Natt-DM Blekingelö 2001-08-25 00:08
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid Tvlmärke 



H70  (2)       3160 m                      

    1          Sven Svensson           FK Vittus                    50:02 G        
    2          Erik Gummesson          Skogsvandrarna             1:28:17          



H65  (3)       3510 m                      

    1          Göte Nilsson            Ronneby OK                   47:00 G        
    2          Helmer Nilsson          OK Dacke                     47:03 G        
    3          Olle Nilsson            Stigmännen-Karlshamn OK      53:32 S        



H60  (6)       4000 m                      

    1          Bengt Bergkvist         Stigmännen-Karlshamn OK      53:37 G        
    2          Sven Gyberg             OK Skogsfalken               57:53 G        
    3          Brodde Nilsson          OK Skogsfalken               59:42 G        
    4          Owe Svensson            OK Orion                   1:04:54 S        
    5          Leif Sjögren            OK Orion                   1:09:28 S        

               Karl-Erik Johansson     OK Dacke                  ej start          



H55  (7)       4300 m                      

    1          Björn Linnersjö         OK Orion                     48:26 G        
    2          Göran Andersson         Stigmännen-Karlshamn OK      55:00 S        
    3          Ove Söderström          OK Dacke                   1:11:11 B        
    4          Lennart Bohman          FK Vittus                  1:14:57          
    5          Tommy Olsson            OK Dacke                   1:15:24          

               Leif Ingemarsson        FK Vittus                   Felst.          
               Rudi Olvenmyr           FK Vittus                   Felst.          



H50  (10)      4600 m                      

    1          Willy Olsson            OK Skogsfalken               44:54 G        
    2          Jörgen Nilsson          Ronneby OK                   59:36 S        
    3          Mats Widesjö            Stigmännen-Karlshamn OK    1:02:04 S        
    4          Lars Gunnar Bengtsson   Stigmännen-Karlshamn OK    1:04:51 B        
    5          Rolf Andréasson         OK Skogsfalken             1:08:12          
    6          Bo Johansson            OK Vilse 87                1:09:15          
    7          Christer Nilsson        FK Vittus                  1:14:16          

               Thomas Johansson        Stigmännen-Karlshamn OK     Felst.          
               Owe Nilsson             Stigmännen-Karlshamn OK   ej start          
               Rune Svensson           OK Vilse 87               ej start          



H45  (8)       5010 m                      

    1          Roger Thörn             OK Vilse 87                  55:55 G        
    2          Kenneth Fager           FK Vittus                  1:01:24 G        
    3          Jonny Svensson          OK Vilse 87                1:01:26 G        
    4          Bengt Palm              OK Vilse 87                1:15:40 S        
    5          Per Nilsson             Stigmännen-Karlshamn OK    1:17:38 S        

               Mats Persson            OK Skogsfalken              Felst.          
               Bengt Strindhagen       FK Vittus                   Felst.          
               Mats Magnusson          Stigmännen-Karlshamn OK   ej start          



H40  (5)       6020 m                      

    1          Thomas Henmyr           OK Vilse 87                  49:33 G        
    2          Ola Svensson            OK Orion                     56:19 S        
    3          Inge Götesson           OK Dacke                   1:04:18 S        
    4   (0887) Göran Månsson           OK Dacke                   1:05:58 S        
    5          Örjan Christensson      OK Skogsfalken             1:13:36 B        



H35  (9)       6230 m                      

    1   (0140) Peter Wilhelmsson       OK Dacke                     47:49 G        
    2          Mats Andersson          OK Orion                     55:58 S        
    3   (0307) Peter Andersson         OK Orion                     57:47 S        
    4          Lars Carlsson           OK Orion                     58:54 S        
    5   (0953) Conny Söderström        OK Dacke                   1:01:30 S        
    6          Lars Persson            OK Skogsfalken             1:04:05 S        
    7          Sven Johansson          OK Orion                   1:14:01          

               Ulf Johansson           OK Dacke                    Felst.          
               Sven Giselsson          Ronneby OK                ej start          



H21  (15)      10200 m                     

    1   (0022) Rikard Gunnarsson       OK Orion                   1:15:19 G        
    2   (0042) Niklas Bratt            OK Orion                   1:15:53 G        
    3   (0086) Magnus Granqvist        OK Orion                   1:16:23 G        
    4   (0302) Martin Granqvist        OK Orion                   1:19:22 G        
    5   (0058) Pontus Jonsson          OK Orion                   1:22:34 G        
    6   (0513) Magnus Thuren           Ronneby OK                 1:26:38 S        
    7   (0443) Martin Hogedal          OK Orion                   1:27:30 S        
    8          Johan Swartz            OK Orion                   2:00:54          

        (0542) Magnus Larsson          OK Dacke                    Felst.          
        (0181) Thomas Johannesson      Ronneby OK                  Felst.          
               Daniel Sols             Ronneby OK                  Felst.          
        (0029) Jonas Pilblad           OK Skogsfalken              Felst.          
        (0033) Tobias Andersson        OK Orion                  ej start          
        (0547) Lars-Ola Larsson        OK Orion                  ej start          
        (0622) Fredrik Smedberg        OK Skogsfalken            ej start          



H20  (8)       7390 m                      

    1   (0268) Per Andréasson          OK Skogsfalken               56:32 G        
    2   (0716) Johan Svensson          OK Vilse 87                  59:53 G        
    3   (0665) Robert Andreasson       OK Skogsfalken             1:06:23 S        
    4   (0860) Oskar Lindfors          OK Skogsfalken             1:07:18 S        
    5   (1044) Kalle Ingvarsson        OK Vilse 87                1:16:13 S        

        (0554) Per-Åke Bligård         OK Vilse 87                 Felst.          
        (0963) Henrik Svenningsson     OK Vilse 87                 Felst.          
        (0525) Gabriel Bengtsson       Stigmännen-Karlshamn OK   ej start          



H18  (4)       6110 m                      

    1   (0511) Oskar Strindhagen       Ronneby OK                   47:10 G        
    2   (0730) Magnus Saager           Ronneby OK                   47:43 G        

        (1203) Erik Nilsson            Stigmännen-Karlshamn OK     Felst.          
        (1244) Robin Gunnarsson        OK Vilse 87               ej start          



H16  (9)       4210 m                      

    1          Niklas Thörn            OK Vilse 87                  33:37          
    2          Emil Ingvarsson         OK Vilse 87                  41:34          
    3          Emil Fager              FK Vittus                    44:39          
    4          Viktor Henmyr           OK Vilse 87                  50:13          
    5          Mattias Olsson          FK Vittus                    55:04          
    6          Gustav Petersson        Ronneby OK                   58:12          
    7          Tommy Garting           FK Vittus                    59:05          
    8          Rasmus Olsson           OK Dacke                   1:01:20          

               Gustav Strindhagen      FK Vittus                 ej start          



H14  (6)       3290 m                      

    1          Henrik Svilling         FK Vittus                    30:23          
    2          Tim Björkman            OK Vilse 87                  30:46          
    3          Niclas Tjernlund        OK Vilse 87                  31:07          
    4          Johan Olausson          OK Orion                     31:55          
    5          Linus Pilblad           OK Skogsfalken               37:51          
    6          Dennis Hansson          OK Skogsfalken               49:36          



H12  (4)       2440 m                      

    1          Lukas Petersson         Ronneby OK                   16:08          
    2          Olof Sandgren           OK Orion                     20:02          
    3          Måns Sandgren           OK Orion                     21:32          
    4          Axel Widerberg          OK Skogsfalken               22:10          



D50  (5)       3300 m                      

    1          Margaretha Svensson     OK Vilse 87                  37:55 G        
    2          Lena Söderberg          OK Skogsfalken               52:41 S        
    3          Bigge Bengtsson         Stigmännen-Karlshamn OK      58:09          
    4          Ann-Helen Linnersjö     OK Orion                   1:14:41          

               Ingalill Wikingsson     Stigmännen-Karlshamn OK   ej start          



D40  (2)       4000 m                      

    1          Ann-Christin Nero       Ronneby OK                   44:05 G        
    2          Birgitta Olsson         OK Skogsfalken               49:55 G        



D35 MOTION  (1 3390 m                      

    1          Maria Passby            Ronneby OK                   49:01 S        



D21  (7)       6230 m                      

    1   (0001) Cecilia Nilsson         OK Orion                     56:43 G        
    2   (0021) Jenny Wallsten          OK Orion                     57:59 G        
    3   (0062) Christina Smedberg      OK Skogsfalken             1:00:55 G        
    4   (0017) Weronica Carlsson       OK Orion                   1:02:00 G        
    5          Eva Pettersson          OK Dacke                   1:13:36 S        

        (0343) Linda Petersson         OK Dacke                  ej start          
        (0213) Lina Svensson           OK Skogsfalken            ej start          



D20  (3)       5010 m                      

    1   (0227) Lina Persson            OK Skogsfalken               46:20 G        
    2   (0333) Frida Nero              Ronneby OK                   53:05 S        

        (0149) Sofia Olsson            OK Skogsfalken            ej start          



D18  (4)       4000 m                      

    1   (0429) Anna Olsson             OK Skogsfalken               42:35 G        
    2   (0413) Lena Persson            OK Skogsfalken               42:47 G        
    3   (0303) Lina Nero               Ronneby OK                   59:58 S        

        (0591) Annika Magnusson        Stigmännen-Karlshamn OK   ej start          



D16  (6)       3350 m                      

    1          Åsa Järvholm            FK Vittus                    30:12          
    2          Louise Johansson        FK Vittus                    37:03          
    3          Cajsa Nilsson           Stigmännen-Karlshamn OK      38:07          
    4          Marie Madsen            Ronneby OK                   52:22          
    5          Anna Frantz             Stigmännen-Karlshamn OK      52:23          
    6          Lena Bengtsson          OK Vilse 87                  58:25          



D14  (7)       2980 m                      

    1          Susanne Johansson       FK Vittus                    38:36          
    2          Linnea Ewö              OK Orion                     39:33          
    3          Susanne De Bourg        Ronneby OK                   42:28          
    4          Linn Kaisajuntti        OK Skogsfalken               43:10          
    5          Ida Johansson           Stigmännen-Karlshamn OK      49:00          
    6          Malin Passby            Ronneby OK                   55:09          

               Malin Johansson         Stigmännen-Karlshamn OK     Felst.          



D12  (3)       2440 m                      

    1          Lina Blomqvist          Stigmännen-Karlshamn OK      24:05          
    2          Maria Ohlsson           FK Vittus                    24:12          
    3          Lisa Pettersson         OK Dacke                     30:07          



Öppen 1  (1)   2440 m                      

    1          Oskar Blomqvist         Stigmännen-Karlshamn OK      34:35 B        



Öppen 4  (1)   2980 m                      

    1          Lena Sandgren           OK Orion                   1:11:16 B        



Öppen 5  (1)   4000 m                      

    1          Sven-Olle Söderberg     OK Skogsfalken               58:03 B        



Öppen 8  (2)   6230 m                      

    1          Johan Jacobsson         OK Orion                   1:14:02 B        

               Emil Andreasson         Växjö OK Växjö              Felst.