Ronneby OK Sprint DMon 2001-06-06 21:10
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

   Pl     Rank Namn                      År Klubb                          Tid Tvlmärke 



H60  (2)       1770 m                      

    1          Lars Thörngren            30 Ronneby OK                   21:14 G        
    2          Göran Folkesson           37 Ronneby OK                   26:09 S        



H55  (4)       1950 m                      

    1          Lennart Mauritsson        43 Ronneby OK                   17:39 G        
    2          Kjell Månsson             42 Ronneby OK                   19:02 G        
    3          Göran Andersson           42 Stigmännen-Karlshamn OK      20:08 S        

               Gunnar Johansson          42 OK Orion                  ej start          



H45  (6)       2080 m                      

    1          Roger Thörn               55 OK Vilse 87                  17:23 G        
    2          Per Svensson              54 Ronneby OK                   21:00 S        
    3          Kenneth Fager             52 FK Vittus                    21:16 S        
    4          Bengt Strindhagen         52 FK Vittus                    24:33 S        
    5          Jörgen Nilsson            50 Ronneby OK                   24:41 S        

               Kjell Nero                54 Ronneby OK                ej start          



H40  (4)       2080 m                      

    1          Tore Tjernlund            58 OK Vilse 87                  14:58 G        
    2          Peter Henriksson          57 Ronneby OK                   24:19          

               Örjan Christensson        59 OK Skogsfalken            ullföljt          
        (0887) Göran Månsson             61 OK Dacke                  ej start          



H35  (3)       2080 m                      

    1          Ulf Johansson             64 OK Dacke                     16:59 G        
    2          Sven Johansson            65 OK Orion                     18:03 G        

               Anders Pettersson         65 OK Dacke                  ej start          



H21  (30)      2520 m                      

    1   (0026) Johan Håkansson           70 Ronneby OK                   15:12 G        
    2   (0076) Jon Engkvist              76 Ronneby OK                   15:31 G        
    3   (0157) Torgny Lindström          73 Ronneby OK                   15:56 G        
    4   (0583) Oskar Håkansson           81 Ronneby OK                   15:59 G        
    5   (0513) Magnus Thuren             77 Ronneby OK                   16:21 G        
    6   (0398) Ingemar Ericsson          74 Ronneby OK                   16:45 G        
    7   (0223) Anders Håkansson          70 OK Orion                     16:47 G        
    8   (0487) Fredrik Thuren            80 Ronneby OK                   16:53 G        
    9   (0140) Peter Wilhelmsson         65 OK Dacke                     16:54 G        
   10   (0086) Magnus Granqvist          72 OK Orion                     16:58 G        
   11          Mats Andersson            64 OK Orion                     17:12 G        
   12   (0622) Fredrik Smedberg          67 OK Skogsfalken               17:25 G        
   13   (0443) Martin Hogedal             0 OK Orion                     18:08 S        
   14   (0322) Daniel Nilsson            78 OK Skogsfalken               18:28 S        
   15          Håkan Lindström           73 Ronneby OK                   18:55 S        
   16          Torbjörn Åhman            66 Ronneby OK                   19:04 S        
   17          Ola Söderberg             73 OK Skogsfalken               19:07 S        
   18   (0853) Anders Smedenmark         81 Ronneby OK                   20:21 S        
   19   (0542) Magnus Larsson            71 OK Dacke                     20:33 S        
   20   (0302) Martin Granqvist           0 OK Orion                     25:30          
   21          Jonas Johansson           69 OK Skogsfalken               28:46          

               Martin Söderberg          76 OK Skogsfalken              Felst.          
        (1091) Martin Byggeth            68 OK Dacke                    Felst.          
               Johan Swartz              72 OK Orion                    Felst.          
               Stefan Näsman                Ronneby OK                  Felst.          
               Per-Gunnar Nilsson        77 OK Skogsfalken            ej start          
        (0070) Peter Svedin              74 OK Orion                  ej start          
        (0520) Gustav Näsman             77 Ronneby OK                ej start          
        (1134) Marcus Thörn              81 OK Vilse 87               ej start          
        (0547) Lars-Ola Larsson          67 OK Orion                  ej start          



H16  (5)       1950 m                      

    1          Gustav Strindhagen        86 FK Vittus                    14:20          
    2          Niklas Thörn              85 OK Vilse 87                  16:53          
    3          Emil Fager                86 FK Vittus                    17:09          
    4          Gustav Petersson          86 Ronneby OK                   18:03          

               Linus Bentzer             85 OK Vilse 87               ej start          



H14  (4)       1770 m                      

    1          Niclas Tjernlund          87 OK Vilse 87                  14:54          
    2          Dennis Hansson            88 OK Skogsfalken               20:09          
    3          Robin Johansson           88 OK Skogsfalken               21:39          
    4          Olof Nilsson              88 Ronneby OK                   21:41          



H12  (5)       1700 m                      

    1          Lukas Petersson           89 Ronneby OK                   12:39          
    2          Axel Widerberg            89 OK Skogsfalken               14:17          
    3          Gustav Linde                 Ronneby OK                   17:01          
    4          Erik Madsen               89 Ronneby OK                   24:12          

               Jon Nilsson               90 Ronneby OK                  Felst.          



H10  (3)       1550 m                      

    1          Felix Larsson             91 OK Skogsfalken               14:19          
    2          Simon Smedberg            93 OK Skogsfalken               18:16          

               Arvid Widerberg              OK Skogsfalken            ej start          



D40  (3)       1950 m                      

    1          Birgitta Olsson           57 OK Skogsfalken               18:16 G        
    2          Ingalill Wikingsson       41 Stigmännen-Karlshamn OK      33:14          

               Ann-Christin Nero         57 Ronneby OK                ej start          



D35  (3)       1950 m                      

    1          Annika Josefsson          65 OK Dacke                     19:17 G        
    2          Eva Pettersson            66 OK Dacke                     19:41 G        
    3          Åsa Andersson             66 OK Orion                     20:17 G        



D21  (9)       2080 m                      

    1   (0062) Christina Smedberg        64 OK Skogsfalken               16:13 G        
    1   (0021) Jenny Wallsten            72 OK Orion                     16:13 G        
    3   (0018) Pia Olsson                73 OK Orion                     17:38 G        
    4   (0017) Weronica Carlsson         71 OK Orion                     18:30 G        
    5   (0039) Malin Svensson            74 OK Orion                     21:13 S        
    6          Sophie Byggeth            69 OK Dacke                     28:00          

               Cecilia Gustavsson        76 OK Orion                  ej start          
        (0343) Linda Petersson           75 OK Dacke                  ej start          
               Therese Lilja             75 Ronneby OK                ej start          



D16  (3)       1770 m                      

    1          Marie Madsen              86 Ronneby OK                   21:04          
    2          Ingela Smedenmark         87 Ronneby OK                   21:09          

               Emma Cederberg            85 OK Skogsfalken            ej start          



D12  (3)       1700 m                      

    1          Lisa Pettersson           90 OK Dacke                     17:10          
    2          Rebecka Olsson            90 OK Skogsfalken               17:28          
    3          Nathalie Kidebäck         89 OK Skogsfalken               18:30          



D10  (3)       1550 m                      

    1          Erika Johansson           91 OK Skogsfalken               15:58          
    2          Maja Pettersson           92 OK Dacke                     22:56          
    3          Hanna Wåhlin              92 OK Skogsfalken               30:53