Öppna banor Ronnebykaveln 2003sö 2003-03-23 14.53
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Öppen 1  (21)  0 m                         

    1          Markus Johansson                   FK Vittus                    24.15 B        
    2          Anton Nilsson                      OK Orion                     24.18 B        
    3          Heilena W Palm                     OK Vilse                     26.46 B        
    4          Linus Lager                     14 Nybro Orienteringsklubb      26.49 B        
    5          Lisa Nyberg                        FK Åsen                      28.27 B        
    6          Marie Borg                         FK Åsen                      29.10 B        
    7          Sara Widensjö                    1 Stigmännen Karlshamns OK     29.55 B        
    8          Andre Mattson                      IK Ymer                      30.08 B        
    9          Sara Linden                        IK Ymer                      30.16 B        
    9          Elin Adolfsson                     IK Ymer                      30.16 B        
   11          Arvid L Käll                       OK Älme                      34.02          
   12          Vegard Bjerkreim Nilsen            Torridal IL                  35.34          
   13          Felix Assarsson                    OK Älme                      35.48          
   14          Märta-Stina L Käll                 OK Älme                      41.20          
   15          Jenny Sedhed                       FK Vittus                    42.03          
   16          Pontus Doverstav                   IK Ymer                      43.10          
   17          Simon Samuelsson                   IK Ymer                      43.13          
   18          Arvid Bäck Dalen                   IK Ymer                      43.41          
   19          Fredrik Svensson                14 Växjö Orienteringsklubb      50.40          
   20          Allis Friden                       IK Ymer                      51.15          

               Lisbeth Nilsson                 14 Lessebo Orienteringsklubb   Felst.          



Öppen 5  (47)  0 m                         

    1          Mats Gustafsson                    Malungs OK                   37.15 B        
    2          John Eriksson                   14 Växjö Orienteringsklubb      40.46 B        
    3          Thomas Modig                       OK Alehof                    42.39 B        
    4          Annika Josefsson                   OK Dacke                     43.22 B        
    5          Nils Johannesson                   Helsingborgs OK              43.45 B        
    6          Cecilia Bratt                      OK Orion                     44.26 B        
    7          Rune Svensson                      OK Vilse                     45.09 B        
    8          Sven Svensson                      FK Vittus                    45.41 B        
    9          Gösta Nilsson                   14 Lessebo Orienteringsklubb    46.59 B        
   10          Jan-Olof Engström                  VOK                          48.10 B        
   11          Ellen Albinsson                    Bredaryds SOK                48.34 B        
   12          Inger Nicolas                      KFUM Örebro Orientering      48.39 B        
   13          Stella L Käll                      OK Älme                      49.30 B        
   14          Emma Ingmarsson                    OK Vilse                     49.55 B        
   15          Mariann Johansson               14 Kexholms Sportklubb          51.03          
   16          Anna Johansson                  14 Eksjö Skid o Orienterings    51.14          
   17          Cecilia Rönnfjärd                  OK Skogsfalken               51.30          
   18          Marhh Andersson                    OK Skogsfalken               51.31          
   19          Hans Kingstedt                  13 Hässleholms Orienteringsk    51.45          
   20          Birgit Hansson                     Herrestads AIF               52.39          
   21          Mariann Henriksen                  SOK Viljan                   52.45          
   22          Gunnar Hallström                 4 Visborgs Orienteringsklub    53.55          
   23          Lennart Nilsson                    OK Grane Munkfors            55.24          
   24          Svante Arvedson                 13 Hässleholms Orienteringsk    58.14          
   25          Arne Berggren                   14 Växjö Allmänna Idrottssäl    58.58          
   26          Anton Johansson                    OK Orion                     59.32          
   27          Lenntri Johannesson              1 Stigmännen Karlshamns OK     59.40          
   28          Emma Winqvist                   13 Hässleholms Orienteringsk  1.00.31          
   29          Sara Larsson                    13 Hässleholms Orienteringsk  1.02.54          
   30          Örjan Karlsson                     Ingelstad                  1.03.45          
   31          Rolf Johansson                     OK Orion                   1.04.27          
   32          Karin Widerberg                    OK Skogsfalken             1.08.05          
   33          Eva Almqvist                       FK Vittus                  1.10.44          
   34          Pia Davidsson                   14 Anderstorps Orienteringsk  1.10.50          
   35          Diana Persson                   13 Härlövs Idrottsförening    1.13.03          
   36          Eva Karlsson                     1 Stigmännen Karlshamns OK   1.13.52          
   37          Ann-Lonise Fransson                Ingelstad                  1.19.41          
   38          Björn-Olof Petre                   Istrums SM                 1.21.41          
   39          Eva Blomqvist                      OK Skogsfalken             1.23.07          
   40          Gun Palmquist                      OK Dacke                   1.47.18          
   41          Björn Lövdahl                   13 Hässleholms Orienteringsk  1.49.52          
   42          Inge Alnaeus                       Hammarby IFOF              1.54.13          
   43          Pierre Tornered                 13 Hässleholms Orienteringsk  2.10.05          

               Anki Hallström                   4 Visborgs Orienteringsklub   Felst.          
               Astrid Johannesson                 Helsingborgs OK             Felst.          
               Sven-Erik Ekedahl                6 Tolered-Utby Ol-klubb     Ej godk.          
               Barbro Nilsson                  14 Alvesta Skid O OK         Ej godk.          



Öppen 9  (7)   0 m                         

    1          Ernst Fristad Nilsen               Torridal IL                  56.09 B        
    2          Jan Johansson                      OK Denseln                   58.57 B        
    3          Johan Jarobsson                    OK Orion                   1.03.38 B        
    4          Claes Otterborg                 14 Eksjö Skid o Orienterings  1.04.50 B        
    5          Stig Karlsson                   14 Torsås Orienteringsklubb   1.07.20 B        
    6          Bengt Nilsson                   14 Alvesta Skid O OK          1.16.36          
    7          Silke Eriksson                  14 Kexholms Sportklubb        1.27.06