Ronneby OK Nattfr 1980-01-04 00:09
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H65  (4)       3180 m                      

    1          Sven Svensson             31     1 Friluftsklubben Vittus       38:28 G        
    2          Johan Jansson             34    14 Växjö Orienteringsklubb      42:18 G        
    3          Karl Åkerman                       Motala AIF OL                58:01 B        
    4          Erik Gummesson                     Skogsvandrarna             1:05:17          



H60  (4)       3700 m                      

    1          Raimo Salminen            41    14 Växjö Orienteringsklubb      51:12 G        
    2          Bengt Bergkvist           41     1 Stigmännen Karlshamns OK     53:15 G        
    3          Owe Svensson              42     1 Orienteringsklubben Orion  1:02:38 S        
    4          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:04:14 S        



H55  (3)       3700 m                      

    1          Karl-Åke Larsson          45    17 Orienteringsklubben Enen   1:10:31 G        
    2          Lars-Ivan Carlsson        44    21 Köpings-Kolsva OK          1:49:46          

               Lars-Åke Åberg                     Kalmar Orienteringsklubb    Felst.          



H50  (11)      4500 m                      

    1          Pelle Skullman            52    23 Linköpings Orienteringskl    50:15 G        
    2          Bengt-Göran Månsson       51    13 OK Pan-Kristianstad          52:15 G        
    3          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö Allmänna Idrottssäl    54:20 G        
    4          Rolf Carlsvärd            52    17 Orienteringsklubben Enen     56:22 G        
    5          Claes-Göran Johansson     50    14 Växjö Orienteringsklubb    1:05:01 S        
    6          Mats Widesjö              51     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:08:15 S        
    7          Krister Ericsson          49    13 Orienteringsklubben Gynge  1:09:48 S        
    8          Bengt Strindhagen         52     1 Friluftsklubben Vittus     1:10:11 S        
    9          Bo Johansson              50     1 Orienteringsklubben Vilse  1:12:30 B        

               Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          
               Jan Olofsson              51    13 Hästveda Orienteringsklub ej start          



H45  (5)       5060 m                      

    1          Stephan Svensson          53    23 Linköpings Orienteringskl  1:00:26 G        
    2          Bo Salomonsson                     Kalmar Orienteringsklubb   1:04:51 G        
    3          Dan Sjöholm               57    13 Ringsjö Orienteringsklubb  1:06:39 G        
    4          Johan Ryberg              54     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:08:30 S        

               Tomas Vångell             57    23 Linköpings Orienteringskl   Felst.          



H40  (7)       5590 m                      

    1          Thomas Henmyr             60     1 Orienteringsklubben Vilse    49:41 G        
    2          Örjan Christensson        59     1 OK Skogsfalken               53:53 G        
    3          Tore Tjernlund            58     1 Orienteringsklubben Vilse    59:10 S        
    4          Anders Tosteberg          61    23 Linköpings Orienteringskl  1:15:22          
    5          Mats Backteman            59    23 Linköpings Orienteringskl  1:23:55          
    6          Pontus Larsson            62     1 OK Skogsfalken             1:36:52          

        (0742) Göran Månsson             61     1 Orienteringsklubben Dacke ej start          



H35  (5)       5730 m                      

    1          Marko Karkulehto          66     1 Orienteringsklubben Vilse    51:59 G        
    2          Anders Blomqvist          66     1 OK Skogsfalken               55:05 G        
    3          Lars Elfversson                    Kalmar Orienteringsklubb   1:03:35 S        
    4          Ulf K. Rask               64    17 Orienteringsklubben Enen   1:08:30 S        

               Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken            ej start          



H21  (41)      9510 m                      

    1   (0051) Andreas Nilsson           72    13 OK Pan-Kristianstad        1:09:06 G        
    2   (0353) Sven-Erik Samuelsson            23 Boxholm-Mjölby OL          1:12:02 G        
    3   (0048) Niklas Bratt              67     1 Orienteringsklubben Orion  1:14:57 G        
    4   (0067) Henrik Berlin             69     1 Orienteringsklubben Orion  1:15:23 G        
    5   (0343) Magnus Larsson            71     1 Orienteringsklubben Dacke  1:16:49 G        
    6   (0212) Peter Wilhelmsson         65     1 Orienteringsklubben Dacke  1:17:30 S        
    7   (0409) Per-Åke Bligård           81     1 Orienteringsklubben Vilse  1:17:38 S        
    8   (0187) Maciej Grabowski                   Kalmar Orienteringsklubb   1:18:50 S        
    9   (0490) Erik Modig                83    13 OK Pan-Kristianstad        1:19:15 S        
   10          Peter Horstmann                    Spring Cup OK              1:20:44 S        
   11   (0247) Daniel Nilsson            78     1 OK Skogsfalken             1:21:03 S        
   12   (0357) Anders Håkansson          70     1 Orienteringsklubben Orion  1:22:18 S        
   13   (0123) Magnus Palm                      1 OK Skogsfalken             1:22:43 S        
   14          Rune Monrad                        Spring Cup OK              1:22:52 S        
   15          Anders Bennitz            79    17 Orienteringsklubben Enen   1:24:04 S        
   16   (0117) Magnus Granqvist          72     1 Orienteringsklubben Orion  1:24:56 S        
   17   (0397) Gabriel Bengtsson         81     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:25:00 S        
   18   (0393) Lars-Ola Larsson          67     1 Orienteringsklubben Orion  1:26:12 S        
   19   (0939) Michael Husén             74    13 OK Pan-Kristianstad        1:27:17 S        
   20   (0609) Mikael Persson            78    13 Härlövs Idrottsförening    1:31:58 S        
   21   (0500) Christer Carlsson         73     3 Orienteringsklubben Kåre   1:35:16 S        
   22   (1118) Daniel Liljedahl          83    13 OK Pan-Kristianstad        1:37:30 S        
   23   (0318) Jesper Håkansson          76    13 Härlövs Idrottsförening    1:43:24 B        
   24          Ola Carlsson              69    21 Köpings-Kolsva OK          1:44:25 B        

        (0628) Tobias Borger                      Kalmar Orienteringsklubb    Felst.          
        (0444) Marcin Richert                     Kalmar Orienteringsklubb    Felst.          
        (0531) Simon Svensson            83    13 OK Pan-Kristianstad         Felst.          
        (0388) Johan Persson             80     1 OK Skogsfalken              Felst.          
               Johan Malmström           78    17 Orienteringsklubben Enen    Felst.          
        (0115) Peter Svedin               1     1 Orienteringsklubben Orion   Felst.          
               Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          
        (0334) Per-Åke Nilsson           65    13 Härlövs Idrottsförening   ej start          
        (0438) Per-Markus Jönsson                 Kalmar Orienteringsklubb  ej start          
        (0626) Rasmus Westergren                  Kalmar Orienteringsklubb  ej start          
        (0424) Henric Höglind            68    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          
        (1039) Olof Ottosson             80    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          
        (0261) Mats Persson              65    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          
        (0437) Fredrik Smedberg          67     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Lars Lindström                     Spring Cup OK             ej start          
        (0499) Jon Petersson                      IK Hakarpspojkarna        ej start          



H20  (4)       7840 m                      

    1   (0586) Johan Svensson            82     1 Orienteringsklubben Vilse  1:17:13 G        
    2   (0738) Henrik Svensson           82     1 Orienteringsklubben Vilse  1:20:13 G        
    3          Michael Aasöe                      Spring Cup OK              1:28:36 S        

               Aleksander Bernaciak               Nybro Orienteringsklubb   ej start          



H18  (5)       5590 m                      

    1   (0684) Jakob Lööf                85    13 OK Pan-Kristianstad          55:07 G        
    2   (0904) Niklas Thörn              85     1 Orienteringsklubben Vilse  1:03:30 S        
    3   (0868) Andreas Bjärkmar          85    23 Linköpings Orienteringskl  1:09:38 S        

               Gustav Strindhagen        86     1 Friluftsklubben Vittus    ej start          
        (0987) Andreas Kristensson       85    13 Orienteringsklubben Torfi ej start          



H16  (14)      3640 m                      

    1          Tommy Garting             86     1 Friluftsklubben Vittus       36:48          
    2          Niclas Tjernlund          87     1 Orienteringsklubben Vilse    38:04          
    3          Oscar Gustafsson          87    14 Jönköpings Orienteringskl    39:45          
    4          Oscar Borg                86    13 Friluftsklubben Åsen         41:35          
    5          Tim Björkman              87     1 Orienteringsklubben Vilse    42:21          
    6          Henrik Svilling           87     1 Friluftsklubben Vittus       43:56          
    7          Andreas Ackelman          87    17 Orienteringsklubben Enen     44:13          
    8          Daniel Erlandsson         87     1 Stigmännen Karlshamns OK     44:19          
    9          Emil Fager                86     1 Friluftsklubben Vittus       45:56          
   10          Viktor Henmyr             86     1 Orienteringsklubben Vilse    46:04          
   11          Johan Tideman             86    14 Jönköpings Orienteringskl    46:38          
   12          Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken               55:16          
   13          Mattias Olsson            86     1 Friluftsklubben Vittus     1:12:36          

               Markus Svensson           86    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



H14  (12)      3170 m                      

    1          Oscar Vångell             89    23 Linköpings Orienteringskl    32:24          
    2          Anton Östlin              88    23 Linköpings Orienteringskl    33:36          
    3          Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken               43:21          
    4          Joakim Tosteberg          88    23 Linköpings Orienteringskl    46:29          
    5          Oskar Pettersson          89    14 Jönköpings Orienteringskl    46:37          
    6          Dennis Hansson            88     1 OK Skogsfalken               49:15          
    7          John Bäckström            88    17 Orienteringsklubben Enen     52:33          

               Viktor Tideman            89    14 Jönköpings Orienteringskl   Felst.          
               Peter Eriksson            89    23 Linköpings Orienteringskl   Felst.          
               Christoffer Erlandsson    89     1 Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          
               Anton Gröhn               89    14 Jönköpings Orienteringskl   Felst.          
               Andréas Johansson         89    14 Jönköpings Orienteringskl   Felst.          



H12  (5)       2390 m                      

    1          Måns Sandgren                    1 Orienteringsklubben Orion    14:46          
    2          Rikard Sjöholm            90    13 Ringsjö Orienteringsklubb    15:12          
    3          Henrik Tosteberg          90    23 Linköpings Orienteringskl    17:15          
    4          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               18:41          
    5          Ola Almén                 90    23 Linköpings Orienteringskl    18:47          



D50  (6)       3180 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 Orienteringsklubben Vilse    34:23 G        
    2          Britt Rangert             43    14 Växjö Allmänna Idrottssäl    46:50 S        
    3          Lisa Kumlin               49    14 Växjö Orienteringsklubb      50:53 B        
    4          Ann-Kristin Lenander      50    14 Växjö Orienteringsklubb      51:54 B        

               Helena Dominique          51    17 Orienteringsklubben Enen    Felst.          
               Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          



D45  (2)       3320 m                      

    1          Eva Bergstrand            53     1 Orienteringsklubben Vilse    54:50 G        
    2          Siv Larsson               54    14 Växjö Allmänna Idrottssäl    56:54 G        



D40  (3)       3640 m                      

    1          Pia Gustafsson            62    23 Linköpings Orienteringskl    40:13 G        
    2          Birgitta Olsson           57     1 OK Skogsfalken               41:12 G        
    3          Karin Backteman           60    23 Linköpings Orienteringskl    42:28 G        



D35  (2)       3700 m                      

    1          Gunnel Rask               63    17 Orienteringsklubben Enen     55:15 G        

               Kerstin Lindström         63    23 Linköpings Orienteringskl ej start          



D21  (5)       5730 m                      

    1   (0053) Pia Olsson                74    13 OK Pan-Kristianstad          55:07 G        
    2   (0027) Carina Svensson           67    14 Eksjö Skid o Orienterings    58:10 G        
    3   (0268) Linda Petersson           75     1 Orienteringsklubben Dacke  1:03:47 S        
    4          Kristina Davidsson        72     1 Orienteringsklubben Orion  1:09:13 S        

        (0019) Jenny Wallsten            72     1 Orienteringsklubben Orion ej start          



D20  (2)       5060 m                      

    1   (0298) Sara Svensson             83    13 OK Pan-Kristianstad          56:34 G        

        (0302) Anna Olsson               83     1 OK Skogsfalken            ej start          



D18  (4)       3640 m                      

    1   (0461) Maria Gustafsson          85    14 Orienteringsklubben Älme     38:12 G        
    2   (0307) Johanna Östlin            85    23 Linköpings Orienteringskl    39:52 G        
    3   (0668) Carin Emanuelsson         86    15 IFK Lidingös Skid O OK       48:24 S        

        (0644) Hanna Holster             84    13 Orienteringsklubben Torfi   Felst.          



D16  (7)       3320 m                      

    1          Josefine Lindström        86    23 Linköpings Orienteringskl    38:59          
    2          Fredrika Vångell          87    23 Linköpings Orienteringskl    41:53          
    3          Linnea Kjell              86    23 Linköpings Orienteringskl    42:49          
    4          Linnea Östlin             86    23 Linköpings Orienteringskl    45:27          
    5          Matilda Österberg         87    23 Linköpings Orienteringskl    47:14          
    6          Elin Lindström            87    23 Linköpings Orienteringskl    47:29          
    7          Lena Bengtsson            86     1 Orienteringsklubben Vilse    53:23          



D14  (5)       3170 m                      

    1          Amanda Almén              88    23 Linköpings Orienteringskl    32:14          
    2          Emma Backteman            89    23 Linköpings Orienteringskl    43:23          
    3          Linnéa Lindström          89    23 Linköpings Orienteringskl    45:29          

               Nathalie Kidebäck         89     1 OK Skogsfalken              Felst.          
               Linn Kaisajuntti          88     1 OK Skogsfalken              Felst.          



D12  (6)       2390 m                      

    1          Mia Kaisajuntti           90     1 OK Skogsfalken               16:41          
    2          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               17:44          
    3          Rebecka Olsson            90     1 OK Skogsfalken               19:52          
    4          Maria Ohlsson             90     1 Friluftsklubben Vittus       21:17          
    5          Anna Gröhn                91    14 Jönköpings Orienteringskl    23:34          
    6          Sara Widesjö              91     1 Stigmännen Karlshamns OK     24:50          



Öppen 1  (8)   2390 m                      

    1          David Engström                  23 Linköpings Orienteringskl    15:37 B        
    2          Partik Tosteberg                23 Linköpings Orienteringskl    17:35 B        
    3          Robert Vången                   23 Linköpings Orienteringskl    17:40 B        
    4          Angelica Rask                   17 Orienteringsklubben Enen     18:15 B        
    5          My Långeby                      17 Orienteringsklubben Enen     18:18 B        
    6          Johanna Erlandsson               1 Stigmännen Karlshamns OK     25:45          
    7          Elisabeth Österberg                ok Eken                      49:54          
    8          Lovisa Wåhlander                23 Linköpings Orienteringskl    49:58          



Öppen 4  (10)  3170 m                      

    1          Sandra Nilsson                  13 Friluftsklubben Åsen         48:51 B        
    2          David Bengtsson                 13 Friluftsklubben Åsen         48:54 B        
    3          Stina Boberg                    23 Linköpings Orienteringskl    54:05 B        
    4          Malin Cansson                   23 Linköpings Orienteringskl    54:07 B        
    5          Linda Carlsson            85    23 Linköpings Orienteringskl    54:58 B        
    6          Erik Olsson                     17 Orienteringsklubben Enen     55:14 B        
    7          Kenneth Hällbom           50    17 Orienteringsklubben Enen     57:40 B        
    8          Malin Wiklund                   17 Orienteringsklubben Enen   1:22:02          
    9          Matilda Boije                   17 Orienteringsklubben Enen   1:22:03          

               Jesper Hultgren                 17 Orienteringsklubben Enen    Felst.          



Öppen 5  (6)   3700 m                      

    1          Hubert Hugusson                    OK Gynge                   1:05:36 B        
    2          Per Andersson                      OK Gynge                   1:05:41 B        
    3          Carina Gustafsson                  OK Gynge                   1:07:19 B        
    4          Arne Persson                       OK Gynge                   1:08:56 B        
    5          Mia Andersson                      OK Gynge                   1:28:49          

               Per Anden                          Hässleholms OK              Felst.          



Öppen 8  (4)   5590 m                      

    1          Johan Jacobsson                  1 Orienteringsklubben Orion  1:02:02 B        
    2          Martin Byggeth            68     1 Orienteringsklubben Dacke  1:15:34 B        
    3          Ingemar Carlsson                   IK Uvarna                  1:24:55          

               Lars Lindén                        OK Gynge                    Felst.