Ronnebykaveln_öppna_banorsö 2004-03-21 12.50
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl tartnr    Rank Namn                           Klubb                               Tid 



Öppen 1  (7/7) Preliminär resultatlista  1 

    1     31         Fredrik Wennesmark             OK Skogsfalken                    32.38 
    2     18         Erik Andersson                 OK Orion                          35.26 
    3      8         Albin Lager                    Nässjö OK                         36.19 
    4      1         Felix Persson                  OK Skogsfalken                    40.56 
    5     20         Jenny Sedhed                   FK Vittus                         44.38 
    6     32         Johan Wennersmark              OK Skogsfalken                    46.07 
    7     19         Frida Bergstrand               Motala AIF OL                     51.08 



Öppen 5  (22/2 Preliminär resultatlista  1 

    1      3         Owe Törnroth                   Hjobygdens OK                     31.49 
    2     16         Conny Berggren                 Växjö Allmänna IS                 36.09 
    3     39         Örjan Christensson             OK Skogsfalken                    38.08 
    4      6         Ingemar Johansson              Halmstads OK                      38.37 
    5     30         Lindha Hellner                 Almby IK                          39.43 
    6      4         Ingrid Schmiterlöw             Hjobygdens OK                     40.18 
    7      5         Bengt Jönsson                  Halmstads OK                      42.13 
    8     14         Henrik Ahlbäck                 OK Torfinn                        42.41 
    9     33         Mollie Nohave                  OK Orion                          43.00 
   10     42         Jeanette Andersson             OK Dacke                          45.12 
   11     26         Mariann Johansson              Kexholms SK                       46.46 
   12     25         Åsa Andersson                  OK Orion                          48.27 
   13      9         Linus Lager                    Nässjö OK                         48.51 
   14     23         Ingalill Wikingsson            Stigmännen Karlshamns OK          50.40 
   15     40         Ann-Charlotte Nedfors          OK Dacke                          53.45 
   16     12         Johan Stenberg                 OK Skogsfalken                    55.30 
   17     29         Didrik Book Ohlsson            Stigmännen Karlshamns OK          56.06 
   18      2         Ann-Kristin Olsson             Ringsjö OK                      1.04.27 
   19     21         Maria Strindhagen              FK Vittus                       1.04.40 
   20     22         Oskar Blomqvist                Stigmännen Karlshamns OK        1.30.36 

          11         Anna Åhre'n                    Motala AIF OL                  Ej godk. 
          15         Anna - Lena Berthog            Halmstads OK                   Ej godk. 



Öppen 8  (7/7) Preliminär resultatlista  1 

    1     36         Mats Olofsson                  Hästveda OK                       55.37 
    2     37         Bo Olofsson                    Hästveda OK                       56.27 
    3     38         Magnus Olofsson                Ronneby OK                        57.14 
    4     45         Christer Nilsson               FK Vittus                       1.00.18 
    5     41         Janne Engström                 Växjö OK                        1.00.37 

          10         Lone Hansen                    Dansk junior landslag          Ej godk. 
          17         Sven Svensson                  FK Vittus                      Ej godk. 



Öppen 9  (8/8) Preliminär resultatlista  1 

    1     44         David Lingfors                 IF Hallby                         45.29 
    2     27         Robin Söderström               Stigmännen Karlshamns OK          49.50 
    3     13         Krister Persson                Ronneby OK                        55.18 
    4     35         Åke Larsson                    Skogsvandrarna                    56.12 
    5     34         Johan Nohave                   OK Orion                          57.22 
    6     28         Johan Jocobsson                OK Orion                          57.58 
    7      7         Claes Nilsson                  Kungälvs OK                     1.00.09 
    8     43         Magnus Porle                   Växjö OK                        1.10.01