OK Skogsfalken               52:27 S        
    4          Jonny Svensson            53     1 OK Vilse 87                  53:55 S        
    5          Kalle Lindqvist           52    14 Växjö OK                     55:15 S        
    6          Björn Palm                51    14 Lessebo OK                   56:06 S        
    7          Kenneth Fager             52     1 FK Vittus                    57:52 S        
    8          Arne Andersson            54    13 OK Torfinn                   59:05 S        
    9          Jan-Erik Gummesson        51    14 Nybro OK                     62:14 S        
   10          Anders Persson            51     1 OK Vilse 87                  65:19 S        
   11          Bengt Strindhagen         52     1 FK Vittus                    66:40 S        
   12          Ingmar Ohlsson            54     1 FK Vittus                    79:24          

               Anders Wiberg             54     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Roger Thörn               55     1 OK Vilse 87               ej start          



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                    45:18 S        
    2          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                  52:02 S        
    3          Ulf Jungstrand            60     1 OK Skogsfalken               53:47 S        
    4          Jan Andersson             59    14 Hjortens SK                  54:00 S        
    5          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                  55:11 S        
    6          Andreas Oxenstierna       60    13 Ringsjö OK                   57:30 S        
    7          Bo Salomonson             56    14 Kalmar OK                    59:58 S        
    8          Örjan Christensson        59     1 OK Skogsfalken               63:17 S        
    9          Ingemar Petersson         57     7 Halmstads OK                 64:24 S        
   10          Thommy Bergman            60     1 Stigmännen Karlshamns OK     66:07 B        
   11          Gert Nielsen              57    13 Lunds OK                     67:08 B        
   12          Hans Sandelin             58    14 Kalmar OK                    73:23          
   13          Per Erlandsson            59     1 Stigmännen Karlshamns OK    101:30          
   14          John Rehn                 60     1 OK Skogsfalken              102:30          

               Ola Svensson              01     1 OK Orion                  ej start          



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken               54:36 S        
    2          Peter Ekdahl              65    14 Emmaboda Verda OK            58:09 S        
    3          Glen Håkansson            63    14 Växjö OK                     59:23 S        
    4          Sven Johansson            65     1 OK Orion                     59:27 S        
    5          Mats Söderberg            64    14 Kalmar OK                    65:59 S        
    6          Ulf Johansson             64     1 OK Dacke                     67:22 S        

               Anders Pettersson         65     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken            ej start          



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                  62:47 S        
    2          Jonas Persson             67    14 Torsås OK                    63:38 S        
    3          Patrik Leickt             68    14 Kalmar OK                    64:03 S        
    4          Magnus Ericsson           70    14 Växjö OK                     67:59 S        
    5          Mikael Wahlbom            66     1 OK Orion                     73:02 S        
    6          Jonas Johansson           69     1 OK Skogsfalken               86:23 S        
    7          Joakim Ekdahl             70    14 Emmaboda Verda OK            94:49 B        
    8          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken               97:53          

               Lars-Ola Larsson          67     1 OK Orion                  ej start          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                 74:42 S        
    2          Niklas Bratt              67     1 OK Orion                     77:08 S        
    3          Erik Andersson            82    23 OK Denseln                   80:15 S        
    4          Gustav Strindhagen        86     1 FK Vittus                    89:13 S        
    5          David Runemalm            86    14 Nybro OK                     91:14 S        
    6          Olof Nilsson              78     1 OK Skogsfalken               94:47 S        
    7          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK     95:53 S        
    8          Aleksander Bernaciak      83    14 Nybro OK                     98:23 S        
    9          Nils Nedfors              83     1 OK Dacke                    100:05 S        
   10          Reuben Smith              76    14 Nybro OK                    101:29 S        
   11          Niklas Karlsson           82    14 Växjö OK                    104:22 S        
   12          Martin Byggeth            68     1 OK Dacke                    118:06          

               Jacek Kowalczyk           80    14 Nybro OK                  Ej godk.          
               Ulrik Karlsson            75    14 Lessebo OK                ej start          



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                     64:31 S        
    2          Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken               64:33 S        
    3          Claes Otterborg           76    14 Eksjö SOK                    65:01 S        
    4          Richard Johansson         75    13 Härlövs IF                   66:41 S        
    5          Daniel Lindahl            82    14 Lessebo OK                   67:29 S        
    6          Jacob Svensson            78     9 Östersunds OK                77:34 S        
    7          Marcus Alexandersson      73    14 Kalmar OK                    82:36 S        
    8          Oskar Persson             75    13 Lunds OK                     85:07 S        
    9          Mattias Olsson            86     1 FK Vittus                    91:44 B        
   10          Fredrik Johansson         75    14 OK Älme                      97:18 B        

               Albin Andersson           79     7 Falkenbergs OK            Ej godk.          
               Markus Almgren            79    17 OK Enen                   ej start          



H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                  50:28 S        
    2          Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                  53:38 S        
    3          Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken               61:20 S        
    4          Sebastian Jogby           88    13 OK Pan-Kristianstad          64:26 S        
    5          Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken               69:07 S        
    6          Elias Dalberg             88    14 Torsås OK                   104:35          
    7          Björn Norrliden           88    14 Torsås OK                   113:57          

               Olof Nilsson              88     1 Ronneby OK                ej start          



H16  (2)       5080 m                      

    1          Gustav Bergman            90    15 OK Ravinen                   44:53          
    2          Carl-Anton Ingmarsson     90     1 OK Vilse 87                  65:58          



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                     33:32          
    2          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               33:52          
    3          Anton Wiberg              91     1 OK Skogsfalken               34:14          
    4          Johan Wihlborg            91     1 OK Vilse 87                  37:06          
    5          Pontus Petersson          92    14 Lessebo OK                   37:36          
    6          Gustav Oxenstierna        92    13 Ringsjö OK                   37:48          
    7          Tobias Nilsson            92     1 OK Skogsfalken               39:10          
    8          Emil Henmyr               91     1 OK Vilse 87                  47:25          
    9          Carl-Johan Bergman        92    14 OK Älme                      51:14          
   10          Tobias Wigertsson         92    14 Torsås OK                    59:48          
   11          Olof Christensson         92     1 OK Skogsfalken               66:34          

               Emil Nilsson              91    14 Torsås OK                 Ej godk.          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken               21:10          
    2          Victor Tovesson           93     1 OK Orion                     23:40          
    3          Filip Olsson              93     1 OK Skogsfalken               24:41          
    4          Linus Lager               93    14 Nässjö OK                    25:24          
    5          Viktor Blomqvist          93     1 OK Skogsfalken               26:49          
    6          Johannes Bergman          93    14 OK Älme                      30:42          
    7          Fredrik Wennermark        94     1 OK Skogsfalken               32:50          
    8          Björn Edvinsson           93     1 Ronneby OK                   33:42          
    9          Olof Hedberg              93     1 Ronneby OK                   35:01          
   10          Albin Ingmarsson          93     1 OK Vilse 87                  35:32          
   11          Kristian Oxenstierna      93    13 Ringsjö OK                   45:55          
   12          Jakob Nilsson             94     1 Ronneby OK                   50:22          
   13          Sam Johansson             93     1 OK Dacke                     51:35          
   14          Anton Nilsson             93     1 OK Skogsfalken               52:38          
   15          Anton Rehn                93     1 OK Skogsfalken               61:37          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                     14:51          
    2          Daniel Håkansson          95    14 Växjö OK                     17:49          
    3          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                     20:18          
    4          Alexander Johansson       95     1 OK Orion                     20:56          
    5          Andreas Henrysson         95     1 OK Dacke                     22:54          
    6          Edvin Ingmarsson          95     1 OK Vilse 87                  26:49          

               Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                  ej start          
               Per Edvinsson             95     1 Ronneby OK                ej start          



D75  (2)       3080 m                      

    1          Marianne Ericsson         30    13 Tockarps IK                  49:04 S        
    2          Gunborg Carlsson          25    13 OK Gynge                     83:54          



D70  (3)       3080 m                      

    1          Kerstin Granstedt         35    13 OK Pan-Kristianstad          48:53 S        
    2          Laila Malmqvist           35    14 Växjö OK                     64:42 S        

               Gullan Almqvist           31    14 OK Älme                   ej start          



D65  (4)       3080 m                      

    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                  51:32 S        
    2          Elsa Svensson             40     1 OK Vilse 87                  70:40 S        
    3          Kerstin Olsson            40    14 Torsås OK                    80:25          

               Eva Blomqvist             38     1 OK Skogsfalken            ej start          



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                  51:37 S        
    2          Ingalill Wikingsson       41     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:54 S        
    3          Britt Nyberg              43    14 Nybro OK                     56:59 S        
    4          Berit Byström             43    14 OK Virdarna                  57:10 S        
    5          Maja-Stina Malmqvist      43     1 FK Vittus                    60:37 S        
    6          Solbritt Gustafsson       45    14 OK Virdarna                  63:14 S        
    7          Harriet Karlsson          44    14 Torsås OK                    70:58 S        
    8          Ulla Bergkvist            43     1 Stigmännen Karlshamns OK     79:04          
    9          Eva Bergstrand            43    14 Värend GN OL                 83:37          

               Berit Nilsson             43    14 Markaryds FK              Ej godk.          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                  36:12 S        
    2          Bodil Hermansson          50    13 OK Gynge                     44:00 S        
    3          Britt-Mari Karlsson       48    14 Växjö OK                     47:11 S        
    4          Gun-Britt Fransson        48    14 Emmaboda Verda OK            51:52 S        
    5          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:26 B        
    6          Ingalill Nilsson          50     1 Stigmännen Karlshamns OK     53:45 B        
    7          Mari-Louise Karlsson      49    14 Nybro OK                     54:05 B        
    8          Ros-Mari Karlsson         46    14 Nybro OK                     56:53          
    9          Ann-Helen Linnersjö       50     1 OK Orion                     57:57          
   10          Vanja Gummesson           49    14 Nybro OK                     64:03          
   11          Margret Carlsson          47     1 OK Skogsfalken               66:14          
   12          Eva Arvidsson             49    14 Alvesta SOK                  73:32          



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                  42:17 S        
    2          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken               48:28 S        
    3          Annika Frantz             55     1 Stigmännen Karlshamns OK     49:54 S        
    4          Siv Larsson               54    14 Växjö Allmänna IS            68:11          
    5          Lena Svensson             52     7 IK Trenne Ullared            90:43          
    6          Ingrid Nilsson            52    14 Växjö OK                     93:43          

               Tina Bakkman              52    14 Lessebo OK                ej start          



D45  (3)       4100 m                      

    1          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                   47:17 S        
    2          Kristina Runemalm         60    14 Nybro OK                     52:31 S        
    3          Eva-Lena Falk             58    14 Värend GN OL                 89:05          



D40  (4)       4100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                     44:51 S        
    2          Katarina Henmyr           65     1 OK Vilse 87                  48:16 S        
    3          Kati Németh               61    13 Andrarums IF                 51:13 S        

               Christina Olsson Falga    64    23 OK Kolmården              ej start          



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                     41:53 S        
    2          Annika Nilsson            69    14 Växjö OK                     47:11 S        
    3          Eva Pettersson            66     1 OK Dacke                     48:13 S        
    4          Carina Jonsson            66     1 OK Orion                     54:00 S        
    5          Anne Lindell              66    14 Kalmar OK                    54:23 S        
    6          Åsa Andersson             66     1 OK Orion                     54:36 S        
    7          Mollie Nohave             67     1 OK Orion                     57:15 S        
    8          Anne Johansson            67     1 OK Dacke                     57:19 S        
    9          Annika Josefsson          65     1 OK Dacke                     58:18 S        
   10          Cecilia Lingerud          66     1 OK Skogsfalken               78:25          
   11          Christina Jonsson         66     1 OK Orion                     82:54          

               Gunilla Karlsson          68    14 Växjö OK                  ej start          



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken               59:48 S        
    2          Malin Svensson            74     1 OK Orion                     64:44 S        
    3          Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken               68:35 S        
    4          Marie Svensson            78    13 OK Pan-Kristianstad          72:09 S        
    5          Susanne Casanova          76    14 Nybro OK                     74:42 S        
    6          Eva Gustavsson            79     7 Falkenbergs OK               88:06 B        

               Frida Bakkman             87    14 SOK Viljan                ej start          



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken               52:03 S        
    2          Anna Johansson            76    14 Eksjö SOK                    62:12 S        
    3          Maria Lindahl             77    13 Lunds OK                     62:56 S        
    4          Linda Karlsson            78    14 Lessebo OK                   64:56 S        
    5          Cecilia Rönnfjärd         71     1 OK Skogsfalken               65:33 S        
    6          Karolina Karlsson         71    14 Nybro OK                     68:00 S        
    7          Elisabeth Olsberg         78    14 Lessebo OK                   70:55 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                   60:44 S        
    2          Annie Lennartsson         87    14 Torsås OK                    64:20 S        
    3          Ida Johansson             88     1 Stigmännen Karlshamns OK     68:24 S        
    4          Linn Lennartsson          87    14 Torsås OK                    69:24 S        
    5          Emma Karlsson             88     1 OK Skogsfalken               72:35 S        
    6          Emma Ingmarsson           88     1 OK Vilse 87                  76:13 S        
    7          Ellen Knutsson            87    14 Nybro OK                     97:44          



D16  (4)       3920 m                      

    1          Frida Forsberg            90    15 OK Ravinen                   44:01          
    2          Lisa Reiter               89     1 Ronneby OK                   67:26          
    3          Nina Sandrell             90    14 Värend GN OL                 71:43          
    4          Johanna Falk              90    14 Värend GN OL                 76:30          



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  28:46          
    2          Veronika Aspvall          91     1 Ronneby OK                   30:21          
    3          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               31:15          
    4          Ellinor Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  34:32          
    5          Maja Pettersson           92     1 OK Dacke                     35:09          
    6          Märtha Kaisajuntti        91     1 OK Skogsfalken               36:37          
    7          Sofia Bergman             92    14 OK Älme                      36:45          
    8          Anna Andersson            92     1 OK Orion                     42:20          
    9          Hanna Wåhlin              92     1 OK Skogsfalken               43:34          
   10          Karin Smedenmark          92     1 Ronneby OK                   48:44          
   11          Maja Öman                 91     1 OK Dacke                     49:08          
   12          Malin Tedblad             92     1 OK Dacke                     51:40          
   13          Emma Bergman              91     1 Stigmännen Karlshamns OK     59:04          
   14          Emma Olsson               92    14 Torsås OK                    59:10          
   15          Jessie Svensson           92     1 OK Vilse 87                  59:17          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK     28:54          
    2          Margrete Aspvall          93     1 Ronneby OK                   31:40          
    3          Felicia Nilsson           93     1 OK Skogsfalken               34:29          
    4          Jenny Falk                93    14 Värend GN OL                 35:56          
    5          Tove Ingvarsson           94     1 OK Skogsfalken               41:03          
    6          Maja Andersson            93     1 OK Dacke                     42:03          
    7          Hanna Lindbom             94     1 OK Orion                     42:31          



D10  (8)       2460 m                      

    1          A Sofia Olsson            96     1 OK Skogsfalken               21:59          
    2          Elin Berglin              95     1 OK Dacke                     22:23          
    3          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                     24:00          
    4          Moa Wåhlin                96     1 OK Skogsfalken               26:52          
    5          Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                     27:12          
    6          Julia Smedenmark          95     1 Ronneby OK                   28:03          
    7          Maja Lingerud Sorinder    96     1 OK Skogsfalken               38:43          

               Sara Rehn                 96     1 OK Skogsfalken            ej start          



U3  (1)        3050 m                      

    1          Anna Johnsson                    1 Ronneby OK                   55:24          



U2  (6)        2460 m                      

    1          Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken               20:46          
    2          Linnea Berglin            97     1 OK Dacke                     21:55          
    3          Carl Hedberg              96     1 Ronneby OK                   25:28          
    4          Olle Öman                 92     1 OK Dacke                     27:24          
    5          Amanda Johansson          96     1 OK Dacke                     35:32          

               Stina Öman                96     1 OK Dacke                  ej start          



INSKOLNING  (3 2040 m                      

               Denise Johansson          99     1 OK Dacke                     Godk.          
               Oscar Johansson           99     1 OK Dacke                     Godk.          

               Béatrice Falga            96    23 OK Kolmården              ej start          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                     29:06 B        
    2          Emmie Ivansson                   1 OK Orion                     29:17 B        
    3          Margareta Wikström        46    14 Växjö Allmänna IS            29:25 B        
    4          Alfrid Sjelvgren                 1 Ronneby OK                   33:48 B        
    5          Love Sjelvgren                   1 Ronneby OK                   33:53 B        
    6          Markus Carlsson           96    14 Alvesta SOK                  41:19          
    7          Linnea Lindblom                  1 OK Orion                     47:21          

               Ellinor Falk              91    14 Värend GN OL              ej start          



Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                    49:41 B        
    2          Eskil Johansson           91       Klubblös                     53:48 B        
    3          Jon Björkman              90     1 OK Vilse 87                  56:29 B        
    4          Teres Wiberg                    14 Torsås OK                    63:00 B        
    5          Sylvia Jansson            29    14 Emmaboda Verda OK            66:47          
    6          Sara Carlsson             93    14 Alvesta SOK                  78:02          

               Ante Johansson                  14 Torsås OK                 Ej godk.          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken               27:56 B        
    2          Pär Carlsson              92     1 Stigmännen Karlshamns OK     45:18          
    3          Helen Olsson              65     1 OK Skogsfalken               45:40          
    4          Kristin Johansson                1 OK Dacke                     49:07          
    5          Tony Emilsson                   14 Torsås OK                    49:14          
    6          Roland Hermansson         49    13 OK Gynge                     51:44          
    7          Mariann Svensson          41    14 Växjö Allmänna IS            57:04          
    8          Maria Strindhagen         55     1 FK Vittus                    60:17          
    9          Karin Widerberg           33     1 OK Skogsfalken               65:17          
   10          Maria Wennermark          62     1 OK Skogsfalken               75:06          
   11          Stig Svensson                   14 OK Virdarna                  80:51          

               Ulrika Lindblom                  1 OK Orion                  Ej godk.          
               Johan Fridolfsson               14 Torsås OK                 Ej godk.          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                     44:38 B        
    2          Bo Petersson              59    14 Lessebo OK                   45:38 B        
    3          Torgny Jonsson            41    14 Växjö Allmänna IS            48:17 B        
    4          Sven Nedfors                     1 OK Dacke                     48:31 B        
    5          Daniel Emilsson           87    14 Torsås OK                    48:32 B        
    6          Staffan Lindbom           01     1 OK Orion                     49:22 B        
    7          Sven Jonasson             42     1 OK Skogsfalken               52:32 B        
    8          Jan-Åke Hansson                  1 Stigmännen Karlshamns OK     71:17          
    9          Lennart Johannesson              1 Stigmännen Karlshamns OK     71:18          



Öppen 6  (1)   5080 m                      

    1          Jonas K Johansson         70     1 OK Skogsfalken               61:59 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                     24:38 B        
    2          Magnus Larsson            71     1 OK Dacke                     27:20 B        
    3          Ingemar Carlsson                13 FK Boken                     33:33          
    4          Alexander Lindblom        85     1 Stigmännen Karlshamns OK     42:08          
    5          Roland Ekelöf             37     1 Stigmännen Karlshamns OK     42:19          
    6          Christian Lindblom        81     1 Stigmännen Karlshamns OK     43:01          
    7          Arne Berggren             42    14 Växjö Allmänna IS            44:23          
    8          Sten Johansson            39     1 OK Skogsfalken               47:00          
    9          Lisa Leickt               71    14 Kalmar OK                    54:19          
   10          Bo Jansson                       1 Stigmännen Karlshamns OK     54:21          
   11          Inge Åkesson              33     1 Stigmännen Karlshamns OK     55:31          
   12          Susanna Olausson          88    14 Torsås OK                    59:44          
   13          Bertil Åkesson            33    14 Växjö Allmänna IS            64:27          
   14          Eva Olausson              59    14 Torsås OK                    73:09          
   15          Roland Akselsson          40    13 Lunds OK                     73:53          

               Maria Håkansson           66    14 Växjö OK                  Ej godk.          
               Benny Wennermark                 1 OK Skogsfalken            Ej godk.          



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                   47:09 B        
    2          Maria Persson             74     1 OK Orion                     53:07 B        
    3          Lena Persson                     1 OK Skogsfalken               55:09 B        
    4          Ulrika Hermansson         71     1 OK Orion                     55:28 B        
    5          Roland Jansson            52    14 Växjö OK                     62:55 B        
    6          Anders Larsson                   1 Ronneby OK                   76:31          
    7          Roger Bergvik             51    14 Växjö OK                     77:11          
    8          Mikael Nissen             54    13 OK Pan-Kristianstad          78:30          
    9          Mats Persson              52     1 OK Skogsfalken               89:09          
   10          Kristina Landgren               13 Heleneholms IF               94:01          



Öppen 9  (3)   6980 m                      

    1          Christian Holmberg        79     1 FK Vittus                    66:57 B        
    2          David Olofsson            51     1 Ronneby OK                   72:27 B        
    3          Håkan Aronsson            70     1 FK Vittus                    84:26 B        



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                   15:51 B        
    2          Albin Lager               95    14 Nässjö OK                    18:49 B        
    3          Melker Johansson          98     1 OK Orion                     21:24          
    4          Simon Giselsson           00     1 Ronneby OK                   26:00          
    5          Samuel Giselsson          98     1 Ronneby OK                   26:09          
    6          Albin Henrysson                  1 OK Dacke                     26:47          
    7          Ebba Leickt               98    14 Kalmar OK                    34:44          
    8          Max Johansson                    1 OK Dacke                     36:07          
    9          Erik Wihlborg                    1 OK Vilse 87                  48:46          

               Vidar Sjelvgren                  1 Ronneby OK                Ej godk.