Ronneby OK 2005-08-13lö 2005-08-13 13:02
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                         Tid Tvlmärke 



105 Alvesta SOK                SWE 

H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
   18          Kenneth Arvidsson         43    14 Alvesta SOK                 82:40          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
   12          Eva Arvidsson             49    14 Alvesta SOK                 73:32          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                    29:06 B        
    6          Markus Carlsson           96    14 Alvesta SOK                 41:19          



Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                   49:41 B        
    6          Sara Carlsson             93    14 Alvesta SOK                 78:02          



107 Andrarums IF               SWE 

H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    6          Eric Tenland              47    13 Andrarums IF                55:15 S        



D40  (4)       4100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                    44:51 S        
    3          Kati Németh               61    13 Andrarums IF                51:13 S        



123 FK Boken                   SWE 

Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    3          Ingemar Carlsson                13 FK Boken                    33:33          



138 OK Dacke                   SWE 

H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
    6          Ulf Johansson             64     1 OK Dacke                    67:22 S        
               Anders Pettersson         65     1 OK Dacke                  j godk.          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    9          Nils Nedfors              83     1 OK Dacke                   100:05 S        
   12          Martin Byggeth            68     1 OK Dacke                   118:06          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
   13          Sam Johansson             93     1 OK Dacke                    51:35          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
    5          Andreas Henrysson         95     1 OK Dacke                    22:54          



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                    41:53 S        
    3          Eva Pettersson            66     1 OK Dacke                    48:13 S        
    8          Anne Johansson            67     1 OK Dacke                    57:19 S        
    9          Annika Josefsson          65     1 OK Dacke                    58:18 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    5          Maja Pettersson           92     1 OK Dacke                    35:09          
   11          Maja Öman                 91     1 OK Dacke                    49:08          
   12          Malin Tedblad             92     1 OK Dacke                    51:40          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          
    6          Maja Andersson            93     1 OK Dacke                    42:03          



D10  (8)       2460 m                      

    1          A Sofia Olsson            96     1 OK Skogsfalken              21:59          
    2          Elin Berglin              95     1 OK Dacke                    22:23          
    3          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                    24:00          



U2  (6)        2460 m                      

    1          Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken              20:46          
    2          Linnea Berglin            97     1 OK Dacke                    21:55          
    4          Olle Öman                 92     1 OK Dacke                    27:24          
    5          Amanda Johansson          96     1 OK Dacke                    35:32          
               Stina Öman                96     1 OK Dacke                  j start          



INSKOLNING  (3 2040 m                      

               Denise Johansson          99     1 OK Dacke                    Godk.          
               Oscar Johansson           99     1 OK Dacke                    Godk.          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    4          Kristin Johansson                1 OK Dacke                    49:07          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    4          Sven Nedfors                     1 OK Dacke                    48:31 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    2          Magnus Larsson            71     1 OK Dacke                    27:20 B        



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    6          Albin Henrysson                  1 OK Dacke                    26:47          
    8          Max Johansson                    1 OK Dacke                    36:07          



141 OK Denseln                 SWE 

H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    3          Erik Andersson            82    23 OK Denseln                  80:15 S        



147 Eksjö SOK                  SWE 

H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    3          Claes Otterborg           76    14 Eksjö SOK                   65:01 S        



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken              52:03 S        
    2          Anna Johansson            76    14 Eksjö SOK                   62:12 S        



149 OK Enen                    SWE 

H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
               Markus Almgren            79    17 OK Enen                   j start          



156 Falkenbergs OK             SWE 

H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
               Albin Andersson           79     7 Falkenbergs OK            j godk.          



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
    6          Eva Gustavsson            79     7 Falkenbergs OK              88:06 B        



181 OK Gränsen                 SWE 

H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                    51:19 S        
    5          Bertil Johnsson           34    14 OK Gränsen                  70:58 S        



186 OK Gynge                   SWE 

H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    2          Per-Arne Evaldsson        53    13 OK Gynge                    51:47 S        



D75  (2)       3080 m                      

    1          Marianne Ericsson         30    13 Tockarps IK                 49:04 S        
    2          Gunborg Carlsson          25    13 OK Gynge                    83:54          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    2          Bodil Hermansson          50    13 OK Gynge                    44:00 S        



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    6          Roland Hermansson         49    13 OK Gynge                    51:44          



193 Halmstads OK               SWE 

H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    9          Ingemar Petersson         57     7 Halmstads OK                64:24 S        



199 Heleneholms IF             SWE 

Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
   10          Kristina Landgren               13 Heleneholms IF              94:01          



204 Hjortens SK                SWE 

H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    4          Jan Andersson             59    14 Hjortens SK                 54:00 S        



215 Härlövs IF                 SWE 

H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    4          Richard Johansson         75    13 Härlövs IF                  66:41 S        



216 Hästveda OK                SWE 

H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        



225 IFK Göteborg               SWE 

H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        



247 Kalmar OK                  SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
               Sivert Axelsson           37    14 Kalmar OK                 j start          



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    3          Lars-Åke Åberg            47    14 Kalmar OK                   52:35 S        



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    7          Bo Salomonson             56    14 Kalmar OK                   59:58 S        
   12          Hans Sandelin             58    14 Kalmar OK                   73:23          



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
    5          Mats Söderberg            64    14 Kalmar OK                   65:59 S        



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    3          Patrik Leickt             68    14 Kalmar OK                   64:03 S        



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    7          Marcus Alexandersson      73    14 Kalmar OK                   82:36 S        



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                    41:53 S        
    5          Anne Lindell              66    14 Kalmar OK                   54:23 S        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    9          Lisa Leickt               71    14 Kalmar OK                   54:19          



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    7          Ebba Leickt               98    14 Kalmar OK                   34:44          



276 Lessebo OK                 SWE 

H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                    51:19 S        
    4          Evald Johansson           34    14 Lessebo OK                  70:25 S        
    6          Alf Karlsson              31    14 Lessebo OK                  93:14          



H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    6          Kurt Bergstrand           39    14 Lessebo OK                  48:46 S        



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    6          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                  53:40 S        
   12          Gerth Sällström           43    14 Lessebo OK                  59:23 S        



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
   11          Gunnar Lindahl            48    14 Lessebo OK                  73:44          



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    6          Björn Palm                51    14 Lessebo OK                  56:06 S        



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
               Ulrik Karlsson            75    14 Lessebo OK                j start          



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    5          Daniel Lindahl            82    14 Lessebo OK                  67:29 S        



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
    5          Pontus Petersson          92    14 Lessebo OK                  37:36          



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
               Tina Bakkman              52    14 Lessebo OK                j start          



D45  (3)       4100 m                      

    1          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                  47:17 S        



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken              52:03 S        
    4          Linda Karlsson            78    14 Lessebo OK                  64:56 S        
    7          Elisabeth Olsberg         78    14 Lessebo OK                  70:55 S        



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    2          Bo Petersson              59    14 Lessebo OK                  45:38 B        



294 Malmö OK                   SWE 

H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
   10          Håkan Nilsson             47    13 Malmö OK                    62:39 S        



297 Markaryds FK               SWE 

D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
               Berit Nilsson             43    14 Markaryds FK              j godk.          



319 Nybro OK                   SWE 

H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    6          Anders Buhré              42    14 Nybro OK                    53:40 S        
   10          Leif Lindström            43    14 Nybro OK                    56:47 S        
   13          Kenneth Karlsson          45    14 Nybro OK                    59:30 S        



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    9          Jan-Erik Gummesson        51    14 Nybro OK                    62:14 S        



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    5          David Runemalm            86    14 Nybro OK                    91:14 S        
    8          Aleksander Bernaciak      83    14 Nybro OK                    98:23 S        
   10          Reuben Smith              76    14 Nybro OK                   101:29 S        
               Jacek Kowalczyk           80    14 Nybro OK                  j godk.          



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    3          Britt Nyberg              43    14 Nybro OK                    56:59 S        



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    7          Mari-Louise Karlsson      49    14 Nybro OK                    54:05 B        
    8          Ros-Mari Karlsson         46    14 Nybro OK                    56:53          
   10          Vanja Gummesson           49    14 Nybro OK                    64:03          



D45  (3)       4100 m                      

    1          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                  47:17 S        
    2          Kristina Runemalm         60    14 Nybro OK                    52:31 S        



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
    5          Susanne Casanova          76    14 Nybro OK                    74:42 S        



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken              52:03 S        
    6          Karolina Karlsson         71    14 Nybro OK                    68:00 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        
    7          Ellen Knutsson            87    14 Nybro OK                    97:44          



322 Nässjö OK                  SWE 

H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
    4          Linus Lager               93    14 Nässjö OK                   25:24          



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    2          Albin Lager               95    14 Nässjö OK                   18:49 B        



325 OK Orion                   SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    3          Leif Sjögren              37     1 OK Orion                    46:47 S        
               Owe Svensson              38     1 OK Orion                  j godk.          



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    2          Björn Linnersjö           42     1 OK Orion                    49:22 S        
   16          Ingemar Andersson         44     1 OK Orion                    74:18          
               Gunnar Johansson          42     1 OK Orion                  j start          



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
               Lennart Andersson         48     1 OK Orion                  j godk.          



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
               Ola Svensson              01     1 OK Orion                  j start          



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
    4          Sven Johansson            65     1 OK Orion                    59:27 S        



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    5          Mikael Wahlbom            66     1 OK Orion                    73:02 S        
               Lars-Ola Larsson          67     1 OK Orion                  j start          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    2          Niklas Bratt              67     1 OK Orion                    77:08 S        



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
    2          Victor Tovesson           93     1 OK Orion                    23:40          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
    3          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                    20:18          
    4          Alexander Johansson       95     1 OK Orion                    20:56          
               Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                  j start          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    9          Ann-Helen Linnersjö       50     1 OK Orion                    57:57          



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                    41:53 S        
    4          Carina Jonsson            66     1 OK Orion                    54:00 S        
    6          Åsa Andersson             66     1 OK Orion                    54:36 S        
    7          Mollie Nohave             67     1 OK Orion                    57:15 S        
   11          Christina Jonsson         66     1 OK Orion                    82:54          



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
    2          Malin Svensson            74     1 OK Orion                    64:44 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    8          Anna Andersson            92     1 OK Orion                    42:20          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          
    7          Hanna Lindbom             94     1 OK Orion                    42:31          



D10  (8)       2460 m                      

    1          A Sofia Olsson            96     1 OK Skogsfalken              21:59          
    5          Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                    27:12          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                    29:06 B        
    2          Emmie Ivansson                   1 OK Orion                    29:17 B        
    7          Linnea Lindblom                  1 OK Orion                    47:21          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
               Ulrika Lindblom                  1 OK Orion                  j godk.          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    6          Staffan Lindbom           01     1 OK Orion                    49:22 B        



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
    2          Maria Persson             74     1 OK Orion                    53:07 B        
    4          Ulrika Hermansson         71     1 OK Orion                    55:28 B        



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    3          Melker Johansson          98     1 OK Orion                    21:24          



328 OK Pan-Kristianstad        SWE 

H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                 50:28 S        
    4          Sebastian Jogby           88    13 OK Pan-Kristianstad         64:26 S        



D70  (3)       3080 m                      

    1          Kerstin Granstedt         35    13 OK Pan-Kristianstad         48:53 S        



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
    4          Marie Svensson            78    13 OK Pan-Kristianstad         72:09 S        



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
    8          Mikael Nissen             54    13 OK Pan-Kristianstad         78:30          



334 OK Ravinen                 SWE 

H16  (2)       5080 m                      

    1          Gustav Bergman            90    15 OK Ravinen                  44:53          



D16  (4)       3920 m                      

    1          Frida Forsberg            90    15 OK Ravinen                  44:01          



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        



337 Ringsjö OK                 SWE 

H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    6          Andreas Oxenstierna       60    13 Ringsjö OK                  57:30 S        



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
    6          Gustav Oxenstierna        92    13 Ringsjö OK                  37:48          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
   11          Kristian Oxenstierna      93    13 Ringsjö OK                  45:55          



339 Ronneby OK                 SWE 

H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                 50:28 S        
               Olof Nilsson              88     1 Ronneby OK                j start          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
    8          Björn Edvinsson           93     1 Ronneby OK                  33:42          
    9          Olof Hedberg              93     1 Ronneby OK                  35:01          
   12          Jakob Nilsson             94     1 Ronneby OK                  50:22          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
               Per Edvinsson             95     1 Ronneby OK                j start          



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        



D16  (4)       3920 m                      

    1          Frida Forsberg            90    15 OK Ravinen                  44:01          
    2          Lisa Reiter               89     1 Ronneby OK                  67:26          



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    2          Veronika Aspvall          91     1 Ronneby OK                  30:21          
   10          Karin Smedenmark          92     1 Ronneby OK                  48:44          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          
    2          Margrete Aspvall          93     1 Ronneby OK                  31:40          



D10  (8)       2460 m                      

    1          A Sofia Olsson            96     1 OK Skogsfalken              21:59          
    6          Julia Smedenmark          95     1 Ronneby OK                  28:03          



U3  (1)        3050 m                      

    1          Anna Johnsson                    1 Ronneby OK                  55:24          



U2  (6)        2460 m                      

    1          Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken              20:46          
    3          Carl Hedberg              96     1 Ronneby OK                  25:28          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                    29:06 B        
    4          Alfrid Sjelvgren                 1 Ronneby OK                  33:48 B        
    5          Love Sjelvgren                   1 Ronneby OK                  33:53 B        



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
    6          Anders Larsson                   1 Ronneby OK                  76:31          



Öppen 9  (3)   6980 m                      

    1          Christian Holmberg        79     1 FK Vittus                   66:57 B        
    2          David Olofsson            51     1 Ronneby OK                  72:27 B        



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    4          Simon Giselsson           00     1 Ronneby OK                  26:00          
    5          Samuel Giselsson          98     1 Ronneby OK                  26:09          
               Vidar Sjelvgren                  1 Ronneby OK                j godk.          



363 OK Skogsfalken             SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    5          Sven Gyberg               39     1 OK Skogsfalken              48:07 S        



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
               Sven-Olle Söderberg       50     1 OK Skogsfalken            j godk.          



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    3          Christer Kaisajuntti      54     1 OK Skogsfalken              52:27 S        
               Anders Wiberg             54     1 OK Skogsfalken            j godk.          



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    3          Ulf Jungstrand            60     1 OK Skogsfalken              53:47 S        
    8          Örjan Christensson        59     1 OK Skogsfalken              63:17 S        
   14          John Rehn                 60     1 OK Skogsfalken             102:30          



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
               Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken            j start          



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    6          Jonas Johansson           69     1 OK Skogsfalken              86:23 S        
    8          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken              97:53          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    6          Olof Nilsson              78     1 OK Skogsfalken              94:47 S        



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    2          Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken              64:33 S        



H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                 50:28 S        
    3          Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken              61:20 S        
    5          Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken              69:07 S        



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
    2          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken              33:52          
    3          Anton Wiberg              91     1 OK Skogsfalken              34:14          
    7          Tobias Nilsson            92     1 OK Skogsfalken              39:10          
   11          Olof Christensson         92     1 OK Skogsfalken              66:34          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
    3          Filip Olsson              93     1 OK Skogsfalken              24:41          
    5          Viktor Blomqvist          93     1 OK Skogsfalken              26:49          
    7          Fredrik Wennermark        94     1 OK Skogsfalken              32:50          
   14          Anton Nilsson             93     1 OK Skogsfalken              52:38          
   15          Anton Rehn                93     1 OK Skogsfalken              61:37          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
               Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken            j start          



D65  (4)       3080 m                      

    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                 51:32 S        
               Eva Blomqvist             38     1 OK Skogsfalken            j start          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
   11          Margret Carlsson          47     1 OK Skogsfalken              66:14          



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
    2          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken              48:28 S        



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                    41:53 S        
   10          Cecilia Lingerud          66     1 OK Skogsfalken              78:25          



D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
    3          Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken              68:35 S        



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken              52:03 S        
    5          Cecilia Rönnfjärd         71     1 OK Skogsfalken              65:33 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        
    5          Emma Karlsson             88     1 OK Skogsfalken              72:35 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    3          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken              31:15          
    6          Märtha Kaisajuntti        91     1 OK Skogsfalken              36:37          
    9          Hanna Wåhlin              92     1 OK Skogsfalken              43:34          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          
    3          Felicia Nilsson           93     1 OK Skogsfalken              34:29          
    5          Tove Ingvarsson           94     1 OK Skogsfalken              41:03          



D10  (8)       2460 m                      

    1          A Sofia Olsson            96     1 OK Skogsfalken              21:59          
    4          Moa Wåhlin                96     1 OK Skogsfalken              26:52          
    7          Maja Lingerud Sorinder    96     1 OK Skogsfalken              38:43          
               Sara Rehn                 96     1 OK Skogsfalken            j start          



U2  (6)        2460 m                      

    1          Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken              20:46          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    3          Helen Olsson              65     1 OK Skogsfalken              45:40          
    9          Karin Widerberg           33     1 OK Skogsfalken              65:17          
   10          Maria Wennermark          62     1 OK Skogsfalken              75:06          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    7          Sven Jonasson             42     1 OK Skogsfalken              52:32 B        



Öppen 6  (1)   5080 m                      

    1          Jonas K Johansson         70     1 OK Skogsfalken              61:59 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    8          Sten Johansson            39     1 OK Skogsfalken              47:00          
               Benny Wennermark                 1 OK Skogsfalken            j godk.          



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
    3          Lena Persson                     1 OK Skogsfalken              55:09 B        
    9          Mats Persson              52     1 OK Skogsfalken              89:09          



380 Stigmännen Karlshamns OK   SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
   14          Bengt Bergkvist           41     1 Stigmännen Karlshamns OK    62:40 S        
   17          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK    74:48          



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    5          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK    54:17 S        
    9          Lars Gunnar Bengtsson     48     1 Stigmännen Karlshamns OK    60:15 S        
   13          Thomas Johansson          49     1 Stigmännen Karlshamns OK    86:53          



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
   10          Thommy Bergman            60     1 Stigmännen Karlshamns OK    66:07 B        
   13          Per Erlandsson            59     1 Stigmännen Karlshamns OK   101:30          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    7          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK    95:53 S        



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    2          Ingalill Wikingsson       41     1 Stigmännen Karlshamns OK    52:54 S        
    8          Ulla Bergkvist            43     1 Stigmännen Karlshamns OK    79:04          



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    5          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK    52:26 B        
    6          Ingalill Nilsson          50     1 Stigmännen Karlshamns OK    53:45 B        



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
    3          Annika Frantz             55     1 Stigmännen Karlshamns OK    49:54 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        
    3          Ida Johansson             88     1 Stigmännen Karlshamns OK    68:24 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
   13          Emma Bergman              91     1 Stigmännen Karlshamns OK    59:04          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    2          Pär Carlsson              92     1 Stigmännen Karlshamns OK    45:18          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    8          Jan-Åke Hansson                  1 Stigmännen Karlshamns OK    71:17          
    9          Lennart Johannesson              1 Stigmännen Karlshamns OK    71:18          



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    4          Alexander Lindblom        85     1 Stigmännen Karlshamns OK    42:08          
    5          Roland Ekelöf             37     1 Stigmännen Karlshamns OK    42:19          
    6          Christian Lindblom        81     1 Stigmännen Karlshamns OK    43:01          
   10          Bo Jansson                       1 Stigmännen Karlshamns OK    54:21          
   11          Inge Åkesson              33     1 Stigmännen Karlshamns OK    55:31          



409 Tockarps IK                SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    4          Bo Svensson               40    13 Tockarps IK                 47:27 S        



D75  (2)       3080 m                      

    1          Marianne Ericsson         30    13 Tockarps IK                 49:04 S        



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        



414 IK Trenne Ullared          SWE 

H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    4          Göran Bengtsson           44     7 IK Trenne Ullared           52:30 S        



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
    5          Lena Svensson             52     7 IK Trenne Ullared           90:43          



436 Emmaboda Verda OK          SWE 

H75  (3)       3080 m                      

    1          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                46:46 S        
    2          Sture Jansson             27    14 Emmaboda Verda OK           56:59 S        



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    3          Göte Gustafsson           44    14 Emmaboda Verda OK           50:29 S        
    5          Kent Ekdahl               45    14 Emmaboda Verda OK           53:36 S        



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    8          Jörgen Fransson           47    14 Emmaboda Verda OK           59:39 S        



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
    2          Peter Ekdahl              65    14 Emmaboda Verda OK           58:09 S        



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    7          Joakim Ekdahl             70    14 Emmaboda Verda OK           94:49 B        



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    4          Gun-Britt Fransson        48    14 Emmaboda Verda OK           51:52 S        



Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                   49:41 B        
    5          Sylvia Jansson            29    14 Emmaboda Verda OK           66:47          



440 SOK Viljan                 SWE 

D21 LÅNG  (7)  7470 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken              59:48 S        
               Frida Bakkman             87    14 SOK Viljan                j start          



444 FK Vittus                  SWE 

H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                    51:19 S        
    2          Sven Svensson             31     1 FK Vittus                   54:59 S        



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    8          Rudi Olvenmyr             45     1 FK Vittus                   53:51 S        



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    7          Lennart Bohman            46     1 FK Vittus                   56:24 S        



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    7          Kenneth Fager             52     1 FK Vittus                   57:52 S        
   11          Bengt Strindhagen         52     1 FK Vittus                   66:40 S        
   12          Ingmar Ohlsson            54     1 FK Vittus                   79:24          



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
    4          Gustav Strindhagen        86     1 FK Vittus                   89:13 S        



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    9          Mattias Olsson            86     1 FK Vittus                   91:44 B        



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    5          Maja-Stina Malmqvist      43     1 FK Vittus                   60:37 S        



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    8          Maria Strindhagen         55     1 FK Vittus                   60:17          



Öppen 9  (3)   6980 m                      

    1          Christian Holmberg        79     1 FK Vittus                   66:57 B        
    3          Håkan Aronsson            70     1 FK Vittus                   84:26 B        



453 Växjö Allmänna IS          SWE 

H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    2          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö Allmänna IS           49:28 S        



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
    4          Siv Larsson               54    14 Växjö Allmänna IS           68:11          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                    29:06 B        
    3          Margareta Wikström        46    14 Växjö Allmänna IS           29:25 B        



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    7          Mariann Svensson          41    14 Växjö Allmänna IS           57:04          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    3          Torgny Jonsson            41    14 Växjö Allmänna IS           48:17 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
    7          Arne Berggren             42    14 Växjö Allmänna IS           44:23          
   13          Bertil Åkesson            33    14 Växjö Allmänna IS           64:27          



453 Växjö OK                   SWE 

H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                    51:19 S        
    3          Johan Jansson             34    14 Växjö OK                    65:42 S        
               Harry Ahlqvist            24    14 Växjö OK                  j start          



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
   11          Raimo Salminen            41    14 Växjö OK                    57:21 S        
               Tommy Persson             45    14 Växjö OK                  j start          



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
    4          Krister Nilsson           49    14 Växjö OK                    53:54 S        



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    5          Kalle Lindqvist           52    14 Växjö OK                    55:15 S        



H40  (8)       6980 m                      

    1          Pär-Ola Nilsson           65     1 OK Skogsfalken              54:36 S        
    3          Glen Håkansson            63    14 Växjö OK                    59:23 S        



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    4          Magnus Ericsson           70    14 Växjö OK                    67:59 S        



H21 LÅNG  (14) 11710 m                     

    1          Martin Larsson            73     6 IFK Göteborg                74:42 S        
   11          Niklas Karlsson           82    14 Växjö OK                   104:22 S        



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
    2          Daniel Håkansson          95    14 Växjö OK                    17:49          



D70  (3)       3080 m                      

    1          Kerstin Granstedt         35    13 OK Pan-Kristianstad         48:53 S        
    2          Laila Malmqvist           35    14 Växjö OK                    64:42 S        



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        
    3          Britt-Mari Karlsson       48    14 Växjö OK                    47:11 S        



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        
    6          Ingrid Nilsson            52    14 Växjö OK                    93:43          



D40  (4)       4100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                    44:51 S        



D35  (12)      4640 m                      

    1          Cecilia Bratt             66     1 OK Orion                    41:53 S        
    2          Annika Nilsson            69    14 Växjö OK                    47:11 S        
               Gunilla Karlsson          68    14 Växjö OK                  j start          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
               Maria Håkansson           66    14 Växjö OK                  j godk.          



Öppen 8  (10)  5050 m                      

    1          Lars Forsberg                   15 OK Ravinen                  47:09 B        
    5          Roland Jansson            52    14 Växjö OK                    62:55 B        
    7          Roger Bergvik             51    14 Växjö OK                    77:11          



474 Östersunds OK              SWE 

H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    6          Jacob Svensson            78     9 Östersunds OK               77:34 S        



128 Lunds OK                   SWE 

H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
   11          Gert Nielsen              57    13 Lunds OK                    67:08 B        



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
    8          Oskar Persson             75    13 Lunds OK                    85:07 S        



D21  (7)       5830 m                      

    1          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken              52:03 S        
    3          Maria Lindahl             77    13 Lunds OK                    62:56 S        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
   15          Roland Akselsson          40    13 Lunds OK                    73:53          



128 OK Torfinn                 SWE 

H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    8          Arne Andersson            54    13 OK Torfinn                  59:05 S        



128 OK Virdarna                SWE 

H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    4          Berit Byström             43    14 OK Virdarna                 57:10 S        
    6          Solbritt Gustafsson       45    14 OK Virdarna                 63:14 S        



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
   11          Stig Svensson                   14 OK Virdarna                 80:51          



128 OK Älme                    SWE 

H75  (3)       3080 m                      

    1          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                46:46 S        
               Gustaf Almqvist           24    14 OK Älme                   j start          



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
    9          Lars Henriksson           44    14 OK Älme                     56:31 S        



H55  (15)      5050 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                    44:49 S        
   12          Arne Johansson            47    14 OK Älme                     78:19          



H21  (12)      7980 m                      

    1          Johan Karlsson            76    14 Nybro OK                    64:31 S        
   10          Fredrik Johansson         75    14 OK Älme                     97:18 B        



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
    9          Carl-Johan Bergman        92    14 OK Älme                     51:14          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
    6          Johannes Bergman          93    14 OK Älme                     30:42          



D70  (3)       3080 m                      

    1          Kerstin Granstedt         35    13 OK Pan-Kristianstad         48:53 S        
               Gullan Almqvist           31    14 OK Älme                   j start          



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    7          Sofia Bergman             92    14 OK Älme                     36:45          



213 Torsås OK                  SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    2          Stig Karlsson             40    14 Torsås OK                   40:51 S        



H35  (9)       7470 m                      

    1          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                 62:47 S        
    2          Jonas Persson             67    14 Torsås OK                   63:38 S        



H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                 50:28 S        
    6          Elias Dalberg             88    14 Torsås OK                  104:35          
    7          Björn Norrliden           88    14 Torsås OK                  113:57          



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
   10          Tobias Wigertsson         92    14 Torsås OK                   59:48          
               Emil Nilsson              91    14 Torsås OK                 j godk.          



D65  (4)       3080 m                      

    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                 51:32 S        
    3          Kerstin Olsson            40    14 Torsås OK                   80:25          



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    7          Harriet Karlsson          44    14 Torsås OK                   70:58 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        
    2          Annie Lennartsson         87    14 Torsås OK                   64:20 S        
    4          Linn Lennartsson          87    14 Torsås OK                   69:24 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
   14          Emma Olsson               92    14 Torsås OK                   59:10          



Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                   49:41 B        
    4          Teres Wiberg                    14 Torsås OK                   63:00 B        
               Ante Johansson                  14 Torsås OK                 j godk.          



Öppen 4  (13)  3210 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken              27:56 B        
    5          Tony Emilsson                   14 Torsås OK                   49:14          
               Johan Fridolfsson               14 Torsås OK                 j godk.          



Öppen 5  (9)   3790 m                      

    1          Ulf Arvidsson             60    14 Växjö OK                    44:38 B        
    5          Daniel Emilsson           87    14 Torsås OK                   48:32 B        



Öppen 7  (17)  3080 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                    24:38 B        
   12          Susanna Olausson          88    14 Torsås OK                   59:44          
   14          Eva Olausson              59    14 Torsås OK                   73:09          



235 OK Vilse 87                SWE 

H70  (8)       4100 m                      

    1          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                    51:19 S        
               Nils Henmyr               34     1 OK Vilse 87               j start          



H50  (14)      5830 m                      

    1          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                 49:11 S        
    4          Jonny Svensson            53     1 OK Vilse 87                 53:55 S        
   10          Anders Persson            51     1 OK Vilse 87                 65:19 S        
               Roger Thörn               55     1 OK Vilse 87               j start          



H45  (15)      6280 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                   45:18 S        
    2          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                 52:02 S        
    5          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                 55:11 S        



H18  (8)       6980 m                      

    1          Daniel Erlandsson         87     1 OK Vilse 87                 50:28 S        
    2          Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                 53:38 S        



H16  (2)       5080 m                      

    1          Gustav Bergman            90    15 OK Ravinen                  44:53          
    2          Carl-Anton Ingmarsson     90     1 OK Vilse 87                 65:58          



H14  (12)      3790 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                    33:32          
    4          Johan Wihlborg            91     1 OK Vilse 87                 37:06          
    8          Emil Henmyr               91     1 OK Vilse 87                 47:25          



H12  (15)      3050 m                      

    1          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken              21:10          
   10          Albin Ingmarsson          93     1 OK Vilse 87                 35:32          



H10  (9)       2460 m                      

    1          Erik Andersson            95     1 OK Orion                    14:51          
    6          Edvin Ingmarsson          95     1 OK Vilse 87                 26:49          



D65  (4)       3080 m                      

    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                 51:32 S        
    2          Elsa Svensson             40     1 OK Vilse 87                 70:40 S        



D55  (12)      3600 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                 36:12 S        



D50  (7)       3600 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                 42:17 S        



D40  (4)       4100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                    44:51 S        
    2          Katarina Henmyr           65     1 OK Vilse 87                 48:16 S        



D18  (7)       4640 m                      

    1          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                  60:44 S        
    6          Emma Ingmarsson           88     1 OK Vilse 87                 76:13 S        



D14  (15)      3210 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 28:46          
    4          Ellinor Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                 34:32          
   15          Jessie Svensson           92     1 OK Vilse 87                 59:17          



Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                   49:41 B        
    3          Jon Björkman              90     1 OK Vilse 87                 56:29 B        



Öppen 10  (10) 2040 m                      

    1          Henrik Johannesson               1 Ronneby OK                  15:51 B        
    9          Erik Wihlborg                    1 OK Vilse 87                 48:46          



240 OK Kolmården               SWE 

D40  (4)       4100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                    44:51 S        
               Christina Olsson Falga    64    23 OK Kolmården              j start          



INSKOLNING  (3 2040 m                      

               Denise Johansson          99     1 OK Dacke                    Godk.          
               Béatrice Falga            96    23 OK Kolmården              j start          



248 OK Kompassen               SWE 

H75  (3)       3080 m                      

    1          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                46:46 S        



301 Värend GN OL               SWE 

H65  (9)       4100 m                      

    1          Bertil Eriksson           00     1 Stigmännen Karlshamns OK    39:18 S        
    7          Hans Falk                 40    14 Värend GN OL                70:49          



H60  (21)      4640 m                      

    1          Waste Byström             43    14 OK Virdarna                 48:34 S        
   15          John-Erik Bergstrand      42    14 Värend GN OL                71:16 B        
               Erling Ekelöf             42    14 Värend GN OL              j godk.          



D60  (10)      3600 m                      

    1          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                 51:37 S        
    9          Eva Bergstrand            43    14 Värend GN OL                83:37          



D45  (3)       4100 m                      

    1          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                  47:17 S        
    3          Eva-Lena Falk             58    14 Värend GN OL                89:05          



D16  (4)       3920 m                      

    1          Frida Forsberg            90    15 OK Ravinen                  44:01          
    3          Nina Sandrell             90    14 Värend GN OL                71:43          
    4          Johanna Falk              90    14 Värend GN OL                76:30          



D12  (7)       3050 m                      

    1          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK    28:54          
    4          Jenny Falk                93    14 Värend GN OL                35:56          



Öppen 1  (8)   2460 m                      

    1          Viktor Ivansson                  1 OK Orion                    29:06 B        
               Ellinor Falk              91    14 Värend GN OL              j start          



900 Klubblös                       

Öppen 2  (7)   3050 m                      

    1          Sara Emilsson                   14 Torsås OK                   49:41 B        
    2          Eskil Johansson           91       Klubblös                    53:48 B