Breddbudkavlen 2002sö 2002-09-15 16:05
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl Klubb                     Namn                         Tid 



1A  (10)       4500 m                      

    1 OK Vilse-87 lag 1         Marko Karkulehto           31:08 
    2 OK Orion lag 1            Lars Karlsson              34:30 
    3 Skogsfalken lag 3         Magnus Hansson             34:56 
    4 Stigmännen lag 1          Owe Nilsson                38:25 
    5 Ronneby OK lag 1          Jörgen Nilsson             38:27 
    6 Stigmännen lag 2          Lars-Magnus Nilsson        40:05 
    7 FK Vittus                 Thomas Almqvist            40:07 
    8 OK Orion lag 3            Ulrika Hermansson          40:10 
    9 Skogsfalken lag 2         Robin Johansson            46:21 
   10 Ronneby OK lag 2          Per Svensson               49:24 



1B  (9)        4500 m                      

    1 OK Orion lag 2            Malin Svensson             34:23 
    2 OK Dacke                  Anders Pettersson          34:55 
    3 Skogsfalken lag 1         Ola Söderberg              35:08 
    4 OK Vilse-87 lag 2         Ingmar Olsson              38:15 
    5 Stigmännen lag 3          Daniel Erlandsson          38:25 
    6 Skogsfalken lag 4         Christer Kaisajuntti       38:45 
    7 OK Orion lag 4            Per-Ivan Engström          39:06 
    8 Emmaboda Verda OK         Kent Ekdahl                41:35 
    9 Skogsfalken lag 5         Pernilla Larsson           52:36 



2A  (9)        4500 m                      

    1 Skogsfalken lag 4         Lars Persson               32:04 
    2 Skogsfalken lag 1         Fredrik Smedberg           32:05 
    3 OK Orion lag 2            Peter Olausson             34:34 
    4 OK Dacke                  Ulf Johansson              35:51 
    5 OK Vilse-87 lag 2         Jonny Svensson             40:04 
    6 Emmaboda Verda OK         Daniel Magnusson           43:35 
    7 Stigmännen lag 3          Göran Andersson            43:36 
    8 OK Orion lag 4            Thomas Gustavsson          43:37 
    9 Skogsfalken lag 5         Ulf Nilsson                50:27 



2B  (10)       4500 m                      

    1 Ronneby OK lag 1          Sven Giselsson             33:58 
    2 OK Orion lag 1            Ola Svensson               34:33 
    3 OK Vilse-87 lag 1         Roger Thörn                36:46 
    4 Skogsfalken lag 3         Birgitta Olson             41:30 
    5 OK Orion lag 3            Cecilia Gustavsson         45:29 
    6 Stigmännen lag 1          Lars-Gunnar Bengtsson      45:31 
    7 FK Vittus                 Bengt Strindhagen          45:42 
    8 Skogsfalken lag 2         Linus Pilblad              46:19 
    9 Ronneby OK lag 2          Göte Nilsson               52:40 
   10 Stigmännen lag 2          Pelle Nilsson              55:31 



3C  (8)        3100 m                      

    1 Ronneby OK lag 1          Kjell Månsson            1:01:57 
    2 OK Orion lag 1            Olof Sandgren            1:04:58 
    3 Skogsfalken lag 4         Ingrid Söderberg         1:09:09 
    4 OK Vilse-87 lag 2         Arja Ingvarsson          1:14:17 
    5 FK Vittus                 Bosse Svilling           1:16:17 
    6 OK Orion lag 4            Yngve Magnusson          1:16:41 
    7 Stigmännen lag 1          Christoffer Erlandsson   1:18:07 
    8 Skogsfalken lag 2         Nathalie Kidebäck        1:24:39 



3D  (11)       3100 m                      

    1 Skogsfalken lag 1         Dennis Hansson             55:22 
    2 OK Orion lag 2            Tom Olausson             1:01:40 
    3 OK Dacke                  Anne Johansson           1:02:02 
    4 Skogsfalken lag 3         Axel Widerberg           1:03:21 
    5 OK Vilse-87 lag 1         Britt Thörn              1:03:40 
    6 OK Orion lag 3            Carina Johnsson          1:11:36 
    7 Emmaboda Verda OK         Christer Martinsson      1:14:15 
    8 Stigmännen lag 2          Carin Erlandsson         1:18:16 
    9 Stigmännen lag 3          Inge Åkesson             1:21:29 
   10 Skogsfalken lag 5         Sven Jonasson            1:24:37 
   11 Ronneby OK lag 2          Bengt Åke Nilsson        1:36:23 



4C  (11)       3100 m                      

    1 Skogsfalken lag 1         Christina Smedberg       1:01:36 
    2 OK Vilse-87 lag 1         Viktor Henmyr            1:05:01 
    3 OK Dacke                  Eva Pettersson           1:05:04 
    4 OK Orion lag 2            Leif Sjögren             1:08:40 
    5 Skogsfalken lag 3         Anders Henriksson        1:14:01 
    6 Emmaboda Verda OK         Jörgen Fransson          1:20:52 
    7 Stigmännen lag 3          Roland Ekelöf            1:21:05 
    8 OK Orion lag 3            Owe Svensson             1:21:06 
    9 Stigmännen lag 2          Birgitta Nilsson         1:29:33 
   10 Skogsfalken lag 5         Margret Carlsson         1:29:38 
   11 Ronneby OK lag 2          Leo Gustavsson           1:32:11 



4D  (8)        3100 m                      

    1 OK Orion lag 1            Björn Linnersjö            59:45 
    2 Ronneby OK lag 1          Lukas Pettersson         1:03:03 
    3 OK Vilse-87 lag 2         Johan Fredriksson        1:10:52 
    4 OK Orion lag 4            Kaj Nilsson              1:12:32 
    5 Skogsfalken lag 4         Ronny Carlsson           1:12:47 
    6 Stigmännen lag 1          Thommy Bergman           1:13:59 
    7 FK Vittus                 Rudi Olvenmyr            1:19:20 
    8 Skogsfalken lag 2         Paul Lindqvist           1:23:11 



5  (22)        2300 m                      

    1 Skogsfalken lag 1         Lena Söderberg           1:21:59 
    2 OK Vilse-87 lag 1         Gunnel Månsson           1:28:00 
    3 OK Orion lag 1            Måns Sandgren            1:28:08 
    4 Ronneby OK lag 1          Susanne De Bourg         1:28:22 
    5 OK Dacke                  Lisa Pettersson          1:28:34 
    6 Skogsfalken lag 4         Tobias Nilsson           1:34:46 
    7 Skogsfalken lag 4         Felix Larsson            1:34:53 
    8 OK Orion lag 2            Johan Gustafsson         1:35:09 
    9 Stigmännen lag 1          Anneli Enckell           1:41:53 
   10 Skogsfalken lag 3         Linn Kaisajuntti         1:43:37 
   11 Emmaboda Verda OK         GunBritt Fransson        1:44:45 
   12 OK Orion lag 4            Lena Olsson              1:48:44 
   13 Stigmännen lag 3          Christian Lindblom       1:51:16 
   14 OK Vilse-87 lag 2         Gunnar Olsson            1:51:35 
   15 FK Vittus                 Eva Almqvist             1:51:49 
   16 OK Orion lag 3            Thage Olsson             1:52:04 
   17 Skogsfalken lag 3         Ester Johansson          1:52:38 
   18 Skogsfalken lag 5         Rebecka Olsson           1:54:26 
   19 Skogsfalken lag 5         John Rehn                1:54:42 
   20 Stigmännen lag 2          Lotta Ryberg             1:56:27 
   21 Ronneby OK lag 2          Malin Passby             2:06:20 
   22 Skogsfalken lag 2         Karin Widerberg          2:10:37 



6  (19)        1500 m                      

    1 Skogsfalken lag 1         Mia Kaisajuntti          1:31:08 
    2 OK Dacke                  Maja Pettersson          1:37:26 
    3 OK Vilse-87 lag 1         Kerstin Henmyr           1:37:47 
    4 Ronneby OK lag 1          Carina De Bourg          1:38:17 
    5 OK Orion lag 1            Eline Olausson           1:40:36 
    6 OK Orion lag 2            Rickard Thorslund        1:44:54 
    7 Skogsfalken lag 4         Anton Rehn               1:49:33 
    8 Stigmännen lag 1          Johanna Erlandsson       1:52:15 
    9 Skogsfalken lag 3         Erika Johansson          1:53:33 
   10 Emmaboda Verda OK         Monica Påhlstorp         1:54:20 
   11 OK Orion lag 3            Christina Johnsson       2:01:27 
   12 Stigmännen lag 3          Alexander Lindblom       2:02:25 
   13 OK Orion lag 4            Malin Nilsson            2:02:48 
   14 FK Vittus                 Maria Strindhagen        2:03:10 
   15 OK Vilse-87 lag 2         Siw Blomkvist            2:03:58 
   16 Skogsfalken lag 5         Jon Henriksson           2:05:48 
   17 Stigmännen lag 2          Bigge Bengtsson          2:06:19 
   18 Ronneby OK lag 2          Maria Passby             2:17:33 
   19 Skogsfalken lag 2         Jennifer Jönsson         2:20:15 



7  (19)        6200 m                      

    1 Skogsfalken lag 1         Ulf Jungstrand           2:14:46 
    2 OK Vilse-87 lag 1         Per Olov Olsson          2:17:06 
    3 Ronneby OK lag 1          Johan Håkansson          2:17:21 
    4 OK Dacke                  Martin Byggeth           2:23:22 
    5 OK Orion lag 1            Lars-Ola Larsson         2:28:47 
    6 Stigmännen lag 1          Gabriel Bengtsson        2:35:26 
    7 Skogsfalken lag 3         Willy Olsson             2:40:17 
    8 Emmaboda Verda OK         Peter Ekdahl             2:42:33 
    9 OK Orion lag 2            Harald Roth              2:49:54 
   10 OK Orion lag 3            Johan Håkansson          2:53:12 
   11 Stigmännen lag 2          Robin Söderström         2:53:31 
   12 OK Vilse-87 lag 2         Stefan Bengtsson         2:56:37 
   13 Skogsfalken lag 4         Örjan Christensson       2:59:33 
   14 FK Vittus                 Henrik Svilling          3:00:26 
   15 OK Orion lag 4            Johan Bergstrand         3:04:07 
   16 Stigmännen lag 3          Nils-Arne Håkansson      3:05:20 
   17 Ronneby OK lag 2          Daniel Sols              3:13:14 
   18 Skogsfalken lag 5         S-O Söderberg            3:18:08 
   19 Skogsfalken lag 2         Jonas Johansson          3:23:52 



Öppen 2  (5)   2300 m                      

    1 Orion                     Susanne Håkansson          38:52 
    2 Skogsfalken               Fredrik Wennermark         56:04 
    3 Vilse                     Martina Fransson         1:02:53 
    4 Vilse                     Petronella Månsson       1:02:54 
    5 Skogsfalken               Johan Wennermark         1:09:02 



Öppen 4  (4)   3100 m                      

    1 Ronneby OK                Lars Thörngren             43:27 
    2 Vilse                     Mattias Fredriksson        52:11 
    3 Vilse                     Pentti Fredriksson         52:28 
    4 Ronneby OK                Gunnar Karlsson          1:43:07 



Öppen 8  (5)   4400 m                      

    1 Dacke                     Linda Petersson            49:25 
    2 Ronneby OK                Ronnie Persson             53:42 
    3 Vittus                    Sven Svensson            1:02:40 
    4 Emmaboda-Verda OK         Jan Påhlstorp            1:05:37 
    5 Ronneby OK                Håkan Nilsson            1:12:53 



Öppen 9  (6)   6100 m                      

    1 Dacke                     Peter Wilhelmsson          43:42 
    2 Dacke                     Magnus Larsson             48:02 
    3 Orion                     Johan Jacobsson          1:00:39 
    4 Stigmännen                Anders Wetterling        1:10:21 
    5 Orion                     Mollie Nohave            1:14:18 
    6 Salsjögänget              Anders Larsson           1:21:58