U-serien 7/5on 2001-05-09 21:33
Resultatskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl   Bana Namn                    Dst Klubb                             Tid 



H16  (7)                4600 m                                   

    1        Gustav Strindhagen        1 FK Vittus                       32:09 
    2        Tommy Garting             1 FK Vittus                       37:26 
    3        Emil Fager                1 FK Vittus                       44:10 
    4        Mattias Olsson            1 FK Vittus                       45:24 
    5        Oskar Johansson           1 OK Dacke                        47:41 
    6        Ola Johansson             1 OK Orion                        48:26 

             Rasmus Olsson             1 OK Dacke                     ej start 



H14  (7)                3650 m                                   

    1        Johan Olausson            1 OK Orion                        33:57 
    2        Henrik Svilling           1 FK Vittus                       37:01 
    3        Tom Olausson              1 OK Orion                        43:44 
    4        Tobias Andersson          1 OK Dacke                        52:49 
    5        Björn Andersson           1 FK Vittus                       54:06 
    6        Ola Runeson               1 OK Dacke                        55:24 

             Simon Bylow               1 OK Dacke                     ej start 



H12  (6)                2700 m                                   

    1        Erik Sedhed               1 FK Vittus                       29:59 
    2        Thom Barbus               1 OK Dacke                        31:16 

             Per Johansson             1 OK Orion                     ej start 
             Johan Gustavsson          1 OK Orion                     ej start 
             Olof Sandgren             1 OK Orion                     ej start 
             Jonathan Björnberg        1 OK Dacke                     ej start 



H10  (4)                2000 m                                   

    1        Måns Sandgren             1 OK Orion                        20:56 
    2        Markus Johansson          1 FK Vittus                       23:57 
    3        Johan Engström            1 OK Orion                        27:00 

             Andreas Svensson          1 OK Orion                     ej start 



D16  (4)                4250 m                                   

    1        Åsa Järvholm              1 FK Vittus                       37:13 
    2        Louise Johansson          1 FK Vittus                       39:48 

             Linn Olsson               1 OK Orion                     ej start 
             Amelie Sundahl            1 OK Dacke                     ej start 



D14  (4)                3300 m                                   

    1        Susanne Johansson         1 FK Vittus                       32:24 
    2        Linnea Ewö                1 OK Orion                        35:26 
    3        Ida Olsson                1 OK Orion                        36:48 
    4        Sandra Olsson             1 OK Dacke                        66:59 



D12  (8)                2700 m                                   

    1        Lisa Pettersson           1 OK Dacke                        28:19 
    2        Maria Ohlsson             1 FK Vittus                       29:17 
    3        Emma Svensson             1 OK Orion                        29:45 
    4        Denise Leandersson        1 OK Orion                        32:48 
    5        Julia Frisk               1 OK Orion                        38:52 
    6        Frida Andersson           1 OK Dacke                        41:49 
    7        Angelica Larsson          1 OK Dacke                        57:54 

             Frida Johansson           1 OK Dacke                     ej start 



D10  (6)                2000 m                                   

    1        Adina Strand              1 OK Orion                        20:31 
    2        Eleine Olausson           1 OK Orion                        29:37 
    3        Josefin Eigert            1 OK Dacke                        32:07 
    4        Maja Pettersson           1 OK Dacke                        32:23 
    5        Sara Olsson               1 OK Dacke                        65:26 

             Ottilia Sundahl           1 OK Dacke                     ej start 



INSKOLNING  (19)        1950 m                                   

             Matilda Svensson          1 FK Vittus                       Godk. 
             Malin Nilsson             1 OK Orion                        Godk. 
             Jhannes Larsson           1 OK Dacke                        Godk. 
             John Pettersson           1 OK Orion                        Godk. 
             Emil Pettersson           1 OK Dacke                        Godk. 
             Emma Byggerth             1 OK Dacke                        Godk. 
             Ida Byggerth              1 OK Dacke                        Godk. 
             Maja Andersson            1 OK Dacke                        Godk. 
             Moa Pettersson            1 OK Dacke                        Godk. 
             Jenny Sedhed              1 FK Vittus                       Godk. 
             Therese Hedström          1 OK Dacke                        Godk. 
             Hanna Johansson           1 OK Dacke                        Godk. 

             Alfons Blomqvist          1 OK Orion                     ej start 
             Marcus Kalnins            1 OK Orion                     ej start 
             Sara Kalnins              1 OK Orion                     ej start 
             Jonathan Kroon            1 OK Orion                     ej start 
             Olivia Leandersson        1 OK Orion                     ej start 
             Emma Andersson            1 OK Dacke                     ej start 
             Elin Berglin              1 OK Dacke                     ej start