Natt-DMfr 2004-08-27 23.29
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                                     Klubb                             Tid Tvlmärke 



H70  (2)       3350 m                      

    1          Sven Svensson                            FK Vittus                       47.44 G        
    2          Olle Nilsson                             Stigmännen Karlshamns OK      1.02.04 S        



H65  (6)       3360 m                      

    1          Owe Svensson                             OK Orion                        50.14 G        
    2          Göte Nilsson                             Ronneby OK                    1.00.28 S        
    3          Leif Sjögren                             OK Orion                      1.14.05 B        

               Sven Gyberg                              OK Skogsfalken                 Felst.          
               Helmer Nilsson                           OK Dacke                       Felst.          
               Karl-Erik Johansson                      OK Dacke                     ej start          



H60  (5)       3920 m                      

    1          Björn Linnersjö                          OK Orion                        41.40 G        
    2          Göran Andersson                          Stigmännen Karlshamns OK        52.37 S        
    3          Kjell Månsson                            Ronneby OK                      58.11 S        
    4          Ingemar Andersson                        OK Orion                      1.19.25          
    5          Gunnar Johansson                         OK Orion                      1.25.47          



H55  (5)       3920 m                      

    1          Tommy Olsson                             OK Dacke                        43.23 G        
    2          Lennart Bohman                           FK Vittus                       56.49 S        
    3          Lennart Andersson                        OK Orion                        58.51 S        
    4          Rudi Olvenmyr                            FK Vittus                     1.04.54 B        
    5          Lars Gunnar Bengtsson                    Stigmännen Karlshamns OK      1.17.37          



H50  (11)      4500 m                      

    1          Kjell Nero                               Ronneby OK                      43.54 G        
    2          Willy Olsson                             OK Skogsfalken                  44.07 G        
    3          Kent Törnqvist                           OK Orion                        50.44 S        
    4          Bengt Palm                               OK Vilse 87                     56.23 S        
    5          Lars Svensson                            OK Vilse 87                     58.07 S        
    6          Anders Henriksson                        OK Skogsfalken                1.02.16 B        
    7          Bo Johansson                             OK Vilse 87                   1.10.42          

               Bengt Strindhagen                        FK Vittus                      Felst.          
               Christer Kaisajuntti                     OK Skogsfalken               ej start          
               Jonny Svensson                           OK Vilse 87                  ej start          
               Per Svensson                             Ronneby OK                   ej start          



H45  (8)       4500 m                      

    1          Kent Olsson                              OK Orion                        37.45 G        
    2          Inge Götesson                            OK Dacke                        48.02 S        
    3          Örjan Christensson                       OK Skogsfalken                  53.20 S        

               Roger Thörn                              OK Vilse 87                    Felst.          
               Per Erlandsson                           Stigmännen Karlshamns OK       Felst.          
               Per Nilsson                              Stigmännen Karlshamns OK       Felst.          
               Ola Svensson                             OK Orion                     ej start          
               Håkan Forsman                            Ronneby OK                   ej start          



H40  (5)       5900 m                      

    1          Lars Persson                             OK Skogsfalken                  49.43 G        
    2          Thomas Henmyr                            OK Vilse 87                     53.52 G        
    3          Göran Månsson                            OK Dacke                      1.00.26 S        

               Pontus Larsson                           OK Skogsfalken               ej start          
               Ulf Johansson                            OK Dacke                     ej start          



H35  (7)       5900 m                      

    1          Marko Karkulehto                         OK Vilse 87                     46.18 G        
    2          Fredrik Smedberg                         OK Skogsfalken                  47.00 G        
    3          Peter Wilhelmsson                        OK Dacke                        50.12 G        
    4          Anders Blomqvist                         OK Skogsfalken                  56.42 S        
    5          Martin Byggeth                           OK Dacke                      1.10.39 B        

               Magnus Johansson                         OK Dacke                     ej start          
               Thomas Johannesson                       Ronneby OK                   ej start          



H21  (14)      9800 m                      

    1          Magnus Larsson                           OK Dacke                      1.17.26 G        
    2          Rikard Gunnarsson                        OK Orion                      1.20.09 G        
    3          Magnus Palm                              OK Skogsfalken                1.21.10 G        
    4          Niklas Bratt                             OK Orion                      1.21.52 G        
    5          Håkan Gunnarsson                         OK Orion                      1.23.54 G        
    6          Anders Smedenmark                        Ronneby OK                    1.24.36 G        
    7          Henrik Berlin                            OK Orion                      1.27.17 S        
    8          Per Andréasson                           OK Skogsfalken                1.39.47 S        

               Tony Larsson                             OK Skogsfalken                 Felst.          
               Jon Engkvist                             Ronneby OK                     Felst.          
               Peter Svedin                             OK Orion                     ej start          
               Johan Håkansson                          Ronneby OK                   ej start          
               Stefan Näsman                            Ronneby OK                   ej start          
               Jakob Bengtsson                          Stigmännen Karlshamns OK     ej start          



H18  (8)       5900 m                      

    1          Gustav Strindhagen                       FK Vittus                       50.09 G        
    2          Henrik Svilling                          FK Vittus                       56.36 G        
    3          Tim Björkman                             OK Vilse 87                     57.07 S        
    4          Johan Olausson                           OK Orion                      1.04.08 S        
    5          Mattias Olsson                           FK Vittus                     1.29.42          
    6          Oskar Johansson                          OK Dacke                      1.33.11          

               Emil Fager                               FK Vittus                      Felst.          
               Daniel Erlandsson                        OK Vilse 87                  ej start          



H16  (7)       3920 m                      

    1          Lukas Petersson                          Ronneby OK                      35.30          
    2          Dennis Hansson                           OK Skogsfalken                  39.29          
    3          Olof Nilsson                             Ronneby OK                      39.56          
    4          Olof Sandgren                            OK Orion                        41.40          
    5          Robin Johansson                          OK Skogsfalken                  47.57          

               Thom Barbus                              OK Dacke                       Felst.          
               Tom Olausson                             OK Orion                     Ej godk.          



H14  (6)       3100 m                      

    1          Måns Sandgren                            OK Orion                        32.33          
    2          Felix Larsson                            OK Skogsfalken                  36.36          
    3          Timofej Sibilev                          OK Orion                        40.31          
    4          Jon Henriksson                           OK Skogsfalken                  44.36          
    5          Oskar Blomqvist                          OK Skogsfalken                  45.29          

               Jon Nilsson                              Ronneby OK                   ej start          



H12  (5)       2500 m                      

    1          Tobias Nilsson                           OK Skogsfalken                  21.43          
    2          Simon Smedberg                           OK Skogsfalken                  22.54          
    3          Johan Engström                           OK Orion                        27.03          
    4          Viktor Blomqvist                         OK Skogsfalken                  27.17          
    5          Filip Olsson                             OK Skogsfalken                  30.09          



D60  (2)       3350 m                      

    1          Ingalill Wikingsson                      Stigmännen Karlshamns OK      1.21.30 G        

               Inger Axelsson                           OK Orion                       Felst.          



D50  (4)       3360 m                      

    1          Margaretha Svensson                      OK Vilse 87                     45.32 G        
    2          Lena Söderberg                           OK Skogsfalken                  46.17 G        
    3          Bigge Bengtsson                          Stigmännen Karlshamns OK        53.42 S        

               Ann-Helen Linnersjö                      OK Orion                     ej start          



D40  (2)       3920 m                      

    1          Ann-Christin Nero                        Ronneby OK                      48.23 G        

               Carin Erlandsson                         Stigmännen Karlshamns OK     Ej godk.          



D35  (2)       3920 m                      

    1          Eva Pettersson                           OK Dacke                        49.16 G        
    2          Sophie Byggeth                           OK Dacke                        57.04 S        



D21  (3)       5900 m                      

    1          Anna Andréasson                          OK Skogsfalken                1.03.52 G        
    2          Frida Nero                               Ronneby OK                    1.07.11 G        

               Sarah Olofsson                           Ronneby OK                   ej start          



D18  (2)       3920 m                      

    1          Linn Olsson                              OK Orion                        51.25 G        
    2          Ingela Smedenmark                        Ronneby OK                      55.35 G        



D16  (9)       3360 m                      

    1          Susanne de Bourg                         Ronneby OK                      43.56          
    2          Julia Frisk                              OK Orion                        46.26          
    3          Frida Johansson                          OK Dacke                        47.16          
    4          Linn Kaisajuntti                         OK Skogsfalken                  54.51          
    5          Kristina Aspvall                         Ronneby OK                      55.43          
    6          Ida Johansson                            Stigmännen Karlshamns OK      1.00.06          
    7          Malin Johansson                          Stigmännen Karlshamns OK      1.01.35          

               Ida Olsson                               OK Orion                       Felst.          
               Nathalie Kidebäck                        OK Skogsfalken               ej start          



D14  (7)       3100 m                      

    1          Lina Blomqvist                           OK Skogsfalken                  38.33          
    2          Erika Johansson                          OK Skogsfalken                  39.21          
    3          Lisa Pettersson                          OK Dacke                        42.34          
    4          Mia Kaisajuntti                          OK Skogsfalken                  42.45          
    5          Maria Ohlsson                            FK Vittus                       43.18          
    6          Rebecka Olsson                           OK Skogsfalken                  47.41          
    7          Veronika Aspvall                         Ronneby OK                      51.36          



D12  (6)       2500 m                      

    1          Maja Pettersson                          OK Dacke                        25.05          
    2          Felicia Nilsson                          OK Skogsfalken                  29.24          
    3          Johanna Erlandsson                       Stigmännen Karlshamns OK        32.08          
    4          Hanna Wåhlin                             OK Skogsfalken                  33.14          
    5          Malin Tedblad                            OK Dacke                        41.48          
    6          Karin Smedenmark                         Ronneby OK                      46.14          



Öppen 1  (2)   2500 m                      

    1          Margrete Aspvall                         Ronneby OK                      33.35 B        
    2          Kristina Berglin                         OK Orion                        42.47 B        



Öppen 4  (1)   3350 m                      

               Bo Svilling                              FK Vittus                      Felst.          



Öppen 5  (2)   4500 m                      

               Patrik Wåhlin                            OK Skogsfalken                 Felst.          
               Tomas Blomqvist                          OK Skogsfalken                 Felst.